Çağatay Ulusoy ve Engin Öztürk The Protector’un ikinci sezonu hakkında neler söyledi?

3 dakikada okuyabilirsiniz

Geçtiğimiz Cuma (26 Nisan) ikinci sezonuyla yayına giren The Protector (Hakan:Muhafız) son günlerde yine çok konuşuluyor. Dizinin Hakan’ı, İstanbul’un koruyucusu Çağatay Ulusoy ve yeni karakteri Levent Engin Öztürk’e ikinci sezon hakkında sorularımızı ilettik. Nasıl cevaplar aldık? Buyurun, okuması sizden…

Çağatay Ulusoy

1- Hakan’la ilk tanıştığımızda eğlenceli, hayat dolu ve mahallemizin çocuğu tabirini yüzde yüz karşılayan bir karakterdi. Yaşadıkları ve tanıştığı yeni kimliğine rağmen de içindeki mizah duygusunu ilk sezonda pek kaybetmedi. Hatta çok kritik anlarda işe yaradığı bile söylenebilir. Ancak ilk sezonun nerede bittiği malum… Bundan sonrasında seyirciyi bekleyen Hakan, türdaşları gibi içindeki mizah duygusunu acısı ve tecrübesi ile birleştirmeye devam edecek mi?

**** Hakan misyonunun sorumluluğunu almakla çok zorlandı. Kendisiyle bol bol kavga etti ama olayların sonrasında duygusal olarak verdiği kararlar yüzünden hatalar yaptı ve kayıplar verdi. İkinci sezonda Hakan’ı verdiği kararlardan dolayı, olan kötü olaylarla karşı bir nevi telafi yaparken göreceğiz. Ayakları yere basan bir şekilde, kahraman içgüdüsüne bürünmüş ve daha kararlı bir şekilde hedefe ilerleyecek. Sadık olanlar azaldı, ölümsüzler çoğaldı. Hakan eskisine nazaran kendiyle daha barışık ve daha net.

2- Gerçekten milyonlara hitap eden bir oyuncusunuz. Emir, Yaman, Sarp ve şimdi de Hakan… Sadece ülkeden değil, elbette dünyadan bahsediyorum. Hakan: Muhafız nam-ı diğer The Protector’un ilk sezonu on milyonu aşkın insan tarafından dünyanın her yerinde izlendi. Diğer karakterlerin başarısı zaten ortada… Ve neredeyse canlandırdığınız her karakter saç modelinden giydiği şapkaya, kullandığı aksesuarlara kadar dikkat çekti. Bu kadar göz önünde olan karakterlere hayat vermek ve her defasında aynı ilgi karşılaşmak nasıl bir duygu?

**** Envai çeşit karakter canlandırdım. Hepsinden edindiğim çok farklı tecrübeler var. Setlerde edindiklerim var, ekip arkadaşlarımdan edindiklerim var. Dizilerimiz dünyanın her yerine satılıyor, tanıyorlar. Böyle bir altyapım vardı. Hakan: Muhafız (The Protector) gibi bir işte oynamak benim için her şeyin sağlamasını yapmak oldu. Ektiklerimin hasadını yapmak gibi düşünebiliriz. Ve kendimi çok iyi tanıdığım güvenli alandan kurtarmak için yapmak istedim.

3- Süper kahraman dizilerinde kötü adamlar da genelde iyi adamlar kadar sevilir. Hatta bir nevi ayna efekti olarak kötüler ve iyiler zaman zaman birbirlerinin yerine geçerler. Faysal ve Hakan arasındaki denge bu noktada ilk sezonda seyirciyi memnun etti diyebiliriz. Hatta Leyla ya da Zeynep sahnelerinden ziyade Faysal ve Hakan’ı daha çok izlemek isteyenler de vardı. Bizi bu konuda neler bekliyor, kısa bir yorum alabilir miyiz?

****Bana da bu olay hep sempatik gelmiştir. Ölümsüzün amacı ne? İnsanlığı yok etmek. Bu aralar insan ırkının bu dünyaya kanser olduğunu düşünüyorum. Doğal kaynaklar tükeniyor, onlarla empati yapabiliyorum. Ben de çekim sırasında Faysal’la olan sahnelerimde eğlendim. Çünkü Hakan bu dünyadaki yegane gerçek karakterlerden biri…

Engin Öztürk

1- İkinci sezonun en ilgi çekici taraflarından biri sizin yani Levent’in hikayesi olacak diye düşünüyorum. Hakan’ın hayatına adeta en beklemediği yerde bir yıldırım gibi düşeceksiniz. Karakteriniz hakkında bizi heyecanlandıracak minik ipuçları alabilir miyiz?

***Levent büyük bir sürpriz olarak geliyor hikayeye… Bizi heyecanlandıran, beni heyecanlandıran varlığından haberdar olunmaması. Birbirlerinden haberleri yok. Günün sonunda her şeyi es geçsek bile iki kardeşin birbirinden haberdar olması önemli bir mevzu…

2- Yer aldığınız ilk dijital proje Türkiye’nin ilk süper kahraman dizisi Hakan: Muhafız… Bu tecrübeyi kısaca nasıl anlatırsınız?

Özgürlük bizim adımıza çok önemli… Özgür olduğumuz bir ortamda daha çok şey paylaşıyoruz. Seyirciyle her şeyi paylaşıyor ve anlatabiliyoruz. Televizyona yaptığımız işlerde tek bir bölümün 170 dakikaya çıktığını gördüm, bunun teknik zorlukları var. Bütün bu söylediklerime ek olarak, başladığında sonunu bildiğin bir hikaye var ve bu çok güzel…

3- Hakan ile zorlu bir yolculuğa adım atacaksınız. Bu macerada karakterinizi en çok ne zorlayabilir?

**** Levent’i en çok zorlayacak şey, en büyük faktör kendisi… Yetiştiriliş tarzı ve bu süreçte başına gelenler… Norm dediğimiz şeyler onun için farklı ve olması gerekenler farklı bir norma kavuşuyor. Kendi yoluna gitmek konusunda tahmininden çok daha fazla zorlanacak.

4- Çağatay Ulusoy’la aynı projede yer almanız çok konuşuldu. Hatta sosyal medyada bu duruma çok sevinen izleyiciler oldu. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

**** Bu durumun ilgi görmesi halini anlıyorum. Konuya ilgi gösteren kişiler (izleyiciler) ülkemizde ve yurt dışında bizleri farklı ve sevdikleri projelerde izlediler. Bu sevinci ve bu önemseme durumunu anlıyorum ve çok önemsiyorum. Çağatay’la oyun içinde olmak ve aynı projede yer almak son derece uyumlu bir şekilde ilerledi. Bunun haricinde bizim bir arkadaşlığımız var. Ama arkadaş olmasak da her şey yolunda giderdi, profesyoneliz.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı