Mindhunter’ı sevenler için minik bir kılavuz!

3 dakikada okuyabilirsiniz

“Mindhunter’da izlediğimiz karakterler gerçekte nasıl görünüyorlar?” yazımıza buyurun. Evet birçok Twitter ve Facebook gönderisinde hatta Instagram paylaşımında bunu gördünüz. Ancak üç ay sonra “Kim, kimdi ya?” diye soracak olanlar için buraya kısaca ve minik bir kılavuz bırakıyoruz. Keyifli okumalar!

Dr. Ann Wolbert Burgess – Anna Torv

Anna Torv’ın karakteri “Wendy Carr”, Dr. Ann Wolbert Burgess’in hayatını temel alıyor. Pacific Standard Magazine’in söylediğine göre, “FBI’ın kriminal profile girme yolunda, tecavüz ve cinsel taciz mağdurlarla olan çığır açan çalışması” bu karaktere ve diziye ilham verdi.

John E. Douglas – Jonathan Groff

Jonathan Groff, FBI profilcisi ve ilhamı John E. Douglas’a dayanan “Holden Ford” u canlandırıyor. Douglas 25 yaşındayken FBI’ya katıldı ve Charles Manson, Edmund Kemper ve Ted Bundy de dahil olmak üzere tarihin en ünlü seri katilleriyle görüşme (sorgulama) yaptı.

Robert Ressler – Holt McCallany

Holt McCallany’nin karakteri “Bill Tench”, FBI Davranış Bilimleri Birimi’nin Robert Ressler’in kurgulanmış bir versiyonudur. Kriminoloji üzerine kitaplar yazmıştır.

Charles Manson – Damon Herriman

2017 yılında ölen Manson, 1969’ın Temmuz ve Ağustos aylarında bir dizi (dokuz) cinayet işleyen Manson Ailesi grubunun lideriydi diyebiliriz. “Damon Herriman gözümüze bir tanıdık geldi!” diyorsanız da sebebi kendisini yine Charles Manson rolünde Tarantino’nun son filmi Once Upon a Time in Hollywood’da izlememiz…

Dennis Rader a.k.a “BTK Killer” – Sonny Valicenti

Mindhunter’ın ilk sezonu, “Bind, Torture, Kill” anlamına gelen “BTK Killer” denen Dennis Rader’ı izleyicilerine gösterdi diyebiliriz. İkinci sezonda ise karakter hakkında daha ayrıntılı bilgiyi öğrendik. Gerçek hayattaki kızı Kerri Rawson, geçen yıl Esquire’ye babasını hala sevdiğini söyledi. Sonny Valicenti ise ortaya iyi bir performans koyuyor.

Edmund Kemper – Cameron Britton

Edmund Kemper; dedesi, altı genç bayan üniversite öğrencisi ve kendi annesi ve arkadaşı da dahil olmak üzere 10 kişinin ölümünden sorumlu bir nekrofil ve katildir. Cameron Britton’ın Kemper performansı izleyici tarafından çok beğenildi. Bunun sonucunda Emmy Ödülü adaylığı kazandı.

David Berkowitz a.k.a “Son of Sam” – Oliver Cooper

“Sam’in Oğlu” ve “.44 Kalibre Katili” olarak da bilinen David Berkowitz, 1976 yazında New York’ta sekiz ayrı ateşli saldırıda suçlu olduğunu iddia etti. Seri katil, hapishanede ömür boyu hapis cezası çekiyor. 2017’de CBS News’e “Her zaman hayran mektupları alıyorum.” dedi. “Gençleri hayatın her kesiminden cesaretlendirmek için yazmaya başladım. Boş zamanımda kendi başıma yaptığım bir şey… Bu durumdan memnuniyet duyuyorum ve hepsinden önemlisi, Tanrı’nın yapmamı istediği şeyin bu olduğuna inanıyorum. ”

Wayne Williams – Christopher Livingston

Yetkililer 1979’dan 1981’e kadar olan trajik Atlanta Çocuk Cinayetlerinin arkasında bu ismin olduğuna inanıyor. Çocuk cinayetlerinin birçoğu hala “cold case” durumdadır ve davalar çözülememiştir.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.