Şu sıralar Vatanım Sensin’deki Hilal rolüyle fırtınalar estiren Miray Daner, genç yaşına rağmen kariyerine birçok rol sığdırdı. Kısa sürede git gide büyüyen bir hayran kitlesine de sahip olan genç oyuncu hakkında bilmeniz gerekenleri madde madde sizin için derledik! Bakalım maddeler arasında bilmedikleriniz, gözden kaçırdıklarınız var mı?

1- 1999 doğumlu, İstanbul’lu!

Miray Daner 15 Ocak 1999 yılında İstanbul’da doğdu. Geçtiğimiz günlerde 18’ini dolduran genç oyuncu, Oğlak burcu!

2- Çocukluğundan beri oyuncu olmak istiyordu!

Küçükken annesinin kıyafetlerini giyip ayna karşısında kendi kendine danslar eden Miray Daner, sonunda çevresinin önerisiyle ajansa kaydolmuş. İlk olarak bir reklam filminde yer aldıktan sonra süreç Papatyam dizisi ile devam etmiş.

3- Okulda zorlandı mı?

Oyunculuk sebebiyle zaman zaman zorlandığı dönemler olmuş Miray Daner’in ama o hep çalışan bir öğrenciymiş. Devamsızlık konusunda biraz sıkıntı çekmiş ama onu da sonradan toparlamış.

4- Müzikle arası çok iyi!

Güzel sanatlar lisesi müzik bölümünde okuyan genç oyuncu, piyano ve çello öğreniyor. Müzik onun olmazsa olmazı. Ses eğitimlerine devam ediyor, şarkı da söylüyor!

5- Medcezir onun ikinci ailesi!

Medcezir’de çok şahane bir ekiple çalıştığını söyleyen Miray Daner, iyi kötü her şeyi ekiple paylaşabiliyormuş. Çok genç oyuncular da olunca enerji devamlı yüksekmiş sette.

6- Üniversitede ne okumak istiyor?

Miray Daner’in tercihi psikoloji. Annesi de psikolog olan genç oyuncu insanların dertlerini dinlemeyi ve onlara çözümler bulmayı seviyormuş. Psikoloji okuyarak insanları daha iyi gözlemleyebileceğini düşünen Miray Daner, bunun oyunculuğuna katkısı olacağını da düşünüyor.

7- Nelerle zaman geçiriyor?

Köpeği Chappie, kitapları ve ailesi ile zaman geçiriyor. Müzik dinliyor, film seyrediyor, dans ediyor. Daha çok fantastik kitapları okumaktan hoşlanıyor.

8- Yerli oyunculardan kimi beğeniyor?

Medcezir’de beraber yer aldığı Serenay Sarıkaya’yı çok beğeniyor Miray Daner. Benzetenler oluyorsa da bundan mutluluk duyuyor. İnsan olarak da çok seviyor, hem de çok güzel buluyor.

9- Hilal ve Leon (HiLeon) neden çok seviliyor?

Miray Daner iki karakterin de aslında benzediklerini ama şu an zır göründüklerini söylüyor. Aralarında henüz ortaya dökülmüş bir aşk yok ama gidişat ne gösterir bilinmez diyor.  Birbirlerini tanırlarsa birbirlerinden çok şey öğrenebileceklerini düşünüyor.

10- İlerleyen dönemlerde nasıl bir karakter oynamak istiyor?

Uç karakterler oynamak Miray Daner’in hayallerinden biri. Kendinden uzak karakterler canlandırdığında daha fazla emek kattığını düşünüyor ve büyük rahatlama hissediyor. Mesela ileride bir akıl hastasını oynamak istermiş. Umarım genç oyuncuyu hayal ettiği her rolde görür, başarılarıyla gurur duyarız! 

Fotoğraflar: Miray Daner'in kişisel Instagram hesabından alınmıştır.