İstanbullu Gelin’i sevdiren 5 neden!

3 dakikada okuyabilirsiniz

İstanbullu Gelin, geçtiğimiz akşam yayın hayatına merhaba dedi! Reyting listesinde de, güçlü rakiplerine rağmen, fena bir başlangıç yapmadı doğrusu… Peki tanıtımlarıyla fazlasıyla dikkat çeken, masalsı bir aşk vaad eden İstanbullu Gelin’i sevdiren nedenler neler?

1- Dizinin inandırıcı ve doğal bir dünyaya sahip olması

Fotoğraf: Star TV

Bir projede kurulan dünyanın inandırıcılıktan uzak ve yapan oluşu seyirciyi iten en büyük etmenlerden biridir, şüphesiz… İstanbullu Gelin, bu sınavı gayet başarılı bir şekilde vermiş ve kurduğu dünya ile birlikte seyirciyi içine çeken bir atmosfer oluşturmayı başarmış. Bu da diziyi bir adım öne çıkarıyor ve benzerlerine göre daha izlenilir kılıyor. Zeynep Günay Tan ve Deniz Koloş’un eşsiz dokunuşlarına hayran olmamak elde değil!

2- Kadronun uyumu

Fotoğraf: Star TV

Kadroda konumlandıramayacağımız ya da kafamızda oturtamayacağımız bir oyuncu yok. Evlilikten kaçan ve yaş almasına karşın müzmin bekar olarak nam salmış Faruk karakterini Özcan Deniz’de hayal etmek hiç zor değil. Aslı Enver ise her zamanki gibi ışıldıyor. Her şeyin bu kadar çabuk tüketildiği bir dünyada karakterine bu kadar sıkı sıkıya sarıldığı için Aslı Enver’e ayrı bir parantez açmak gerek, Süreyya’yı olabilecek en duru şekilde yaşamış ve yaşatmış. İpek Bilgin’in eşsiz yorumuyla Esma karakterinden nefret etmemek elde değil… Salih Bademci, yeni yeni tanımaya başladığımız karakteriyle yine seyirciyi etkisi altına alacak gibi duruyor. Ve Güven Murat Akpınar… Gerçekten Osman’ı izlerken çizdiği o naif ve kendine has duruşuna hayran kalmamak mümkün değil! Berkay Hardal içinse İstanbullu Gelin’in güzel bir başlangıç olduğunu söylemek yanlış olmaz.

3- Gerçek bir hikayeden uyarlanması

Fotoğraf: Star TV

Gerçek hikayeler her zaman dikkat çekici olmuştur. Ekranda ya da beyazperdede yansımasını izlediğimiz hikayelerin bir zamanlar, bir yerlerde yaşanmış olmasının etkileyiciliğini inkar edemeyiz. İstanbullu Gelin, bu damarı da yakalıyor ve merak duygusunu körüklüyor.

4- Yan karakterlerin hikayeyi beslemesi

Fotoğraf: Star TV

İki ana karakterin etrafında gelişen hikayelerin en önemli yanı yan karakterlerin destekleyici olmasıdır. İstanbullu Gelin’in her bir karakterinin kendine has bir duruşu ve büyük ya da küçük bir meselesi olması hikayeyi olumlu yönde beslemiş. Bu da ilgi çekici yanlardan biri haline gelmiş tabii ki…

5- Masalsı atmosferi

Fotoğraf: Star TV

İyi yansıtılmış bir aşk hikayesinden daha çekici ne olabilir ki? Faruk ve Süreyya arasındaki aşk, Osman’ın Süreyya’ya karşı duyduğu hayranlık, İpek’in Faruk’a karşı tutkusu, Fikret’in İpek’e karşı olan aşkı… Her birine iliklerine kadar inandığında, kendini kaptırıyorsun zaten!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.