Sıra dışı beş yabancı gençlik dizisi!

2 dakikada okuyabilirsiniz

Malum aylardan yaz olunca “Ne izlesem?” sorusu biraz daha önem kazanıyor. Söz konusu yazıda öncelikli olarak beş dizi önerisinde bulunuyoruz, hemen altında ise bir Netflix sıralaması bulunuyor. Şimdiden tadını çıkarın diyelim, ve sizi hemen yazıya buyur edelim!

1- SKAM

Skam’dan bahsederken öncelikle şunu söylemek lazım. Dizi birçok farklı ülkeye uyarlandı. İlk akla gelenler İspanya, Brezilya, Almanya, Fransa, İtalya ve Amerika… Ancak henüz diziyi izlemediyseniz ilk versiyonundan yani Norveç’ten başlamalısınız. Dört sezon ve kırk üç bölümden oluşan Norveç versiyonunun her bir bölümü de yaklaşık otuz dakika… Noora ve William çılgınlığına kapılmamanız ise çok zor… Anlatım dili ise tam olarak sosyal medya canavarlarını dahil şoke edecek kadar iyi…

2- Wtfock

Belçika’da geçen bir gençlik dizisi… Aslında kendisi SKAM’ın uyarlamalarından biri ancak hikayeyi ele alışının daha farklı bir işleyişte olduğunu da söyleyebiliriz. İki sezondan ve on dört bölümden oluşuyor. Yine SKAM’ı sevdiyseniz izlemeniz güzel olabilir diye düşünüyorum.

3- Euphoria

Zendaya’nın adeta döktürdüğü, her bir karakterinin hikayesi neredeyse dizi olabilecek bir hikaye… Burada bir parantez açıp dizinin 16 yaşından küçüklere çok uygun olmadığını söylemek lazım. Gerçi yazının başlığı sıra dışı olduğu için bu uyarıyı yapmam çok lazım değil diye düşünüyorum. Dizinin müziklerine ise ayrıca bayılacaksınız, zaten dizinin yapımcılarından biri bizim Hotline Bling Drake…

4- Blank

Online platformlarda yayınlanmış bir Norveç dizisi… Lise bittikten sonra ne yapacaklarını tam kestiremeyen bir grup gencin hikayesini anlatıyor. İnternet kullanıcıları diziyi çok sevmiş, “Norveç yine yapmış yapacağını!” demişler. “Bir şekilde” bulup izlemeniz önerilir.

5- My Mad Fat Diary

Üç sezon, on altı bölüm ve seyir keyfi asla düşmeyen bir hikaye… Zaman zaman “Hayret bizim yapımcıları bu diziyi nasıl uyarlamadı hala?” diyorum kendime… Zira başroldeki Rae’nin hikayesi tam anlamıyla ilham verici ve dizinin kurgusu gençlik dizisi izleyenler için fazlasıyla cazip… Bulup buluşturup izleyin derim.

Ve Netflix!

Baby – Elite – The Society – 13 Reasons Why – Riverdale – Sex Education

Yukarıdaki dizilerden en az iki tanesini izlemiş olduğunu düşünüyorum. İzlemediyseniz de tam olarak yazdığım sırayla ya da aralarında kura çekerek izleyebilirsiniz. Dizinin başlığının “gençlik dizisi” olduğunu hatırlatarak kararınızı ona göre vermeniz gerektiğini düşünüyorum. Yani Game of Thrones ya da Daredevil tarzı bir dizi arıyorsanız ilerleyen günlerde sizi başka yazılara yönlendireceğim. Şimdiden iyi seyirler!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.