The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story’i hemen izlemeniz için beş neden!

2 dakikada okuyabilirsiniz


Geçtiğimiz yıl yayınlandı. Ancak yılın ilk günlerinde Netflix’in kütüphanesine eklenmesi ile yeniden konuşulmaya başlandı. The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story’i izlemeniz için neden çok… Ancak biz beş tanesini sizin için sıraladık. Buyurun yazıya!

1- Darren Criss ve inanılmaz performansı!

American Crime Story’de canlandırdığı Andrew Cunanan performansı ile ilk Altın Küre’sini (En İyi Erkek Oyuncu-Mini Seri) kazanan Darren Criss, bu ödülü ve daha fazlasını kesinlikle hak ediyor. Kendisini izlerken “haklı-haksız” ya da “suçlu-suçsuz” kavramları arasında bol bol gidip geleceğinizi söyleyebilirim.

2- Donatella Versace’ye rağmen ilgi çekici kurgusu…

Dizinin kurgusu ve hikayesi aslında çok daha farklı bir noktadaydı. Ancak Donatella Versace’nin hikayeyi “sansürlemesi” ile dizi Versace’nin hikayesinden onu öldüren Andrew Cunanan’ın hikayesine döndü. Kısacası moda ve üzerine bir hikaye izlemek istiyorsanız sizi suç odaklı (adı üstünde) bir sezon bekliyor.

3- Dönemin ruhunu son derece iyi yansıtması!

80’lerin sonu, 90’ların başı… Süper modeller, modanın yükselişi, Versace markasının büyüklüğü, renkler ve daha fazlası… The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story’i izlerken kendinizi o atmosfere kaptırmamanız çok zor.

4- Müzikleri

Bir anda George Michael’den (aslında Wham! zamanından) Wake Me Up Before You Go Go’yu duyup dans etmeye başlarsanız doğru yoldasınız. Daha fazlasını da duyacaksınız. Şarkıların tamanına buradan göz atabilirsiniz.

5- Detayları iyi yakalaması!

Penelope Cruz’un aksanında yarattığı fark, Ricky Martin’in az ama öz göründüğü anlardaki aurası, kısaca değinilen Versace tarihi… Andrew Cunanan’ın bu hale gelirken aslında neler yaşadığı, ona yaşatılanlar… Hepsini izlerken kimi zaman duygulanacaksınız. Kimi zaman öfkelenmeniz de olası…

Bonus..

Cody Fern!

Kendisiyle tanışmaktan memnun olacağınıza kalıbımı basarım. Ancak asıl performansını izlemek istiyorsanız American Horror Story: Apocalypse’i izlemelisiniz.

“Hello… Sweet satan…”