Özgür Çevik hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

3 dakikada okuyabilirsiniz


Kendisini bir ses yarışması ile tanıdık. Yaşı yetenler bilir, Akademi Türkiye… Sonrasında müzikle devam edeceğini düşündüğümüz yolu oyunculukla kesişti ve o günden sonra kendisini birçok farklı projede izledik. Özgür Çevik şimdilerde atv dizisi Canevim’de Taylan Tanbay karakterini canlandırıyor. Kendisi hakkında bilmeniz gereken minik detayları derledik. Buyurun yazıya!

1- Bisiklete binmeyi çok seviyor!

Beşiktaş-Kadıköy vapurunda bisikleti ile kendisini görenler şaşırmasın, kendisi tam bir bisikletsever! Gerçi şimdilerde motosiklete terfi etmiş. Bunu “özgürlüğü sevmenin yansıması” olarak görüyor. “Ben bir aracın içinde saatlerce hareketsiz oturup, gideceğim yere varmayı bekleyeceğime, pedal çevirmeyi tercih ettim.” demiş.

2- Güzellik anlayışı nedir?

Bu konuda kendisi çok net… “Benim güzellik anlayışımın içerisine, zeka dolu bakan gözler de giriyor mesela. Hayatın rutin kurallarına tamamıyla teslim olmamış bir kadın olmalı… Bütün kuralların karşısında durmak için debelenen bir asiden bahsetmiyorum, bütün katı normları kendi kadınsı zekasıyla büken, esneten sevimli bir anarşistten bahsediyorum.” demiş.

3- Takım elbise meselesi nedir?

Takım elbise giymeyi 30’lu yaşlarından sonra sevmeye başlamış. Hatta bu konuda kendisini şöyle açıklıyor; “Eskiden zor gelirdi, sevmezdim. Belki de insan giydiklerini sevdiği zaman yakışıyordur üstüne; kim bilir!” demiş.

4- En sevdiği müzik grubu hangisi? Düşünce albümü hakkında ne düşünüyor?

“Radiohead benim hayatımın grubudur, hoparlörlerle mezarımın başında şarkılarının çalmasını isteyeceğim gruptur.” demiş. Çıkardığı Düşünce albümü hakkında ise; “Çok daha iyi aranje edilebilirdi. Daha sıcak şarkılar yapabilirdik.” demiş.

5- Tek bir dilek hakkı olsa hayattan ne dilerdi?

Biraz uçuk hayalleri var diyebiliriz. “Fantastik şeyler, zamanı durdurmak, görünmez olmak, insanların beynini okuyabilmek… Güçle ilgili şeyler… ” Belki ilerleyen yıllarda böyle bir karaktere hayat verir. Kim bilir?

6- Kendisi koyu bir Galatasaray taraftarı!

Fotoğraf her şeyi anlatıyor. Başka bir şey söylemeye gerek var mı?

7- Damdaki Kemancı Müzikali’nde yer aldı!

Kendisi sadece ekranda değil, tiyatro sahnesinde de oyunculuk yaptı. Binnur Kaya ile aynı sahneyi paylaştı. Ve oyun uzun süre kapalı gişe oynadı.

8- Oyunculuğun ilk zamanlarında sette neler yaşamış?

“Ben ilk başladığım zaman ne rezillikler yaptım zaten, bir anlatsam! O kadar komikti ki halim hareketim… Adamlar sette işaret koyuyorlar, “Şurada duracaksın” diye gösteriyorlardı. Ben işaretli yerde durmayı bile beceremiyordum. Çekim bir başlıyor, ben kadrajda yokum, tabii durduruyorlar çekimi… Çok yaşandı bu.” Bu açıklamayı düşününce, çalışmak ve inanmanın ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.

9- Bugüne kadar yaptığı besteleri nasıl yapmış?

Kendini aşk ile yanyana koyduğunda durumu şu şekilde yorumluyor;
“Aşk adamı” ifadesi göreceli bir anlam taşıyor bence. Yani aşk adamı sürekli aşık olan, aşksız yapamayan birisini mi, yoksa yaralanmamak için kendisini duygusal ilişkilerden uzak tutan, geçmiş iliş- kilerini kafasında sonlandıramayan melankolik birisini mi tanımlıyor bize? İkincisiyse eğer, aşk adamı olmaya yakın duruyorum evet. Ve tabii, bütün besteler özel birileri için yapılır.”

10- Oyunculuk konusunda en büyük motivasyonu kimden almış?

Bu konuda kendisini yolun başında en çok destekleyen Türker İnanoğlu olmuş. “Belki bugün olsa yapamazdım, o zaman üstümde bir deli cesareti vardı.” demiş.


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı