Güçlü ve farklı bir hikaye içeren beş yabancı dizi!

2 dakikada okuyabilirsiniz

“Ergen işlerinden, komedilerden, süper kahramanlardan ve aksiyondan sıkıldım. Bana çok farklı, kafamı açan ve akılda kalacak bir iş lazım!” diyorsan beş adet diziden bahsediyoruz. Diziler Amazon, Hulu, HBO dizileri… HBO dizileri için Digitürk’e göz atabilirsiniz. Diğerleri için ise Google ve Yandex’i şöyle bir karıştırın deriz.

1- Fleabag

Nerede yayınlanıyor? Amazon Prime (BBC)

IMDb puanı: 8.6

Editör notu: “Dahice, dahice ve gerçekten dahice…” 30’larının başında genç bir kadının hayatla mücadelesi olarak özetlense de iş kesinlikle o kadar basit değil.  Phoebe Waller-Bridge’ın muhteşem performansı (aynı zamanda hikaye de ona ait), Olivia Colman’ın ortaya koyduğu karakter ve girip çıkan karakterler için bile tekrar tekrar izlenir. Dizinin günümüz problemlerini tek tek ele aldığını ve çok başka yerlerden seyirciye anlattığını da söylemek gerek…

2- The Path

Nerede yayınlanıyor? Hulu

IMDb puanı: 7.4

Editör notu: “Neye inandığın değil, nasıl inandığın önemli?” cümlesini anafikir olarak olan The Path, başrollerinde Aaron Paul, Michelle Monaghan, Emma Greenwell ve Hugh Dancy gibi yıldızları barındırıyor. Dizinin yavaş ilerlediğini, tarikat içinde yaşananları fazla detaylı anlattığını söylemem gerek. Yani çok fazla aksiyon ve bir sahneden diğerine geçiş bekliyorsanız aradığınızı bulamazsınız.  Zeitgeist’i severek izlediyseniz ilginizi çekebileceğini düşünüyorum.

3- Transparent

Nerede yayınlanıyor? Amazon Prime

IMDb puanı: 7.7

Editör notu: “Herkesin ortaya dökecek bir sırrı vardır, sadece bunun için doğru zaman bekler.” Serbest sinema dilinde anlatımı, “indie film” tarzı kurgusu ve oyunculukları ile alkışı hak eden bir dizi… Hazır beşinci sezon haberleri ve bölümü beklenirken henüz izlemediyseniz bu diziye başlayın. Dizinin LGBT öğeler etrafında döndüğünü ve bir ailenin hikayesini bu perspektifden anlattığını da notumuza ekleyelim.

4- Sharp Objects

Nerede yayınlanıyor? HBO

IMDb puanı: 8.2

Editör notu: Geçtiğimiz yazın en çok konuşulan ve tartışılan dizilerinden biriydi Sharp Objects… Amy Adams, Patricia Clarkson ve Eliza Scanlen’nin performansları ile adeta kombo yaptığı dizi çok güçlü bir anlatıma sahip… Bir kitap uyarlaması olan dizi “munchausen by proxy sendromu nedir?” diye soruyorsanız cevabı size net şekilde verebilir. Ayrıca bu diziyi sevdiyseniz gerçek hayattan uyarlanan Hulu mini dizisi The Act’i de mutlaka izleyiniz.

5-  Succession

Nerede yayınlanıyor? HBO

IMDb puanı: 7.8

Editör notu: “Son yılların en iyi drama dizisi” olarak haberleri yapılan Succession, Emmy’de aldığı adaylıklarla da göz kamaştırdı. Zengin bir ailenin hikayesini anlatıyor demek yanlış olur. Amerika’da geçen hikayemizde medya patronu olan ailenin sorunlu ilişkisi anlatılıyor. Diyaloglarının ise altı özellikle çizilir.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.