Metacritic’e göre 2019’un ilk altı ayının en iyi 10 yabancı dizisi!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Kimilerine göre IMDb’den çok daha prestijli ve objektif yorumlara sahip olan Metacritic’in puanlarına göre 2019’un ilk altı ayının en iyi yabancı dizilerini derledik. İşin tuhaf tarafını söylemek gerekirse ortada şöyle bir manzara var. Listede yer alan dizilerin neredeyse yarısı ülkemizde pek ilgi gören dizilerden değil… Diğer yarısı ise Netflix ya da sosyal medya üzerinden aşinalık kazandığımız diziler… Gelin şu diziler hangileri kısaca bir bakalım.

1- Fleabag / Amazon Prime & BBC

On iki bölümlük bir hayatta kalma hikayesi… İşin içinde mizah, hüzün, aile, aşk, seks her şey var. Phoebe Waller-Bridge ise gerçekten bir dahi… İzleyin, izletin. Ama ufak bir not, aile içinde izlenmesi pek önerilmez.

2- Russian Doll  / Netflix

“Ölmek kolay, yaşamak ise daha zor!” Russian Doll ikinci sezonuyla 2020’de bizimle olacak. İlk sezonu ise seyircinin damağında ayrı bir tat bıraktı. Natasha Lyonne’i ise ayakta alkışlamak lazım!

3- RAMY / Hulu

“Amerika’da bir yabancı olmak ne kadar zor?” Mısırlı genç bir adam Ramy… Öğrendikleri ve öğretilenler arasında sıkışmış kalmış durumda kendisi… Peki nasıl yaşamaya karar verecek? Gerçekten sıradışı bir komedi, izlemelisiniz.

4- Better Things / FX

Başrolündeki Pamela Adlon ve Louis C.K.’in kaleminden çıkan Better Things uzun zamandır televizyon ekranının gördüğü hem en naif, hem de en sarsıcı hikayelerden… Mizahı da tam tadında! Henüz izlemediyseniz mutlaka izleme listenize alın.

5- Barry / HBO

Tam olarak bir “Killer Comedy” örneği… Bu senenin Emmy’lerinde beş adaylık kazanan Barry, eski bir askerin yaşadıklarını anlatıyor. Eğer “aksın-gitsin” komedi izliyorsanız pek tarzınız olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

6- Killing Eve / BBC America

Biraz polisiye, biraz komedi, biraz depresyon… Çılgın bir hikaye izlemek istiyorsanız aradığınız yapım olabilir. İzleyenler ise son zamanların en iyisi diyorlar Killing Eve için…

7- Chernobyl / HBO

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir ilgiyle izlendi Chernobyl… Konuya bizim yaklaşımımız yaşananlardan ötürü çok daha duygusal ve kırılgandı. Bu beş bölümlük mini dizi bize unuttuklarımızı fazlasıyla hatırlattı.

8- Big Little Lies / HBO

Harika bir oyuncu kadrosu, beklenmedik olaylar ve sürükleyici bir seyirlik… Gerçekten iyi bir “entrika serisi” izlemek istiyorsanız durmayın. Son yılların en sağlam dramalarından biri…

9- Sex Education / Netflix

İkinci sezonu merakla beklenen Sex Education, bir İngiliz dizisi olmasının tüm özelliklerini üzerinde taşıyor. Gençlik dizisi gibi göründüğüne bakmayın, derdini çok iyi anlatıyor.

10- Brooklyn Nine-Nine / Netflix (NBC, FOX)

Eski dönem komedilerini sevenleri de, yeni nesil komedi sevenleri de bir araya getirdi B99… Sadece bu açıdan bile çok değerli… Andy Samberg ise harika bir adam!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.