Kendini ararken dostluğu bulanların hikayesi: Biz Size Döneriz

3 dakikada okuyabilirsiniz

Bazı filmler vardır, hayatınıza girdiği andan itibaren bir şeyleri radikal bir şekilde değiştirir ve her zerresinde kendinize yeni bir ilham bulursunuz. İşte Biz Size Döneriz de benim için tam olarak böyle bir film oldu. Trajikomik olaylar silsilesi içinde kahkaha atarken “Ben bunu yaşadım ama yaşarken bu kadar da komik değildi, hayret!” derken buldum kendimi… Hayatın bu yaşarken komik olmayan trajikomik taraflarını birbirinden renkli ve kendine has, özgün karakterlerle bizlere sunan Biz Size Döneriz’i izlediğinizde dünyasına karışmamak sizin için imkansız olacak, neden mi?

Fotoğraf: Biz Size Döneriz

Mutlaka yazının bir köşesine iliştirmek istediğim ve söylemeden geçmek istemediğim cümleyi paragrafın baş tacı yapayım istedim: Biz Size Döneriz, son zamanlarda Türk sinemasının başına gelmiş en güzel şeylerden bir tanesi… Son zamanlarda gördüğüm en uyumlu kadrolardan bir tanesi, son zamanlarda izlediğim en akıcı kurguya sahip filmlerden bir tanesi, klişe romantik komedi hikayelerinin arasında bir yıldız gibi parlayacak orijinallikte ve bol sürprizli… Hikaye, filmin ilk saniyesinden son saniyesine kadar yakanıza yapışıyor ve asla bırakmıyor. Çok şükür ki artık skeç mantığında ilerlemeyen ya da erkek ve kadın arasındaki ayrılıklardan, barışmalardan ibaret olmayan bir romantik komedi filmimiz var! Tabii bir de şu var; gerçekten, gençliği sulandırmadan ve olduğu gibi anlatan filmleri de özlemişiz! 

Fotoğraf: Biz Size Döneriz

Doğa Can Anafarta gerçekten harika bir iş çıkarmış. Konjonktür’ün ne söyleyeceğine dair çeşitli endişelerle harmanlanmamış ya da gişe kaygısından dolayı araya alakasız hikayeler sıkıştırılmamış acayip özgün bir iş çıkarmış. Sürekli aynı hikayeleri, farklı yorumlarla izleten sinema sektörüne derin derin nefes aldırmış. Kendisiyle tanışma fırsatım olsa teşekkürlerimi ve tebriklerimi bizatihi iletmek isterdim. Benim nazarımda bir filmi iyi yapan, o içinizi kemiren tekrar izleme hissidir. Bu da Biz Size Döneriz’de fazlasıyla mevcut…

Fotoğraf: Biz Size Döneriz

Oyuncu kadrosunun ne kadar uyumlu olduğunu söylemiştim ama tabii ki tek bir cümleye sıkıştırmak istemiyorum. Altı, hatta yedi, karakterin ayrı ayrı hikayelerini izlediğimiz bir filmde birbirinden bu kadar ayrışan ama birbiriyle bu kadar uyum içerisinde olan bir kadro oluşturmak hayli zor… Üstelik, role uygun olup olmamasına bakılmaksızın, popüler oyuncularla yola çıkan onlarca film varken… Filmin kadrosunda yer alan her bir oyuncu, karakterini fazlasıyla özümsemiş ve karakterlerin kırmızı çizgilerini gayet net belirlemiş. İşte Biz Size Döneriz’i sevmek için bir sebep daha…

Fotoğraf: Biz Size Döneriz

Bu kadar övdük, filmin eksileri yok mu peki? Bunun kişiye göre değişeceğini düşünmekle birlikte son dönemlerdeki filmlerden kaliteli bir şekilde sıyrılmış, özel haliyle övgüleri ve motivasyonu hak ettiğini düşünüyorum. Dilerim, yeni bir kapı açar.

Fotoğraf: Biz Size Döneriz

Son not; Çağlar Ertuğrul’a katılmamak elde değil… Kesinlikle bu senenin en eğlenceli ve en orijinal işini izleyeceğinizi gönül rahatlığıyla bir kez daha söyleyebilirim! 31 Mart’a ne kaldı ki şurada?

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.