Zalim İstanbul, Afili Aşk ve Azize, Cannes yolcusu!

2 dakikada okuyabilirsiniz

Kanal D International, Kanal D’nin ilgiyle izlenen dizileri Zalim İstanbul ve Afili Aşk ile merakla beklenen yeni dizisi Azize’yi MIPCOM 2019’da uluslararası medya gruplarının beğenisine sunacak. İlk bölüm lansmanı Nisan ayında MIPTV’de gerçekleşen; Romanya, Makedonya, Macaristan, Kazakistan, Pakistan ve Gürcistan başta olmak üzere birçok ülke ekranlarında izleyiciyle buluşacak olan Zalim İstanbul, güçlü kadrosu, iyi ve kötüyü aynı anda yansıtan hikayesiyle yabancı alıcıların odaklandığı dizilerin başında geliyor.

Love Trap, Ruthless City, Azize…

Haziran ayında reyting sıralamalarına hızlı bir giriş yaparak, aynı başarıyı sonbahar sezonuna da taşıyan romantik komedi Afili Aşk, MIPCOM 2019’da öne çıkacak diğer Kanal D dizisi olacak. Yakın dönemde Gürcistan ve Ortadoğu ülkeleri gibi ülkelerde yayına girecek olan Afili Aşk’ın Cannes’da da Türkiye’deki kadar ses getirmesi bekleniyor. Ayşe ve Kerem’in giderek büyüyen aşklarının yarattığı tatlı gerilimin çifti; “dünyanın unutulmaz çiftleri” arasına taşıması da beklentiler arasında.

Dünya dizi sektörü için büyük önem taşıyan MIPCOM2019 fuarını değerlendiren Kanal D International Yönetici Direktörü Kerim Emrah Turna, “15 senedir güçlü dizilerle katıldığımız sektörün bu en önemli fuarında, bu yıl da yine birbirinden etkileyici yapımlarla yer alacağız. Geçmişte bu fuarda sunduğumuz Fatmagül, Öyle Bir Geçer Zamanki, Siyah Beyaz Aşk, Vatanım Sensin, Güllerin Savaşı ve Aşk-ı Memnu gibi yapımlar dünya çapında başarılar elde ederek kült dizilere dönüştüler.

Bugün Fatmagül, 154 ülkeye satılarak bir dünya fenomeni oldu. İspanya başta olmak üzere birçok ülkede yerli yapımcılar tarafından yeniden çekiliyor. Hatta, Şili, Paraguay, Bolivya, Ekvador ve Orta Amerika başta olmak üzere dünya ekranlarında ilk gösterimlerinden yıllar sonra yine aynı başarıyı yakalayarak, yerel reytinglerde ilk sıraya yerleşti.

Global izleyiciye Ruthless City ve Love Trap olarak sunduğumuz Zalim İstanbul ve Afili Aşk’ın da, yeni yapımımız Azize’nin de bu tarz başarılara imza atması bizi çok mutlu edecek. Bu sezon Kanal D iki başarılı dizinin uyarlamasına da imza atacak. Bu yapımlar da eklendiğinde uluslararası platformlara 2019-2020 sonbahar/kış sezonunda geniş bir portföy sunuyor olacağız” dedi. MIPCOM, 14-17 Ekim 2019 tarihleri arasında Cannes’da gerçekleştirilecek.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı