National Geographic’ten ilk senaryolu yapım!

3 dakikada okuyabilirsiniz


Albert Einstein rolünde usta oyuncu Geoffrey Rush’ı izlediğimiz, yapımcılığını Oscar ödüllü Brian Grazer & Ron Howard’ın üstlendiği 10 bölümlük özel seri DEHA, tüm dünya ile aynı anda 23 Nisan Pazar 20.00’de National Geographic’te Geoffrey Rush’a Emily Watson, Johnny Flynn, Samantha Collet, T.R Knight, Seth Gabel ve Vincent Kartheiser eşlik ediyor.


Fotoğraf: Nat Geo

Bilimsel keşifleri bugün bile herkesi aydınlatıp hayrete düşürmeye devam etse de, çok azımız 20. yüzyılın en ikonik isimlerinden Albert Einstein’ın fırtınalı özel hayatının hikayesini biliyoruz. 23 Nisan Pazar akşamı 20.00’de ilk bölümüyle National Geographic ekranlarında başlayacak seri, aynı zamanda kanalın ilk senaryolu yapımı olma özelliği taşıyor. Albert Einstein’ın olağanüstü ve kayda değer bilimsel keşiflerinin yanında tutkulu, fırtınalı ve karmaşık özel ilişkilerini de inceleyen yapım, Walter Isaacson’ın çok satan kitabından uyarlandı.


Fotoğraf: Nat Geo

DEHA Einstein’ın hayalperest, isykankar ve düşünür olan mütevazı kişiliğinden evrenin sırlarını açığa çıkaran dahi tarafına kadar uzanan hikayesini ekranlara getiriyor. Seri, Einstein’ın en yakın kişisel ilişkilerinde sergilediği kalpsiz davranışlardan, heyecanlı duygularına kadar inceliyoruz. Çocuklarından, iki eşine ve onları aldattığı hayatına giren pek çok kadına kadar Einstein’ın en özel ilişkileri ekranlara geliyor. Aynı zamanda iki dünya savaşı boyunca yaşanan güvensiz çağda geçen hikayede Einstein, bir baba, bir eş ve prensip sahibi bir insan olarak kendi hayatını riske atarak da olsa Avrupa’da yükselen Yahudi düşmanlığına, ajanların takibine ve atomik silah tehlikesine karşı durmaya çalışır.


Fotoğraf: Nat Geo

Seri Johnny Flynn’in canlandırdığı Einstein’ın gençlik yıllarıyla başlıyor. Babasına karşı çıkan ve ezberci eğitime dayanamayıp Almanya’daki okulunu bırakıp İsviçre’ye taşınan Einstein’ın kadınlara olan sevgisi ve teorik fiziğe olan tutkusu ilk aşkı olan Marie Winteler’in kalbini kırdıktan sonra pekişir. Gizemli ve anlaşılmaz bir kadın olan eski öğrencisi Mileva Maric’in peşine düşen Einstein ve Maric’in fırtınalı aşkı onları diğer öğretmenlerle münakaşaya sokar ve beklenmeyen bir hamilelikle ikisinin de büyük hayalleri yarım kalır ve Einstein bir patent memuru olarak işe başlar. Patlak veren dünya savaşları, aşırı politik hale gelmiş bilim çevreleri; Einstein’ın evliliğini, arkadaş ve meslektaşlarıyla ilişkisini, çocuklarının geleceğini derinden etkiler. Hiç bir zaman savaş karşıtı politik duruşunu kaybetmeyen Einstein, oğullarını görmek için İsviçre’ye gidemeyecek hale bile gelir.

İzafiyet teorisinin doğruluğu kanıtlandıktan sonra servetini giderek artıran Einstein, neredeyse bir gecede ünlü olmuştur ve ani bir kararla mülteci olarak Amerika’ya göç eder. Yaşlılık yıllarında bile kadınlarla ilişkileri durulmayan Einstein, kendini çok büyük bir mücadelede bulur: Hayatı boyunca sürdürmüş olduğu pasifizm yanlısı duruşu Hitler’in Avrupa’yı fethetmesini durdurmak üzere bir kenara koymak. Öldüğüne güne kadar umudunu ve ilhamını yitirmeyen Einstein şöyle söyler “Önemli olan hiç bir zaman sorgulamayı bırakmamak. Merak duygusunun var olmasının özel bir sebebi vardır” Einstein’ın kariyerinin ilk yıllarında yaşayıp öğretmenlik yaptığı Prag’da çekilen seri, Marie & Pierre Curie, Carl Jung, Werner Heisenberg gibi 20. yüzyılın bilim süperstarlarını da konu alıyor.


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı