Filinta’da N’oluyo? (24. Bölüm)

1 dakikada okuyabilirsiniz

 

Canına kast eden esrarengiz kadının kim olduğu konusunda şüpheye düşen Padişah, Esat Paşa’yı sert bir şekilde uyarır. Köşeye sıkışan Esat Paşa, olayın peşine düşerse işin ucu Boris’e çıkacak, düşmezse görevinden azledilecektir. İngiltere’nin Osmanlı ile müttefik olduğunu arz ettiği sırada Padişah İngiliz Sefiri’nden net bir cevap bekler; “Canıma kast eden o kadın neden Sefaretinizdeki bir çalışanı öldürdü?”

 

 

Galata’daki esrarengiz cinayetlere bir yenisi daha eklenir. Kadı Gıyaseddin’in karşısına çıkan bir kız çocuğu cinayete dair açıklamalarda bulunur. Abdullah, Filinta Mustafa’nın geçmişine dair iz bulmaya ve taşları yerine oturtmaya ant içmiştir. Büyük bir heyecan ve istekle emin adımlarla ilerlemektedir.

 

 

Kız çocuğu cinayetin aydınlatılması için Filinta Mustafa ve Bıçak Ali’ye para teklif eder. Mustafa ve Ali bu cinayeti ayrıntılarıyla çözmeleri gerektiğini fakat bunu para için değil, Adalet emrettiği için yapacaklarını söylerler. Kadı Gıyaseddin bu sahipsiz sabiyi kime emanet edecektir? Bankanın İcra Kurulu toplantısında Süreyya’nın Boris Zaharyas’ı köşeye sıkıştıracağı teklif ne olacaktır? Mustafa ve Ali, Galata’daki esrarengiz cinayetin failini bulmak için kimin kapısını çalacak?

 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.