İzleme listenize almak isteyebileceğiniz beş İrlanda dizisi!

1 dakikada okuyabilirsiniz

Amerikan dizileri çok popüler gibi görünse de Britanya topraklarından kopup gelen diziler de başımızın tacı… Son on yılda yükselişe geçen İngiliz dizilerinin yanına bir de İrlanda dizileri eklendi. Bir kısmı hali hazıra popüler, bir kısmı ise yeni yeni aklımızı çeliyor. Buyurun kısaca beş adet farklı İrlanda dizisini sizinle paylaşalım. İzlemediğiniz varsa göz atmak isteyebilirsiniz.

1- The Fall

Başrollerinde Gillian Anderson, Jamie Dornan, John Lynch gibi ünlü isimlerin yer aldığı The Fall üç sezonluk bir psikolojik-gerilim… Toplamda 17 bölümden oluşan dizi Hannibal, The Killing, Broadchurch gibi dizileri izlediyseniz kendini size sevdirebilir.

2- Moone Boy

2012 yapımı dizinin başrollerinde Chris O’Dowd, David Rawle ve Deirdre O’Kane yer alıyor. 90’lı yıllarda geçen dönem dizisi Moone Boy’un diğerlerinden farklı bir anlatıma sahip olan bir sit-com olduğunu da söyleyebiliriz. Üç sezonu olan dizinin on sekiz bölümü var.

3- Catastrophe

Güldüren, düşündüren, duygulandıran bir İrlanda hikayesi… Beklenmedik bir hamilelik çiftimizin hayatını sonsuza dek değiştiriyor. Başrollerinde Sharon Horgan, Rob Delaney, Mark Bonnar gibi isimlerin bulunduğu Catastrophe dört sezondan oluşuyor ve 24 bölümü var.

4- Love/Hate

Dublin sokaklarında geçen, temposu yüksek bir suç draması… Love/Hate’in başrollerinde  Tom Vaughan-Lawlor, Killian Scott, Aoibhinn McGinnity ve Aidan Gillen (Littlefinger) yer alıyor. 28 bölümü olan dizi beş sezondan oluşuyor. The Wire ya da Sopranos’u severek izlediyseniz kaçırmayın.

5- Derry Girls

Netflix’in “Gizli Elmaslarından” olan Derry Girls gerçekten karakter ve kurgu yönü çok başarılı bir komedi dizisi… 1990’lı yıllarda geçen ve genç olmanın, ergenliğin zorluklarını anlatan dizinin ilk sezonu yayınlandı. İkinci sezonu ise çok yakında Netflix’te olacak. Binge-watch için ideal diyebiliriz.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı