BBC’den Eylül ayında iki yeni film!

3 dakikada okuyabilirsiniz

BBC Earth’ün yeni serisi 250 Milyon Pound’luk Kanser Tedavisi (The 250 Million Pound Cancer Cure), “tedavi edilemez” denilen kanser türlerinin tedavisinde kullanılan proton ışın terapisini, kurtulan çocukların hikayelerine ve çığır açan teknolojik gelişmelere yer vererek izleyiciye sunuyor. 250 Milyon Pound’luk Kanser Tedavisi, 10 Eylül Salı’dan itibaren saat 22:00’de izleyici ile buluşuyor. Belgeselin diğer bölümleri Türkiye’de Digitürk, Tivibu ve D-Smart platformlarında BBC Earth’te izlenebiliyor.

“Oynarken öğren” konseptiyle 6 yaş altı ve okul öncesi çocuklara eğitici içerikler sunan Cbeebies’te, animasyon ve canlı çekim tekniklerini birleştiren “Kit and Pup” ve “Teddles” minik izleyicilerle buluşacak. “Kit and Pup” 9 Eylül, saat 17:50’de, beş bölümlük mini seri Teddles ise 9 Eylül saat 18:00’da, Türkiye’de Digitürk/ 404 numaralı kanalda yer alan Cbeebies’te yayınlacak.

Kit and Pup ve Teddles hakkında

“Kit and Pup” Keşfetmenin en renkli hali!

Biri kedi biri köpek maceracı zıt iki karakterin büyük keşiflerini konu alan “Kit and Pup” okul öncesi çocuklara eğlenceli bir içerik sunuyor. Minik izleyicilerine basit kavramsal fikirleri anlatırken animasyon ve canlı çekim tekniklerini bir araya getirerek her iki dünyayı da gözler önüne seriyor. Her biri birbirinden renkli ve eğlenceli bölümlerde birbirlerinden oldukça farklı olan Kit ve Pup’ı animasyonlu skeçlerde ve gerçek hayattaki çocukların yanında görebiliyoruz. Kit ve Pup, dolu ve boş, iç ve dış, gürültülü ve sessiz gibi kavramları araştırırken, çocuklar bu komik ve ilgi çekici karakterlerin yardımıyla kendi dünyalarını keşfetmekten keyif alacak.

Kuklaların eğlenceli dünyasını ekranlara taşıyan yeni bir mini seri “Teddles”!

Teddles, dünya hakkında öğrenecek çok şeyi olan kendine güvenen ve meraklı Tedless ve ona yardım etmekten mutluluk duyan hınzır arkadaşlarının eğlenceli dünyasını ekrana taşıyor. Bu eğlenceli arkadaş grubu her seferinde belirli işleri yapmanın en kolay ve eğlenceli yolunu buluyorlar. Karakterleri usta kuklacılar tarafından yaratılan, dünyayı keşfederken yaşanacak pek çok macerayı komik bir dille anlatan mini seri, canlı çekim tekniği ile hazırlanarak eğlenceye biraz da gerçekçilik iksiri katıyor.
“Kit and Pup” 9 Eylül, saat 17:50’de, beş bölümlük mini seri Teddles ise 9 Eylül saat 18:00’da, Türkiye’de Digitürk/ 404 numaralı kanalda yer alan Cbeebies’te yayınlacak.

250 Milyon Pound’luk Kanser Tedavisi hakkında

BBC Earth’ün yeni serisi 250 Milyon Pound’luk Kanser Tedavisi (The 250 Million Pound Cancer Cure), “tedavi edilemez” denilen kanser türlerinin tedavisinde kullanılan proton ışın terapisini, kurtulan çocukların hikayelerine ve çığır açan teknolojik gelişmelere yer vererek izleyiciye sunuyor.

Proton ışın tedavisi, en pahalı kanser tedavilerinden biri olması ile birlikte çocuklarda ve yetişkinlerde tedavi edilmesi zor kanser türlerinin tedavisinde daha iyi sonuçlar getirmesiyle biliniyor. Uzun vadeli yan etki riskinin daha düşük olduğu, dünyanın teknoloji bakımından en gelişmiş radyoterapi yöntemlerinden biri olan proton ışın tedavisi, yüksek enerjili protonlar hastanın vücudunda, ışık hızının üçte ikisi oranında, milimetre hassasiyetle hareket ederek kanser ile savaşı bambaşka bir boyuta taşıyor.

250 milyon pound’luk tedavinin İngiltere’ye yolcuğu, 2014 yılında bir ailenin oğullarının tümörünün tedavi edilemez olduğunu kabullenememesiyle başlıyor. Aile, doktorların tavsiyelerine karşı çıkarak, onu proton ışını tedavisi için Avrupa’ya götürmeleri ardından tutuklanıyor. Belgesel, iki yıldan fazla süredir biri Manchester’deki Christie Hastanesi’nde diğeri Londra’daki Üniversite Koleji Hastanesi’nde olmak üzere iki yeni merkezi inşa etmek için yarışan mühendislerin, bilim adamlarının, sağlık görevlilerinin ve hayat kurtaran tedaviyi bekleyen çocukların öykülerini sürükleyici bir şekilde aktarıyor.

250 Milyon Pound’luk Kanser Tedavisi, 10 Eylül Salı’dan itibaren saat 22:00’de izleyici ile buluşuyor. Belgeselin diğer bölümleri Türkiye’de Digitürk, Tivibu ve D-Smart platformlarında BBC Earth’te izlenebiliyor.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı