Dayan Yüreğim’de kim, kimdir?

5 dakikada okuyabilirsiniz


FOX Tv’nin yeni dizisi Dayan Yüreğim’i fragmanlarını ilk gördüğümüzden ve kadrosunu duyduğumuzdan beri merakla bekliyoruz. Ece Uslu ve Cansel Elçin gibi yıllardır severek izlediğimiz oyuncuların yanı sıra, Berk Atan ve Nilay Deniz gibi genç yetenekler kadronun daha da ilgi çekici olmasını sağlıyor. Dizide izleyeceğimiz karakterleri yakından tanımaya ne dersiniz? Buyurun, beraber bakalım!

Elvan: Ece Uslu


Fotoğraf: FOX

Annesini erken yaşta kaybetmiş, babasının ikinci evliliği sebebiyle de kabusa dönen hayatından kaçarak 18’inde Tahir’le evlenmiş. Çok iyi bir anne olmanın ötesinde herkese yardım etmeyi çok seviyor. Alkolik, kumarbaz eşinden şiddet görüyor olmasına rağmen sesini çıkarmayan, çocuklarının mutluluğu için bıkmadan usanmadan çabalayan dirençli bir kadın.

Fuat: Cansel Elçin


Fotoğraf: FOX

Aysun’un kocası, Nazlı’nın babası. Kendini sosyal davalara adamış, tecrübeli, idealist Avukat Fuat,İşinde çok başarılı ancak ailesiyle olan ilişkisinde bir türlü dikiş tutturamıyor. Karısıyla yaşadığı huzursuzluklar nedeniyle kızı Nazlı da sağa sola savruluyor. Çocukluk arkadaşı Nuran sayesinde Elvan ile ikinci kez yolu kesişiyor. 

Seray: Nilay Deniz


Fotoğraf: Biyografi

Elvan’ın kızı. Yoksul bir semtte büyüse de çok zevkli, yetenekli, dürüst ve ahlaklı biri. Hayatı, Selim’in başına gelen kaza öncesi ve sonrası diye ikiye ayrılıyor. Yaşama, dirayeti ve zekası sayesinde tutunarak ayakta kalmaya çalışıyor.

Atıf Şanal: Berk Atan


Fotoğraf: FOX

Ekrem ve İnci Şanal’ın biricik oğlulları. Yakışıklı, karizmatik, deli dolu, zeki biri. Hangi ortamda olursa olsun enerjisiyle dikkat çekiyor. Anne ve babasından çok farklı bir karaktere sahip. İyi niyetli ama kinci. Atıf’ın hayatı da, Selim’in kazasından öncesi ve sonrası diye ikiye ayrılıyor.

Ekram Şanal: Ege Aydan


Fotoğraf: Biyografi

İstanbul’da oteller zinciri olan, sayılı zenginlerden biri. Güç delisi, soğukkanlı ve kibirli. İşi, hayatının merkezinde. İşte hata kaldırmayacak kadar obsesif. Amaçları uğruna kimseye acımaz. İnci’ye ilk başlarda aşık olmuş ama zamanla bir heves olduğunu anlamış. Aralarında bir karı koca ilişkisi yok. İnci’yi yanında tutuyor çünkü ona muhtaç.

İnci Şanal: Didem İnselel


Fotoğraf: Flickr // Emrah Altınok

Ekrem Şanal’ın eşi. Ne zaman nerede ne yapacağını önceden kestirmek zor. Hayatta en değer verdiği kişi, oğlu Atıf. Hırslı, gözüpek, mutsuz, şüpheci, sinsi bir kadın. En büyük korkusu, Ekrem’in onu terk etmesi ve bu gücün başka bir kadına geçmesi. Hayatı zevk üzerine kurulu…

Aysun: Bengi Öztürk


Fotoğraf: Yeni Çıkanlar

Zeki bir ev kadını. Fuat’tan ayrılmak istememe nedeni, maddi manevi Fuat’ın gücünü sınama arzusu. Fuat’ı sinirlendirmek ve istediğini ona yaptırma arzusu ona haz veriyor. Bu hazza aşık!

Selim: Brad Berke Bayrak


Fotoğraf: FOX

Elvan’ın küçük oğlu. Doğuştan Beşiktaşlı.Tüm hayali futbolcu olmak olan küçük Selim’in hayatı, yaşadığı bir trafik kazası sonucu sonsuza dek değişiyor. Hayata karşı en sessiz mücadeleyi veren kişi…

Remzi: Tuncer Salman


Fotoğraf: FOX

Tahir’in abisi, Suzan’ın kocası,  Rıfat ve Gülsüm’ün babası. Pazarcılık yaparak ailesini geçindiriyor.  Sorumluluk sahibi, ailesi ve yakınları için elinden gelen her türlü fedakarlığı yapmaktan çekinmeyen biri.

Rıfat: Bora Akkaş


Fotoğraf: Vikipedi

Remzi ve Suzan’ın oğlu. Ailenin en temiz ve iyi niyetli kişisi. Sınırları geçilmediği sürece herkese karşı sevecen ve anlayışlı. Kuzeni Seray’a içten içe aşık.

Gülsüm: Özlem Maden


Fotoğraf: Son Manşet

Remzi ve Suzan’ın kızı. Evde iyi kız imajı çizerken, dışarıda fırtınalar estiriyor. Paraya ve güce aşık. İçten pazarlıklı. Kendi çıkarı olmasa dahi bir şekilde olayları çıkarlarına uygun bir hale döndürmekte üstüne yok.

Suzan: Fulya Ülvan


?Fotoğraf: Sinematürk

Tahir’in abisi Remzi’nin karısı. Gülsüm ve Rıfat’ın annesi.  Dedikoducu, hırslı, inatçı, şirret bir kadın. Elvan’dan nefret ediyor. Kimseye huzur vermiyor. Elvan ve Seray’ın kuyusunu kazmak için her şeyi yapmaya hazır.

Meral: Elif Sönmez


Fotoğraf: Hürriyet

Elvan’ın kardeşi. Ablası Elvan, kocası Cengiz ve kızı Senem’den başka kimsesi yok. Alçak gönüllü, çalışkan ve iyi niyetli bir kadın. Hayatta hep dayanağı olduğu ablasına zamanla, kendisine bir ‘yük’ bıraktığını düşünerek içten içe kinlenir.

Cengiz: Ferit Kaya


Fotoğraf: Sinematürk

Elvan’ın kız kardeşi Meral’in kocası. Tembel, yalancı, kurnaz, sorumsuz ve saygısız bir adam. Öfkeli bir yapıya sahip. Eline büyük bir koz geçirip oyun kurucu bir hal alana kadar karısı Meral dışında kimse üzerinde otoritesi yok.  Çıkarına uygun düşecek ne varsa yapar.

Taner: Korel Cezayirli


Fotoğraf: Tatenlos

Yakışıklı, karizmatik bir adam. Ekrem Şanal’ın hayatta en güvendiği kişi. Şanal Ailesi’nin bütün illegal işlerinden haberdar. Acımasız gibi görünse de iç dünyasında muazzam derecede vicdan sahibi.

Senem: Meriç Şenlikoğlu


Fotoğraf: Sinematürk

Cengiz ve Meral’in kızı. Ergenliğin de getirdiği dengesiz bir yapısı var. Kendini beğenmiyor ve başkalarının acısını sınamayı seviyor.

Asiye: Serap Matyaş


?Fotoğraf: Sinematürk

Elvan’ın mahalleden komşusu. Elvan’ın can yoldaşı, kadim dostu. Elvan’ın yaşadıklarında ve sonrasında onu yargılamayan, ona destek olan tek kişi.

Buse: Aydan Koptur


Fotoğraf: Instagram

Seray’ın en yakın arkadaşı. Cana yakın, neşeli ve sıcacık bir kız.

Nazlı: Miray Akay


Fotoğraf: Instagram

Avukat Fuat ile Aysun’un üniversite öğrencisi kızları. Hep bir arayış içinde. Evdeki mutsuzluğu kendi özeline fazlasıyla yansıyor. Sevgiye muhtaç, duygusal ve tepkisel bir genç kız.

Cem: Emrah Karakaş


Fotoğraf: Instagram

Atıf’ın en yakın arkadaşı. Farkında olmadan Atıf’ın da kaderini değiştirecektir.


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı