Finale giderken Seviyor Sevmiyor’da nerede kaldık?

3 dakikada okuyabilirsiniz

Dünyada iki çeşit saat tipi vardır. Birisi pille çalışan saat tipi, diğeri ise nostaljik diyebileceğimiz türden ve bu devirde az bulunan kurmalı saatler… İnsanların kalpleri de bu iki saat tipine benzer. Bazı insanların kalbi pille çalışan saat gibidir. Kalplerine bir pil takmaya başladıklarında kalpleri de sevmeye başlar. Ama bir süre sonra kalbindeki o pilin sevgisi biter ve kalbinde biten o eski pili çıkarıp atar, yerine yeni bir pil takar. Daha anlaşılır bir vaziyette söylemek gerekirse bazıları buna şıpsevdilik de diyebilir.


Fotoğraf: Seviyor Sevmiyor Instagram

Bazılarının kalbi ise nostaljik kurmalı saatlere benzer. Hayatında bir kere çalışmaya başladıysa onu kuran tek bir kişi sayesindedir. Kalbine başka birini alma gibi bir şansı yoktur. Kalbinde yuvarlak bir delik vardır ve o deliğe uyacak olan anahtar sayesinde çalışmaya devam edebilir. Yeri gelir bu kurmalı saatin de çarkları boşalıp saat durabilir. Ama bu kurmalı saat sadece kendisine uyan anahtarla yeniden kurulabilir. Başka bir anahtarı kabul etmektense çalışmamayı bile göze alır.


Fotoğraf: Seviyor Sevmiyor Instagram

Yiğit’in kalbi hangi saat tipi? Doktorunun Deniz’i kandırmaya çalıştığı gibi pil ile çalışan saat tipi olan bir şıpsevdi mi yoksa eski model kurmalı bir saat mi? Aslında bu soruyu sormam bile hataydı. Biz Yiğit’i 27 bölümdür eski usül seven kurmalı saat tipi gibi olan bir kalbe sahip olduğunu biliyoruz. Ama Deniz Yiğit’in bir şıpsevdi olacağına inanacak kadar az mı tanıyor? Elbette hayır! Bu yüzden Yiğit’in gerçekten bir şıpsevdi olduğuna inansa dahi onu asla bırakmayacak. Zaten bırakacak olsaydı başta annesi olmak üzere herkese karşı Yiğit’i durmadan savunmazdı.


Fotoğraf: Seviyor Sevmiyor Instagram

Yiğit yavaş yavaş tedavi hazırlıklarına başlarken doktoruyla olan konuşmalarını yanlış anlayan Deniz ile didişmesi biraz da olsa Yiğit’in üzerindeki kasvet bulutlarını dağıttı. Ama Deniz’e sormak lazım, kazanın doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne mi inanmıyorsun diye… Yani Yiğit’in bir şıpsevdi olduğuna inanıyorsun da seni aldatabileceğine nasıl inanmıyorsun? Yiğit’e de sormak lazım; gözünün önünde seni böylesine seven bir insan varken nasıl hala hastalığını saklayabiliyorsun? Bir de üzerine Deniz’i kendinden nefret ettirme kisvesi altında İrem ile beraber bir plan içine girecek kadar kendini kaybediyorsun bir türlü anlayamıyorum. Nedir bu elli yıl öncesinin film klişesi?


Fotoğraf: Seviyor Sevmiyor Instagram

İrem haftalardır etkisiz eleman gibi ortalıklarda dolaşırken iyiydi. Şimdi yeniden Yiğit’e sarması hiç iyi bir şey olmayacak. İrem Yiğit’in bu planına dahil olmak yerine her şeyi Deniz’e anlatsaydı olmaz mıydı? Ama İrem Yiğit’e karşı hala bir şeyler hissediyor. O yüzden Deniz’e Yiğit’in hasta olduğu gerçeğini söylemek yerine ondan uzak durmasını tembihliyor. Yiğit’in bu planı herkese zarar verecek. Bu plan İrem’in duygularını zedeleyecek ve Deniz ile barışma yolunu tamamen kapatacak. Tuna’nın iyileşme sürecini kötü etkileyecek ve Tuna yine hastalanacak. Tuna Deniz ile olursa Simya çok üzülecek. Deniz, Yiğit ölse de ölmese de eninde sonunda bütün bu kendine oynanan oyunu öğrenecek ve daha çok yıkılacak. Yiğit ise eğer ölürse bu kadar kişinin vebali ile diğer dünyada nasıl hesap verecek merak ediyorum. Yani kısacası Yiğit Deniz’i mutlu edeyim derken kaş yaparken göz çıkaracak bu gidişle…


Fotoğraf: Seviyor Sevmiyor Instagram

Tuna hastaneden çıkarken ve Yiğit hastaneye hapsolurken bütün bu telaşenin içinde Yiğit bir yandan hastalığını saklarken, diğer yandan Deniz’e nasıl oyun oynayacak final bölümünde izleyip göreceğiz. Göreceğimizden çok memnun olacak mıyız? Tartışılır.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı