Trt 1 dizisi Halka’nın dikkat çeken yönleri!

2 dakikada okuyabilirsiniz

Trt 1’in dört bölümü geride bırakan dizisi Halka, emin adımlarla yoluna devam ediyor. Kendine has yarattığı dünyası, kadrosu, izleyicisiyle kurduğu bağ derken dizinin son zamanların yükselen işlerinden biri olduğunu söylemek gerek. Halka’nın dikkat çeken beş farklı yönünü yazıda sizin için yazdık.

1- Olay örgüsü!

Her karakterin birbiriyle bir ilişkisi olabilir, her karakter kendi içinde yeni öyküler doğurabilir. Kabul etmek gerekirse bu sıradan ve klasik izleyici için takip etmesi zor bir kurgu oluşturuyor. Ancak yeni nesil bunu seviyor, elinde telefona dalıp on dakikada bir bakabileceği diziler yerine daha rafine konular arıyor. Dizinin süresi hala çok uzun, bu kadar karışık bir kurguyu taşıması ilerleyen bölümlerde onu zorlayabilir. Ama yapacak bir şey yok, bir nevi ekranın yazılı kuralları diyelim.

2- Kadronun “beklenmedik” uyumu…

Dizi başlamadan önce “Yaa bu usta isimlerle bu gencoların ne işi var?” tarzı yorumlar çok yapıldı. Ancak ortaya herkesin gücünün dengelendiği, oyuncuların kendilerine yeni bir pencere açabildiği bir hikaye alanı çıktı. Hande Erçel, Serkan Çayoğlu, Kaan Yıldırım ve Hazal Subaşı’nın yeni yönlerini sosyal medya dışındaki izleyici keşfetti diyebiliriz. Nazan Kesal, Burak Sergen, Ahmet Mümtaz Taylan ve Umut Karadağ’ın işi son derece sahiplendikleri ise belli oluyor.

3- Sosyal medya yönetimindeki incelikler…

Sosyal medya yönetimini “Fragman paylaş, iki tane fotoğraf at!” şeklinde benimseyen yapımların aksine daha profesyonel bir iş ortaya koyuyorlar. Bölümlere özel hazırlanmış posterler, görsellerin kalitesi ve sosyal medya metinlerinin yazımındaki titizlik gözden kaçmıyor. Elbette çok daha iyi fikirler ortaya konulabilir ancak şimdilik çok izlenen, çok konuşulan yapımların fersah fersah ötesinde bir sosyal medya stratejisi görüyoruz.

4- Taşıdığı mizahi yön…

Video capslere konu olan yukarıdaki sahne gibi bir çok sahne dizide mevcut. “İş drama ise hele bir de suç varsa kötü kötü etrafımıza bakalım, herkesler ağlasın!” mantığından uzakta olması izleyene keyifli bir seyirlik sunuyor.

5- Seyirciye yeni bir şeyler sunma isteği…

Terzi gibi bir karakteri son zamanlarda televizyonda ne zaman gördünüz? İnternet dizilerini bir kenara koyacak olursak karakter zenginliği ve farklılığı ile Halka yeni bir şeyler sunmak istiyor. Seyircinin bunu ne kadar takdir edip etmeyeceği, kaç bölüm sürüp sürmeyeceğini şimdilik bilemeyiz. Dizinin Trt 1’de yayınlanması reyting konusunu ikinci planda bıraksa da “İnternette yayınlansa çok daha fazla izlenen bir dizi olabilirdi.” fikri insanın aklına gelmiyor değil… Yolu açık olsun!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.