“Yersiz uzun” olmayan ve sevdiğimiz internet dizilerimiz!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Yerli dizilerin yersiz uzun olmasından dert yananların imdadına dijital platformlar yetişti ve seyirciye uzun bakışmaların, klip gibi sahnelerin olmadığı alternatifler sunmaya başladı. Biz de her birini severek izlediğimiz yerli internet dizilerimizi sizin için derlemek, hala haberi olmayanları haberdar etmek istedik. Buyurun bakalım!

The Protector

“Günümüz İstanbul’unda yaşayan ve kadim bir gizli birlikle olan bağını keşfeden genç bir adam, şehri ölümsüz bir düşmandan kurtarmak için maceraya atılır.” Netflix platformunda ilk sezonu sizi bekleyen dizinin kısa tanımı böyle. Kadrosunda ise Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık gibi sevilen isimler var.

Şahsiyet

“Emekli adliye memuru Agâh ile cinayet büronun tek kadın polisi Nevra’nın yolları kesişir. Agâh ve Nevra’nın birbirlerine yaklaşması bir tesadüf mü yoksa büyük bir bulmacanın eksik parçası mı?”

puhuTv platformunun dillerden dile dolaşan, efsane diziler arasına adını yazdıran dizisi Şahsiyet, ilk ve tek sezonuyla sizi bekliyor. Kadrosunda Haluk Bilginer, Cansu Dere, Metin Akdülger ve Müjde Ar gibi sağlam isimler var.

7Yüz

“Kendi içinde başlayıp biten 7 hikayeden oluşan dizinin her bölümünde karakterler en karanlık taraflarıyla yüzleşiyor. Peki karakterler bu karanlık taraflarına göz yumup hayatlarına devam edebilecekler mi?”

Farklı bir yerli dizi tecrübesi yaşamak isteyenler için 7yüz 7 bölümlük tek sezonuyla BluTv platformunda. Dizinin ilk sezonunda Melisa Sözen, Cem Davran, Damla Sönmez, Dolunay Soysert, Ekin Koç gibi isimler yer alıyor.

Dip

“İstanbul Emniyeti’ne bağlı olarak intihar girişiminde bulunan kişileri vazgeçirmekle görevli olan Sahir, bir gün telefonuna gelen bir ihbarla, bilim kadını olan Bilge’yi bulur.”

Kadrosunda İlker Kaleli, Neslihan Atagül, Berrak Tüzünataç, Bülent Emin Yarar gibi isimlerin yer aldığı Dip, BluTv platformun çok izlenen dizileri arasında yer alıyor, tek sezon, sekiz bölümden oluşuyor.

Fi / Çi

“Tutkunun peşinden koşanların, yanma pahasına ateşe uçanların ve acıdan geçerek kendi gerçeğine ulaşanların hikayesi…”

FiÇiPi kitap üçlemesinden uyarlanan dizi PuhuTv’nin en çok izlenen dizilerinden biri. İki sezon, toplam 22 bölüm olan dizinin kadrosunda Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, Büşra Develi, Osman Sonant, Tülay Günal gibi isimler yer alıyor.

Görünen Adam

Kadrosunda Erkan Kolçak Köstendil, Osman Sonant, Selim Bayraktar, Ece Dizdar, Betül Akdeniz gibi isimlerin yer aldığı, yönetmenliğini Onur Ünlü’nün yaptığı Görünen Adam, bir Youtube dizisi. Hem komedi, hem de bilim kurguyu harmanlayan dizi, 15-20 dakikalık 10 bölümüyle izleyicinin bir çırpıda izleyebileceği bir yapım.

Masum

“Emekli Komiser Cevdet ve karısı, ömürlerinin son yıllarını şehirden uzaktaki küçük çiftlik evlerinde huzur içinde geçirmektedirler. Ta ki küçük oğulları bir gece yarısı korkunç bir haberle eve gelene kadar… “

Haluk Bilginer, Okan Yalabık, Ali Atay, Nur Sürer, Serkan Keskin ve Tülin Özen’in başrollerini paylaştığı, Berkun Oya’nın ‘Bayrak’ adlı oyunundan uyarlanan Masum, BluTV platformunun en beğenilen dizisi desek yanlış bir ifadede bulunmuş olmayız sanıyoruz. Dizi 8 bölümlük ilk sezonuyla hem BluTv’de hem de Netflix’te.

Sahipli

“Geçmişi yaralı iki gencin aşkı. Ve bu aşkın etrafında şekillenen tuhaflıklar… Aşkın tarifini lanet üzerinden yapan, korku türüne bambaşka bir yaklaşım. Yaşadığı felaketin etkisiyle yıllar sonra doğduğu köye doktor olarak dönmeye karar veren Büşra(Funda Güray), geçmişi en az onunki kadar yaralı öğretmen Selim(Baran Akbulut) ile geri dönülmez bir yolculuğa çıkar. Gerilimi adım adım artan hikâyenin düğümü de, Selim ile Büşra’nın birbirlerini daha iyi tanımasıyla neredeyse çözülmez hâle gelecektir.”

Ülkemizde türüne az hatta rastladığımız, hatta uzun süredir hiç rastlamadığımız dizilerden olan Sahipli’nin kadrosunda Funda Güray, Baran Akbulut, Erdoğan Sıcak, Elif Baysal, Sait Genay, Ferit Kaya gibi oyuncular var. Biraz da korku diyenlere 10 bölümüyle Blutv’de yeni izleyicilerini bekliyor.

Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da

Yoluna bir Youtube dizisi olarak başlayan, sonrasında BluTV yapımı olarak devam eden Sıfır Bir: Bir Zamanlar Adana’da ülkemizde yeni bir “suç hikayesi” türü oluşturdu dersek yanlış olmaz. Geçtiğimiz günlerde beşinci sezonuyla seyircisine yeniden “Merhaba!” diyen dizinin hikayesinin geçtiğimiz sezonlara göre yenilendiğini, yeni karakterlerin hikayeye katıldığını da ekleyelim.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.