Müge Anlı’da yapılan cinayet itirafı neden gündeme oturdu?

3 dakikada okuyabilirsiniz

12 Şubat’ta iki kardeş olan Fırat Akbıyık, Güldane Teker abilerini, Kıymet Albayrak ise eşini bulmak için Müge Anlı ile Tatlı Sert’e geldi. Afyonkarahisar, Sultandağlı ilçesinde yaşayan 52 yaşındaki Abdullah Gazi Akbıyık 18 Ocaktan bu yana kayıptı. Sultandağı’nda bir mekan işleten Abdullah Gazi, polise mukavemet ve eşine darptan dolayı 2014 yılında hapse girmiş, beş yıl boyunca hapis yatmıştı. 14 Ocak 2019’da adli kontrol şartıyla serbest kaldı. 18 Ocak’ta ise kayboldu. Cezaevinden kısa bir süre önce çıkan Gazi Akbıyık’ın, sahibi olduğu restoranla ilgili damadıyla anlaşmazlık yaşadığı öğrenildi. Beş sene önce ihale ile aldığı restoranın işletilmesi için mekanı damadının üzerine yaptığı ancak bu süreçte cezaevine giren Akbıyık’ın damadı ise bu durumunu fırsat bilip paraya el koydu ve payını vermedi.

Eşi Kıymet Albayrak’ın anlattıklarına göre; cezaevi çıkışının dördüncü gününde bana damadı vurdurtacağını, kiralık katil tuttuğunu söyledi. Kiralık katile para verebilmek için bana 60 bin liralık senet imzalattı. Daha sonra da evinin dışındaki güvenlik kameralarına yakalanmamak için arka bahçedeki duvardan atlayarak evden çıktı, eşime arka bahçedeki duvardan atlayabilmesi için merdiven taşıdım. Duvarın yanına gelince de bana sen merdiveni bırak git dedi. Ne taraf gittiğini de göremedim çünkü hemen eve döndüm. Abdullah Gazi’nin ailesi ise gelinleri Kıymet’ten şüphelendiklerini dile getirdiler. Eşinin kaybının 11’nci gününde ailenin ısrarıyla polise kayıp ihbarında bulunduğunu söylediler. Abimiz, damadı vuracağım demiş ama damadımız hayatta, senet imzalandı deniyor işleme koyulup eve gelen bir senette yok. Nereden bilelim abimizin kendi isteğiyle gittiğini, bunların doğru olduğunu. Evde iki kamera var ikisinin de aynı anda arızalandığını söylüyor. Kıymet sürekli farklı ifadeler kullanıyor, polise bile bizim ısrarımızla gitti diyerek gelinlerinden duydukları şüpheyi dile getirdiler.

Dünkü canlı yayından sonra Müge Anlı, Gazi Abdullah’ın eşi ve büyük kızı ile görüştü ve gerçekler ortaya çıktı.

Büyük kızı 18 Ocak gecesi annesini korumak için babasının ölümüne sebep olduğunu Müge Anlı’ya itiraf etti. “Babam alkollü bir şekilde eve geldi. Bir senet çıkardı, anneme imzalatmak istedi. Annem itiraz edince vurdu, başına silah dayayıp seneti imzalatmaya çalıştı. Annem de imzaladı ama babam dövmeye devam etti. O sırada ben araya girdim ve silah patladı. Silah babamın elindeydi. Kime geldiğini anlayamadım, baktım babam yığıldı, o an babamın vurulduğunu anladım. Babama yapma vurma dedim ama dinlemedi. Bana da vurdu. Sonra annemle birlikte cesedini aldık, kardeşimi de çağırdık. Taşıdık, ekmek yaptığımız bir yer var, orda yaktık. Sabaha kadar yandı. Kardeşime de durumu anlattım ama kardeşimi tembihledik. Eğer ortaya çıkarsa bu durum, annem yaptı diyecektik, annem benim başıma bir şey gelmesini istemediği için kendisi üstlenecekti.

“Kim ister babasını öldürmeyi? Kendini yaktı beni de yaktı”

Annem benim için dünyalara bedel. Hem annelik hem babalık yaptı. Eğer babam o akşam bizi dövmeseydi, silah zoruyla anneme yaptırmaya çalışmasaydı böyle olmazdı. Orada babam ölmeseydi belki annem ölecekti diye sözlerine devam eden kız, “Babam kardeşime bakmazdı ama annem kardeşime bakar. Annem ölse kimse yardım etmezdi bize. Bu zamana kadar sabretti, bundan sonra da sabreder. Annemle kardeşim size emanet” dedi. Polise niye haber vermediklerini soran Anlı’ya “Annemi alıp götürürler diye korktuk. Bizi ayırırlar diye. O gece annem ölse kimse bakmazdı bize biliyorum” dedi. Babasından hiç sevgi görmediklerini söyleyen genç kız, daha önce babasının bir arkadaşından şikayetçi olduğunu dile getirdi… Babama, arkadaşının bana taciz ettiğini söyledim ama babam şikayetçi olmamı istemedi. Onu dinlemedim ben gittim kendim şikayet ettim” dedi. Sınavlara hazırlanan genç kız, İzmir 9 Eylül Üniversitesini kazanıp, edebiyatçı olmak istediğini dile getirdi. Abdullah Gazi’nin ölümüyle ilgili eşinin ve kızının anlattıkları gerçeklerin ardından, stüdyoya gelen Asayiş Büro ekipleri Kıymet Hanım ve kızını gözaltına aldı. Anne kız, polislerle birlikte stüdyodan çıkarken, ellerini bir an olsun bırakmadılar. Soruşturmayı yürüten Afyonkarahisar Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri anne kızı sorgularının ardından savcılığa sevk etti.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı