Asırlık Anadolu lezzetleri Bekir Develi ile Annemin Yemeği programında pişecek!

Asırlık Anadolu lezzetleri Bekir Develi ile Annemin Yemeği programında pişecek!

Asırlık Anadolu lezzetleri Bekir Develi ile Annemin Yemeği programında pişecek!

11 01 2017 Nida Fındık
Nida Fındık
Nida Fındık 11 01 2017

Ünlü sunucu Bekir Develi’nin sunacağı programda anneler ve nineler kaybolmaya yüz tutmuş Anadolu yemeklerini genç kızlara öğretecek, köylerden leziz yemek kokuları yükselecek. “Bekir Develi ile Annemin Yemeği” bundan böyle her Cumartesi ve her Pazar günü saat 18.30’da TRT 1’de izleyici ile buluşacak!


Fotoğraf: Trt 1

TRT 1 ekranlarında başlayacak yepyeni yemek kültürü programı ‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’  Anadolu’nun yitip gitmeye yüz tutmuş asırlık yemek tariflerimi ekrana getirecek. Ekranların sevilen yüzü Bekir Develi’nin sunacağı program TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.


Fotoğraf: Trt 1

Bundan böyle Cumartesi ve Pazar günleri saat 18.30’da ekrana gelecek ‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’nde yeni neslin öğrenmeye ve yapmaya üşendiği, Anadolu’nun tarihi kadar eski lezzetlerini yeniden canlandırmak için Anadolu köyleri karış karış gezilecek. Anadolu’nun kaybolmaya yüz tutan yöresel lezzetlerinin arşivleneceği programda, anneler, nineler, teyzeler hem eğlenecek, hem de köy meydanında genç nesillere ve gelinlik kızlarına yemek yapmayı öğretecek. Ekranların renkli yüzü Bekir Develi ile köy meydanında kurulan mutfakta en taze ve doğal malzemeler ile yöreye has yemekler pişerken, Anadolu insanının misafirperverliğini ve sıcaklığı, anne ve ninelerin hikâyeleri, yörenin kültürü ekrana taşınacak. 


Fotoğraf: Trt 1

Bekir Develi’nin hoş şakalarıyla süsleyeceği ve sohbetleri ile mutfağa dair püf noktalarıyla renklendireceği programın her bölümü farklı bir köyde, farklı aşçılarla geçecek, farklı yöresel lezzetler izleyenlerle buluşacak. Yemek yapmayı hiç bilmeyen bir insanın bile izledikten sonra yöresel yemekleri rahatça yapabilmesini sağlayacak programın her bölümünün sonunda yemeği yapan aşçıya sürpriz hediyeler verilecek. 


Fotoğraf: Trt 1

Cumartesi ve Pazar günleri, saat 18.30’da farklı bir köyün meydanından yükselen leziz kokular, TRT1 ekranlarından izleyici ile buluşacak. ‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’ 14 Ocak Cumartesi günü saat 18.30’da yayınlanacak ikinci bölümü ile TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

İlgili Haberler

Son Haberler

Popüler Dizi Testleri Hepsini Gör

Filtreleyelim mi?

Filtreleyelim mi?