İçimdeki Fırtına: Hayat kimilerine göre bir oyundan ibarettir!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Hayat kimilerine göre bir oyundan ibarettir. Bu oyunun bazen oyun kurucusu oluruz, bazense piyonları… Piyon olmak zorumuza gidebilir ama daha zoru da vardır. Oyun kurucu iken piyon konumuna düşmek… Ama bir piyonken birden bire oyun kurucu konumuna geçmek de kolay değildir. Deniz, hayat oyununda etrafında kurulan oyunlardan bile habersizken bir piyondu aslında. Birden bire hayatı değişiverdi. En yakınları en uzağı ve düşmanları konumuna geçti. Baba bildiği adam gerçek annesinin katili çıktı. Kardeş bildiği onu gözünü bile kırpmadan uçurumdan aşağı itti. Şimdi sıra oyunu onun kurmasında!

Elif’in yerine geçerek çocuğu da dahil onun bütün hayatına konarken ne kadar vicdan azabı çekse de bunu yapmak zorundaydı. Çünkü Ezgi’nin de dediği şekilde kedi gibi dokuz canlı olsa bile canlarının da bir sınırı vardı. Hayatta kalmak için bu oyunun içine girmeliydi. Ama Ezgi, Elif’in (Deniz’in) diğer canlarına talip gibi gözüküyor. Ezgi gerçek Elif’in çocuğu olan Kerem’in bir an Deniz ile Emre’nin çocuğu olabileceği ihtimalini düşündü. Ne yalan söyleyeyim ilk görüşte ben de öyle zannetmiştim. Dizinin gidişatı klişelerden klişelere koşunca bir klişe de benim aklımdan geçmiş oldu böylece. Ama Kerem gerçek Elif’in çocuğuymuş ve babası da pislik ve sıradan bir adammış. Ama bu adam ortalığı fena halde karıştıracak gibi gözüküyor.

Diğer bir oyun kurucu takımı olan Rasim ve Perihan işbirlikçiler tarafında ise düğümler yavaş yavaş çözülüyor. Fırat aslında Perihan Hanım’ın üvey oğlu ama kimsenin bundan haberi yok. Aslında Perihan Hanım hisseleri Fırat’ın babasından hile ile almış. Perihan Hanım’ın şirketteki bütün hisseleri gerçekte Fırat’a ait. Öte yandan Fırat da Rasim’i Deniz’in babası Galip ile işbirliği yaparak, kaleyi içten fethedip onların kurduğu oyunu çökertmeye çalışıyor. Fırat bir taraftan da Elif’in (Deniz’in) gerçek kimliğinin oyun sona erene kadar kimsenin öğrenmemesi için çabalıyor. Kısacası oyun içinde oyun dönüyor ve Fırat bütün düşmanlarına ‘’Ali Cengiz Oyunları’’ oynuyor. Kafalar yandı değil mi?

Sonunda gerçek Elif’in yaşadığını ama komada olduğunu öğrendik. Deniz onun başucunda günah çıkartıyor ama diğer taraftan da hayatını ona borçlu olduğu için teşekkür ediyor. Ezgi ile Emre ise aralarında yıllardır duran Deniz’in hayaleti yüzünden yine kavga ediyorlar. Ezgi Emre’nin kendisini hiç sevmediğini ve yıllardır Deniz’in yasını tuttuğunu bilmesine rağmen saplantılı aşkı yüzünden, Emre’nin bir gün kendisini sevebileceği umudunu hiç yitirmemiş. Aslında yıllar önce Ezgi ile Emre’nin bir çocukları olacağını ama hayata tutunamadığını öğreniyoruz. O bebek iyi ki de dünyaya gelmemiş. Zaten ortalık toz dumanken bir de o çocuk eğer dünyaya gelseydi gerçekler ortaya çıktıktan sonra Emre’nin Ezgi’ye prangalarla bağlı olmasına sebep olacaktı.

Ezgi, Elif’in (Deniz’in) hayatını araştırmaya kalktı kalkmasına ama Fırat bütün bu ihtimalleri elbette ki göz ardı etmemişti. Çünkü oynadıkları oyun sıradan bir oyun değildi. Yıllarca ilmek ilmek kurgulanmış tehlikeli bir oyundu. Bu yüzden Fırat en ufak pürüzü bile ortadan kaldırmıştı. Ama Ezgi’nin bu işin peşini bırakmaya pek niyeti yok gibi gözüküyor. Emre sonunda Elif’in (Deniz’in) yolda kalması üzerine yardıma gittiğinde onun da Deniz gibi yağmurdan korktuğunu görünce ‘’Sen Deniz’sin! Hadi gel yeniden başlayalım!’’ diye tutturdu. Tam Deniz her şeyi belli edecekken imdadına Fırat yetişti. İkisini bir arada görünce de haliyle sinirlendi. Aslında kıskandı. Deniz ne kadar farkında olmasa da Fırat içten içe Deniz’i seviyor. Ama Nusret Deran’ın torunu olarak bilinen Deniz ile aralarında akrabalık bağı olduğu sanıldığı için duygularını da gizlemek zorunda kalıyor.

Olaylar ara ara açılsa da kördüğümler silsilesi devam ediyor. Deniz uçurumdan düşerken orada bulunanlardan bir tanesi de Ezgi’nin babasıymış. Ama Deniz’e yardım etmek şöyle dursun bir de üzerine Ezgi’nin katil olduğu gerçeğini saklamış. Sonuçta öz kızı Ezgi’ydi. Deniz ise sadece bir vicdan azabı idi. Ezgi de babasının orada olduğu gerçeğini öğreniyor ama hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam edebiliyorlar. Eee Ezgi babasının eskiden bir katil olduğunu ve hatta Deniz’in annesini öldürdüğü gerçeğini ne kadar bilmese de babasına çekmiş işte. Katil babanın katil kızı! 

Ortalık daha ne kadar karışabilir bilmiyorum ama şimdi Elif’in pis kocası ortalığı daha da nasıl karıştıracak izleyip göreceğiz.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı