Gönenç Uyanık ve Umut Aral The Protector’un ikinci sezonu hakkında neler söyledi?

3 dakikada okuyabilirsiniz

The Protector’un ikinci sezonu dün itibari ile başladı. Heyecanlıyız, meraklıyız. İlk sezonu ile dünyanın her yerinden yaklaşık 10 milyonu geçkin seyirciye ulaşan The Protector (kendisine Hakan: Muhafız da diyebiliriz elbette) ikinci sezonuyla daha iddialı bir dönüş gerçekleştirdi. Telefonun öteki ucunda The Protector’un yönetmenleri Gönenç Uyanık ve Umut Aral vardı. Onlara dört soru yönelttik ve son derece samimi, keyifli ve ilgi çekici cevaplar aldık kendilerinden… Okumaya ne dersiniz?

1- Öncelikle ikinci sezonun başarılı olmasını dileyerek sorularıma başlıyorum. İlk sezon Türkiye’nin ilk süper kahraman dizisi olarak fazlasıyla konuşuldu. Yeni neslin tepkisi hiç fena değildi hatta “Eksiklerine rağmen biz bu işi destekleyeceğiz.” dediler. Peki klasik televizyon izleyicisinin tepkileri sizi mutlu etti mi?

(Umut Aral ve Gönenç Uyanık bu soruya ortak cevap verdiler.)

Unutulmuş bir janra yeniden adım attık, geri döndük diyebilirim. Bu özellikle bizim ülkemizde fantastik aksiyon sineması olarak adlandırılıyordu. Bu tip macera filmleri daha önce yapılmıştı. (Turist Ömer Uzayda, Klink vb. gibi…) Uzun dönem bu tip içerikler üretilmedi. Üretilse de genelde mizahi tarafı yüksek işler yapıldı. Cesurca bir adım attığımızı düşünüyorum. Bu coğrafyada buna benzer hikayeler anlatılmıyordu. Seyircinin sahiplenmesi ve alışması emek istiyordu. Kahramanların dertleri, ilişki şekilleri farklı… İlk başta seyircinin bunu farklı algılaması, belki de garipsemesi çok normaldi. Bu noktada ikinci sezon için seyircinin yorumlarını dikkate aldık. Geliştirdik kendimizi, daha güzel bir şeyler bekliyoruz.

2- İkinci sezonda çok daha “karanlık” bir Hakan: Muhafız (The Protector) izleyeceğimizin işaretlerini gerek gelen görsellerden, gerek gelen fragmanlardan anladık. Ama bu fikri biraz yumuşatan bir durumumuz var; “Yeni bir gün ağarıyor.” sloganı… Siz bir seyirci gözüyle bakarsanız ilk sezonla kıyaslayınca nasıl yorum getirirsiniz?

(Umut Aral cevapladı.)

Güzel bir yer nokta yakalamışsınız. Hakan’ı daha yakından tanıyacağız. Derinlikli bir sezon bizi bekliyor. Daha çok karakter içeri giriyor. İşin mitolojisini daha fazla açıklayacağız. Yedi ölümsüz geri döndü. Ortada çok daha büyük bir tehdit var. Hakan’ın savaşı iç dünyasında devam ediyor. Aksiyonu daha yüksek, ton olarak daha karanlık ve daha merak uyandıran bir sezon olacak. Bu sezon işin ve hikayenin tamamen içindeyiz.

3- İlk sezonda bir takım görsel efektler çok tartışılmıştı. Hatta capslere ilham olmuştu. Yeni sezonda yine sosyal medyayı bu şekilde sallayacak, capslere konu olacak durumlarla karşı karşıya kalacak mıyız?

(Umut Aral cevapladı.)

İkinci sezonda yaptığımız her şeyin üzerine koyarak geliyoruz. Tecrübelerimizi ortaya koyduk ve hikayenin anlatımı çok daha gerçekçi olacak. İşin konuşulması hoşumuza gidiyor. Türk seyircisi ise bu tip şeylere daha çok şeylere takılıyor. Projeyi sahipleniyor, gülüyor eleştiriyor ve bu noktada ülkenin temsilinin en iyi şekilde olmasını istiyor. Bu eleştirileri hep yanımıza alıyoruz ve fazlasıyla önemsiyoruz. Ve elbette daha iyi şeyler yapmak istiyoruz.

4- Favori karakterinizi söylemenizi istesem, ikinci sezon özelinde kimi söylersiniz?

Gönenç: Faysal aşkı için her şeyi riske atan karakter. Ve Leyla…

Umut: Hepsi bizim evladımız. Bütün karakterlere mesafemiz aynı…

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı