İlker Kaleli’nin unutulmaz performansları!

2 dakikada okuyabilirsiniz

Benim için İlker Kaleli son yirmi yılda tartışmasız izlediğimiz en mükemmel oyunculardan biri… Bakışlarıyla, mimikleriyle ve ses tonuyla bizleri binlerce kez ağlatmasıyla beraber, güldürmeyi de başardı. Evet son iki yıldır ekranlar onu baya özlüyor. Biz de öyle… Yokluğunun hissedilmemesi mümkün değil zaten. Bugün de bir kez daha çok özlediğimize vurgu yaparak, İlker’in en çok etkilendiğimiz efsane performanslarından sadece bir kaç tanesini paylaşmak istedim sizlerle. Buyurun efendim!

1- “Ay gidiyor!”

Bu sahne ilk sıradan asla inmez sanırım. İzleyen herkesin gözyaşlarını tutamaması o kadar normal ki… Sanki bin yıldır baba imiş gibi ağlayışı, haykırması ve çaresizliği… Poyraz’ın oğlunu kaybetme korkusuyla yaşadığı binlerce duygu barındıran bu sahneyi izlemek her ne kadar içimizi acıtsa da, her ne kadar bizi ağlatsa da böyle kusursuz bir oyunculuğu izlemek aslında büyük bir şans diye düşünüyorum.

2- “İnsanlar ölüyor, ben büyüyorum!”

Yetişkin bir Poyraz Karayel izleyicisi olarak hayatımın sonuna kadar söyleyebilirim ki bu sahne izlediğim en ama en etkileyici üç sahneden birisi olmaya devam edecek. Derin bakışlarını bu denli kullanan çok az oyuncu gördüm! Yürüyüşü bile o kadar şey anlatırken, ses tonu nasıl anlatmasın değil mi? Tek kelimeyle ‘Efsane’ bir sahne…

3- “Poyraz, akıl hastanesinde!”

Poyraz’ın hazin sonu… Her ne kadar Poyraz’a en çok delirmek yakışsa da onun Ayşegül ve Sinan’la mutlu olmasını çok isterdik. Fakat Poyraz o kadar güzel ve temiz delirdi ki hiçbir şey diyemedik! İlker’in her rolün altından kalkmasına hayranım. Gerçek oyuncu dediğimiz böyle işte. Bu kadar açık ve net.

4- “Fahri ölüyor!”

Kayıp dizisinin en çok satılan Türk dizilerden birinin olması hiç şaşırtıcı değil. Böyle kaliteli bir hikayenin, kaliteli oyuncuların olduğu bir dizi kesinlikle çok daha fazlasını hak ediyor. Kayıp’ın en etkileyici, en gerçekçi sahnesi ise benim için tabii ki Falko’nun kardeşini kaybettiği sahne… İlker Kaleli sen nasıl bir oyuncusun ki bu duyguyu bu şekilde yaşadın ve bizlere yaşattın? Titremesi, konuşması, inanmak istememsi ve sahnedeki her detay o kadar mükemmel ki gerçekten helal olsun!

5- “Sahir kurtulmak istiyor!”

Tekrar tekrar izlenecek kadar iyi ve gerçekçi. İlker Kaleli’nin devleştiği bir sahne daha! Adeta gözleriyle oynuyor ve bunu o kadar iyi yapıyor ki etkilenmemek elde değil resmen…

Aslında çok daha fazlası var… Ne diyebiliriz ki iyi ki İlker Kaleli’yi izleme fırsatımız oldu da böyle bir oyunculuğa şahit olduk. En yakın zamanda onu tekrar ekranlarda görmeyi diliyoruz…

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.