George Michael’ın şarkılarıyla daha da çok sevdiğimiz 10 film!

2 dakikada okuyabilirsiniz

90’lı yıllarda çocuk olanların Banu Alkan’ın filmlerinin havuz başı partilerinde şarkılarını bol bol duyduğu George Michael elli üç yaşında hayata veda etti. 80’li yıllarda genç olanların ilk aşklarına yarenlik eden efsane şarkı Careless Whisper ile unutulmaz anılara imzasını atan George Michael’in şarkıları sadece anılarımıza değil, filmlere de damgasını vurdu. Hangi filmler mi? Beraber bakalım, beraber hatırlayalım.

1- Deadpool / Careless Whisper

Filmin bitiş sahnesinde çalan Careless Whisper o romantik ve eğlenceli sahneye tam olarak uymuştu diyebiliriz. Deadpool’un o mizahi ve tutkulu havasına fazlasıyla uyan ve modası geçmeyen bu şarkı, yeni nesiller tarafından da bu sayede tanındı diyebiliriz.

2- Keanu / Faith

İçinde kedi ve iki tane sakar ama iyi adam bulunan bu filmin bir parti sahnesinden, hayaller sahnesine tam uzanan yerinde çalan Faith, enerjimizi tazeliyor desek yalan söylemiş olmayız. “Party Hard!” dediğimiz yerde George Michael’in olmaması düşünülemez zaten, ne dersiniz? 

3- Beverly Hills Cop II / I Want Your Sex

Eddie Murphy, Judge Reinhold ve Jürgen Prochnow’un başrollerinde olduğu 80’li yılların en çok sevilen serilerinden biri olan Beverly Hills Cop II’nin unutulmaz anlarından biri I Want Your Sex’in çaldığı stripriz kulübü sahnesi diyebiliriz. 1987 yılında çekilen bu filme, 80’li yılların en iyi şarkılarından birinin konuk olması bizce harika olmuş, ne dersiniz?

4- The Rules of Attraction / Faith

Ian Somerhalder ve James Van Der Beek’in başrollerinde olduğu 2000’li yılların ilk çeyreğinde konuşulan filmlerden biri olan The Rules of Attraction’ın bu sahnesine Faith sizce de çok yakışmamış mı? 

5-  A Night At The Roxbury / Careless Whisper

Komedi filmlerinin aranan romantik şarkılarından olan Careless Whisper bu sefer bir cover ile karşımızda! Belki de işin büyüsü saksafonun bize sunduğu melodilerdedir.

6- Zoolander / Wake Me Up Before You Go-Go

Eğlenceli, enerjik ve komik bir filmin “absürd” bir sahnesine bu şarkı çok yakışmamış mı? Eğer filmi hiç izlemediyseniz bile şimdi bu sahneyi izlemenin tam sırası! George Michael’in sesinin insanı nasıl tazelediğine bir kez daha şahit olmanız lazım!

7- Baby Mama / Careless Whisper

Amy Poehler’den Careless Whisper dinlemeye ne dersiniz? Buyurun dinleyelim beraber…

8- The Nanny Diaries / Freedom

Scarlett Johansson and Alicia Keys’in başrollerinde olduğu filmin tam da ruhuna uygun bir yerde kadroja giren Freedom filmi daha da güzelleştiriyor.

9- Happy Feet 2 / Wake Me Up Before You Go-Go

Bir de balıklardan bir George Michael şarkısı dinlemeye ne dersiniz? Şarkıyı Matt Damon’un seslendirdiğini de söyleyelim.

10- Blended / Careless Whisper

Bir komedi filmi daha, bir Careless Whisper performansı daha… Ne diyelim? Biz Careless Whisper’ı filmlerde daha çok duyacağız gibi görünüyor.

Kaynal: Cinemablend & Bustle

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.