Benim Tatlı Yalanım’da kim kimdir?

5 dakikada okuyabilirsiniz

Başrollerini Furkan Palalı, Aslı Bekiroğlu ve Lavinya Ünlüer’in paylaştığı yeni dizi Benim Tatlı Yalanım yarın akşam (13 Haziran Perşembe) başlıyor. Dizinin karakterlerini yakından tanımaya ne dersin?

1- Suna Doğan / ASLI BEKİROĞLU

Suna, Doğan ailesinin en küçük ferdi, neşeli, özü sözü bir, inatçı bir o kadar da güzel genç bir kızdır. Turizm Otelcilik okumuş, İstanbul’da bir otelin resepsiyonunda çalışmaktadır. Ancak Suna’nın en büyük hayali; daha bebekken kaybettiği annesinin muhallebici dükkanını yeniden açıp onun anısını yaşatmaktır. Tam bu hayaline ulaşmak üzereyken babası Şevket’in kahvesine icra memurlarının yaptığı sürpriz ziyaret tüm planlarını suya düşürür. Her şey bitti derken kader ağlarını örer ve Suna’nın karşısına Nejat’ı çıkartır. Hayatın köşeye sıkıştırdığı ikili çareyi birbirlerinde ararken oynamak zorunda kaldıkları evlilik oyunu ise zamanla büyük bir aşka dönüşür.

2- Nejat Yılmaz / FURKAN PALALI

Nejat, Kayra Gözlük firmasının tasarımcısı ve ortağıdır. Zeki, sorumluluk sahibi, dürüst, karizmatik, ve başarılı bir iş adamıdır. Kızı Kayra, onun hayatındaki en önemli şeydir. Karısı Aylin, tarafından terk edilen Nejat kızını tek başına büyütmek zorunda kalmıştır. Kızının iyiliği için ona annesiyle ilgili beyaz yalanlar söylemeye başlayan Nejat, Kayra büyüdükçe köşeye sıkışır. Anlattığı yalanlarla Kayra’nın gözünde gösterişli bir kahramana dönüşen anneyi bulmak kaçınılmaz hale gelir. Ne yapacağını kara kara düşünen Nejat’a hayat hiç beklemediği bir sürpriz yapar ve karşısına Suna’yı çıkartır.

3- Kayra Yılmaz / LAVİNYA ÜNLÜER

6 yaşında güzeller güzeli bir kız çocuğudur. En büyük kahramanı babası Nejat ve babasının yardımcısı Hayri ile beraber yaşamaktadır. Yaramaz, fırlama, akıllı, hazır cevap, duygusal bir çocuk olan Kayra’nın hayattaki tek özlemi annesidir. Annesinin Afrika’da, yardıma muhtaç insanlara ve özellikle çocuklara yardım ettiğini, bu yüzden onu burada babasıyla bırakmak zorunda olduğuna inanmakta ve annesinin geleceği günü sabırsızlıkla beklemektedir.

4- Şevket Doğan / AHMET SARAÇOĞLU

Sadece Suna, Saniye ve Rafet’in değil mahallenin Şevket Baba’sıdır. Babacan, şefkatli, dürüst, güleç bir adamdır. Kırk yıldır kahvecilik yapan Şevket, kadirşinas ve hakkaniyetlidir. Çocuklarını hep dürüst olmaya yönlendiren fedakar baba, hayatta en çok yalandan nefret eder. Çocuklarına ise bu konuda güveni tamdır. Oysa ki henüz kimse bilmemesine rağmen Şevket’in de çocuklarından sakladığı çok önemli bir sırrı vardır ve bu sır ortaya çıktığında asıl dünyası başına yıkılacak olan kişi Suna’dır.

5- Saniye Doğan / ASLI İNANDIK

Suna’nın ablası. Hamarat, eğlenceli, açık sözlü, cevval tam bir mahalle kızıdır. Suna’nın aksine üniversite okuyamamış, annesinin kaybıyla babasına destek olabilmek için kendi hayatını kardeşlerine feda etmiştir. Evin ve kahvenin çekip çevireni, bütün hesap kitap işlerini yapanıdır. Kahvede sıkıldığı bir gün sosyal medyada biraz fazla zaman geçirince yeni yeteneği ortaya çıkmış, yaptığı paylaşımlarla bir anda sosyal medya fenomeni olmuştur. On binlerin takip ettiği sayfasında çeyiz, sunum, yemek tarifleri, evlilik ve ilişkiler hakkında yazmakta takipçilerine kanaat önderliği yapmaktadır.

6- Rafet Doğan / SADİ CELİL CENGİZ

Suna ve Saniye’nin abisi, atsan atılmaz satsan satılmaz, faydasız bir girişimcidir. Sürekli başını derde sokar. Tatlı dili ve laf kalabalığıyla insanları etkisi altına almayı başarsa da bir süre sonra altından muhakkak bir çapanoğlu çıkar. Kısa yoldan para kazanmaya çalışırken çoğunlukla elinde avucunda ne varsa kaybeder. Bu girişimci tavrı yüzünden hiçbir zaman başı dertten kurtulmaz.

7- Hande Eymen / GONCA SARIYILDIZ

Güzel, alımlı, havalı, girdiği her ortamda gözleri üzerine çeken etkileyici bir kadındır. Kayra Gözlük ‘ün ortaklarından biridir. Ön yargılı bir insandır. Birini sevmiyorsa ağzıyla kuş tutsa Hande’ye yaranamaz. Nejat’la çok yakın arkadaş olmasına rağmen, Hande aslında arkadaşlıktan daha fazlasını istemektedir. Nejat’ın ise hayatında kızından bir başkasına yer olmadığını bildiğinden, yavaş yavaş Nejat’ın hayatına sızmaya, Kayra’ya kendini sevdirmeye çalışmaktadır. Bir gün mutlaka Nejat’ı elde edeceğinden emindir.

8- Serkan Demir / ALİ YOĞURTCUOĞLU

Nejat’ın en yakın arkadaşı ve Kayra Gözlük ’ün ortağıdır. İçten, samimi, neşeli, çapkın, şeytan tüyü olan, eğlenceli, rahat, çocuk ruhlu bir adamdır. Zengin bir ailede, hayatı boyunca zorluk çekmeden büyümüştür. Hayatına çok kadın girmiştir Serkan’ın ancak gerçek anlamda aşık olmamıştır bugüne kadar… Hayatında ilk defa platonik bir aşkın pençesine düşen Serkan’ın yardımına ise biricik asistanı Burcu koşacaktır.

9- Burcu Eren / SEDA TÜRKMEN

Suna’nın en yakın arkadaşı, sırdaşı… Aynı mahallede, beraber oynayarak büyümüş Burcu ve Suna. Ardından aynı okullarda okumuş ve sonucunda da aynı yerde çalışmaya başlamışlar. Arkadaştan çok kardeş gibiler… Sıcak, hayalperest, şen şakrak, naif, uçarı bir kızdır Burcu. Suna’nın Nejat Yılmaz ile kesişen yolları Burcu’yu da etkileyecek ve hayatının değişmesine neden olacaktır.

10- Hayri Hiçdurmaz / CEM ZEYNEL KILIÇ

Nejat’ın her işine koşturan, onunla ve Kayra’yla birlikte yaşayan çalışanı, evin her şeyidir. Eğlenceli, iş bitirici, becerikli ve saygılıdır. Kayra, Hayri’nin tatlı baş belası, Hayri ise Kayra’nın bir numaralı kankasıdır! Nejat ile Hayri’nin dostluğu çok eskiye dayanır. Hayri, bütün hikayeye en hakim olan ve Kayra’nın annesi Aylin’i tanıyan tek kişidir.

Kaynak: Star TV 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı