10 adımda Yiğit Balcı meselesi!

5 dakikada okuyabilirsiniz

She Was Pretty isimli Güney Kore dizisinin yerli uyarlamasını Seviyor Sevmiyor olarak izledik. Her güzel şeyin bir sonu var diyerek bu akşam dizimizi uğurluyoruz. Dizinin bize kattığı güzelliklerin sayısı oldukça fazla… İçlerinden en sevdiğimi, benim gibi çok seveni olanı dile getirmek istedim yazımda. “10 adımda Yiğit Balcı” dedim, buyurun okuyalım! 

1- Reddedildi!

Günümüzde yetişkin bir Yiğit Balcı 24 saatte ortalama 50 kere reddedebilir sizi… Beğendiği-beğenmediği, dinlediği-dinlemediği, duyduğu-duymamazlıktan geldiği her şeyi reddeder. Bizlerin deyimiyle ‘fandom’ dilinde kalıplaşmış olan ‘’Reddedildi!’’ sözü diziden bittikten sonra Gökhan Alkan’la beraber hatırlayacağımız şeylerin başında gelecek gibi görünüyor. Ne dersiniz?

2- Stajyer / Asistan!

Olmazsa olmaz kelimelerimiz arasında stajyer ve asistan da var. Günlük hayatta yaşadığı her duygunun içinde Deniz’e seslenirken mutlaka böyle söyler. Stajyerlikten asistanlığa terfi eden Deniz Aslan, bu kelimeleri duyduğunda bütün soru işaretlerini aklından geçirir, bazen abarttığı sahnelerin içinde kendini bulur, sonrasında ise derin bir nefes alır ve patronuna döner. Devamı bildiğiniz şeyler… 🙂

3- Saç şekliyle ruh hali analizi!

Yiğit Balcı’yı anlamak uzaktan bakınca zor ve fazla mesai isteyen bir iş gibi görünebilir, aslında öyle değil! Gün geçtikçe kendisinin ruh halini kolayca anlayabilir hale geldik. Derinlerde bir yerlerde fırtınalar kopartan olaylar yaşadığında, üzüldüğünde (çok üzüldüğünde) genelde işe gelmek istemez fakat gelmek zorunda kalırsa bunu giyimine/saçına yansıtır. Bu durumlarda kendisine çok yakıştırdığım bir saç stiliyle karşımızda görürüz onu. Giyimi ise günlük rutinine biraz terstir. Etrafa gülücükler saçar. Onu bu halde görünce ruh halini de anlamış oluyorsunuz. Anlamayanlar utansın! 🙂

4- Bakışlarla konuşma sanatı!

Yetişkin bir Yiğit Balcı çoğu kez susar, gözlerini konuşturur. Evet, evet doğru okudunuz! Sinirli anında tek bir bakışıyla sizi susturabilme yeteneğine sahiptir mesela… Ya da istediği şeyi gözüyle bile söyleyebilir size ( anlamazsanız yandınız! ). Ağladığında ise bütün kırgınlığını, hüznünü, söyleyemediklerini bakışlarından anlarsınız. Tabii bütün bunlar Gökhan Alkan’ın yeteneğinden kaynaklanıyor. Alkışlar ona! 🙂

5- Gözlük önemli!

Yiğit Balcı’nın olmazsa olmazıdır gözlük… Her an her yerde gözlüğü takabilir. “Dikkat gözlük çıkabilir!” diyebiliriz yani…  Kıyafetine uygun bir gözlüğü mutlaka vardır. Gözlüğü adeta bir aşkla takarken, müthiş bir ciddiyetle çıkarır. Çıkarırken ki keskin bakışları 2-3 saniye sonra sevimli bir göz kırpma hareketine bırakır yerini. Gözlükleriyle her zaman aklımızda kalacaktır. 🙂

6- Her durumda gülebilmek!

Gülmek güzel şey… Neye güldüğünüze göre değişir tabii. Yine de her durumda gülünüz. Sinirli iseniz “10 saniye sonra canını okuyacağım!” gülüşünüzü yapınız. Gerçekten mutluysanız kocaman gamzelerinizi gösteriniz bizlere… Anlamamanız gereken bir şeyi anlamış iseniz anlamamış gibi yaparak gülünüz. Hayran kaldıysanız gülünüz. Hoşunuza giden bir şeyle karşılaştığınızda gülünüz. Karşınızdaki insanı etkilemek istiyorsanız bütün yakışıklılığınızla etkileyici bir şekilde gülünüz, mühim olan doğru şekilde gülmek. Yiğit Balcı bunları çok güzel yaptı, fotoğraflarda olduğu gibi… Gülücükler eksik olmasın gönlü kocaman adam! 

7- Dikkat! Deniz Aslan çıkabilir!

Yiğit Balcı dikkat etmedi ama siz dikkat edin! Her an hiç beklemediğiniz bir şekilde karşınıza Deniz Aslan çıkabilir. Belki bir merdivenden kucağınıza düşer, belki bir anda arkanızdan koşarak size çarpar. Belki odanızdaki dolaptan çıkar bir anda korkarsınız. Belki sevimli sakarlığıyla yüzünüze konfeti patlatır, belki en çaresiz olduğunuz anda size çare olmaya gelir. Deniz Aslan bu, sağı solu belli olmaz. Ama her an çıkabilir karşınıza!

8- Ses tonu mühim!

Yiğit Balcı’nın ses tonu çok önemlidir. Hele o ses güzelse, kullanmasını çok iyi bilmelidir. Dizide Gökhan Alkan’ın sesinden çok faydalandık. Kendisinin çok güzel bir sesi var ve şarkı söylemeye çok yatkın. Yiğit Balcı rolüne uygun olarak bazı sahnelere sesiyle eşlik etti, bizleri büyüledi. Söylediğin şarkıları da unutmayacağız Yiğit Balcı! 

9- “İşte benim stilim!” diyen kıyafetler!

Erkeklerde giyim konusunda en az bayanlar kadar dikkat etmelidir diye düşünüyorum. Yiğit Balcı’yı tabir-i caizse her defasında jilet gibi gördük. Takım elbisesiyle ve bakımlı saçlarıyla tam bir manken edasında… Giyimine her daim dikkat etmiştir bir patron olarak. Günlük yaşantısında da özenli bir giyimle karşımızda olmuştur ama biz takım elbiselerine hayranız. Çok yakıştırdık, akıllarda kalacak ince bir ayrıntıdır. 🙂

10- “Her şey çok sevmekten!” diyen bir adam!

Ahh Yiğit Balcı… Geldik mi en sevdiğimiz kısma? O güzel aşkına? Tanıdığımız, bildiğimiz, gördüğümüz en en en güzel seven insansın sen! Erkeklerinde güzel sevebileceğine inandık bu güzel karakterin sayesinde. Sevgilerine sadık kalacaklarına inandık, yıllar geçse de vazgeçmeyeceklerine inandık. Beraber yirmi sekiz bölüm geçirdik, güzel nasıl sevilir ince ince anlattın bizlere… Sevmek, sevmeye kıyamamak, sevmeye doyamamak! Hepsini sen yaşadın, bizde yaşadık, beraber hissettik bütün duyguları. Beraber sevdik, beraber güldük, beraber öfkelendik, yeri geldi beraber ağladık. Biz Yiğit Balcı olduk aslında, sen olduk, seninle yaşadık bütün günleri. Nasıl özelsin bizler için bir bilsen… Veda etmesi de bir o kadar zor oluyor bu yüzden. Gökhan Alkan’ın da dediği gibi ‘’Her şey çok sevmekten!’’ aslında… Mutlu olmayı çok hak ediyorsun, bu hikayenin sonunda ne olur bilinmez ama bizlerin aklında mutlu sonunla kalacaksın. Aşkla kal, aşkına aşık olduğumuz adam. 

Gökhan Alkan’a küçük bir not…

Yaşadığın, yaşattığın bütün güzellikler için sonsuz teşekkürler yüreği güzel adam… Yiğit Balcı efsane olmuşsa bu senin sayende! Bu karakterin yeri her zaman özel kalacak bizler için. Verdiğin emekleri biliyor, görüyoruz. Bundan sonra en iyi işlerde, değer görebileceğin yerlerde olman dileğiyle. Yiğit Balcı’ya ruh katan kalbine, yüreğine sağlık!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı