7YÜZ Avustralya’da dijital platformda gösterilecek ilk Türk dizisi oldu!

1 dakikada okuyabilirsiniz

Her geçen gün kullanıcı sayısını artıran, hem Türkiye’de hem de dünyada dijital yayıncılıkta yatırımlar yapan BluTV’nin beğeni toplayan dizisi 7Yüz, Avustralya’da izleyicilerle buluşacak. Yıldız isimleri kadrosunda barındıran yapım, Avustralya’da bir dijital platformda gösterilecek ilk Türk dizisi oldu.

Masum’la başladığı yolculuğuna yedi farklı sıradışı hikayeyi barındıran 7Yüz ile devam eden BluTV, bu projesini Avustralya’da diziseverlerle buluşturacak. Dizinin global distribütörlüğünü üstlenen Keshet International, uluslararası televizyon yayıncılığının kalbinin attığı MIPTV’de 7Yüz’ün, Avustralya’nın dijital VOD (video on demand / isteğe bağlı içerik) dijital platformu SBS’te seyredilebileceğini duyurdu. Bu, aynı zamanda BluTV için önemli bir “ilk”i de taşıyor. 7Yüz, Avustralya’da bir dijital platformda yer alacak ilk Türk dizisi oldu.

Yapımcılığını BirFilm’in üstlendiği; Tunç Şahin, Umut Aral, Alphan Eşeli ve Ceylan Özgün Özçelik’in yönettiği, 7 bölümden oluşan dizi, kendi içinde başlayıp biten yedi hikayeyi anlatarak her bölümünde karakterlerini en karanlık taraflarıyla yüzleştiriyor. Genco Erkal’dan Tilbe Saran’a, Cem Davran’dan Belçim Bilgin ve Melisa Sözen ile Damla Sönmez’e önemli isimlerin yer aldığı 7Yüz, Türkiye’de diziseverlerle buluşmasından iki yıl sonra Avustralya’da izleyicilerin beğenisine sunulacak. 7Yüz, her biri 60 dakika olan yedi bölümden oluşuyor.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.