Kadir Doğulu hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Şu sıralar Trt1 dizisi Vuslat ile ekranlara geri dönüş yapan Kadir Doğulu, izleyicinin beğenerek izlediği ve olmadığında merakla beklediği isimlerden. Biz de bu geri dönüşünün şerefine kendisi hakkında bilmemiz gerekenleri derleyelim istedik. Buyurun bakalım!

1- 1982 doğumlu, Mersinli!

19 Nisan 1982 yılında Mersin’de doğan Kadir Doğulu, 37 yaşında, Koç Burcu.

2- Hangi dizilerde yer aldı?

İlk olarak Küçük Sırlar dizisinde izlediğimiz Kadir Doğulu, daha sonra Pis Yedili, Fatih Harbiye, Sevdam Alabora, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Bana Sevmeyi Anlat ve Babamın Günahları dizilerinde yer aldı. Şimdi ise bildiğiniz üzere Vuslat dizisinde Aziz karakterine hayat veriyor.

3- Hangi filmlerde yer aldı?

Kadir Doğulunun kariyerinde henüz sadece bir film var. O da Mert karakterini canlandırdığı Bir Hikayem Var filmi.

4- Evlenirken hayranlarımı kaybederim tereddütü yaşadı mı?

Öyle bir tereddütü hiç olmamış, bir saniye bile düşünmemiş. İzleyenlerin ve sevenlerin izlenirliğini devam ettirmesinin önemli olduğunu düşünüyor ama evliliğin bunda etkisi olacağını sanmıyormuş. Aklının ucundan bile geçmemiş yani.

5- Neslihan Atagül’e hissettiği ilk görüşte aşk mıydı?

Evet, öyleymiş. “Resmen çarpılmaktı” diye tanımlıyor. Çok güzel, çok masum baktığını, kendisini çekip bitirdiğini söylüyor.

6- Kimlerle sıkıntı yaşar?

Tembel ve küçük şeyleri takan insanlarla. Gündemini ufak şeylerle meşgul etmezmiş. Monotonluğu sevmezmiş.

7- Asıl adı Abdülkadir!

İsmi Kadir diye bilinse de asıl adı Albdülkadir’miş. Annesi ev hanımı, babası işçi emeklisiymiş ve 4 kardeşi daha varmış.

8- Mutfakla arası çok iyi!

Yıllarca uğraştığım, meslek edindiğim işiymiş… Gastronomi okumadan önce de harika bir aşçıolarak tanımladığı, annesinin elinde büyümüş. Damak tadını geliştiren, yemek yaparken de yerken de zevk almayı öğreten oymuş. Aslında boş zamanlarını değerlendirmek için başlamış, çok sevmiş ve devam etmiş.

9- Evlilik hayatında neyi değiştirdi?

Titiz ve düzenli birisi olduğu için etrafında, çalıştığı yerde ve aile hayatında bu düzeni koruyabilmek inanılmaz motive ediyormuş. En az onun kadar titiz, günü kurtarmak değil de yarına hazırlamak için yaşayan bir kadınla beraber olduğunu ve her şeyin yolunda ve çok keyifli olduğunu söylüyor. Güzel bir bağları olmuş.

10- Çocuğu olsun istiyor mu?

Bir kız çocuğu olmasını çok istiyormuş. Ama çocuğun ciddi bir mesele olduğunu, geleceğini hazırlamadan düşünmediklerini söylüyor.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.