Hande Doğandemir hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Hayatımın Aşkı dizisinin final yapmasının ardından bir süre ekrana ara veren başarılı oyuncu Hande Doğandemir, Blendax’ın marka yüzü olarak sessizliğini bozdu ve onu yeniden ekranlarda görmeyi ne kadar özlediğimizi bizlere hatırlattı. Hacimli saçlarıyla ilk görüşte dikkat çeken güzel oyuncunun bir şampuan reklamında yer alması bizce çok isabetli bir karar oldu. Ekrandan ve beyaz perdeden çok iyi tanıdığımız Hande Doğandemir’i daha yakından tanımaya ne dersinizi?

1- Mutfakla arası iyi!

Fotoğraf: InStyle

Güzel oyuncunun sıkı takipçileri zaten bunu çok iyi biliyorlar. Kendisi yemek yemeyi ve yapmayı çok seviyor. Başarılı bir şef olan kuzeniyle birlikte yeni tarifler denemeye bayılıyor. Tabii aynı zamanda formunu da korumak için mutfağında yağsız, unsuz, şekersiz lezzetleri tercih ediyor. Ara sıra sosyal medya hesaplarından bu tarifleri takipçileriyle de paylaşıyor.

2- Son zamanlarda hobisi: Boyama

Fotoğraf: InStyle

Şu sıralar yeni bir projeye el sıkışmadan önce rutin dinlenme ve ruhen beslenme sürecinde olan Hande Doğandemir, hobilerine zaman ayırıyor ve bunlardan en çok dikkat çekeni boyama… Özellikle sulu boya tercih eden oyuncu, çalışmalarını sık sık Instagram hesabında, storylerinde paylaşıyor.

3- Fotoğraf çekmeye bayılıyor! 

Fotoğraf: Google Images

Hazır hobilerden bahsetmişken Hande Doğandemir’in herkesçe bilinen fotoğraf tutkusunu atlamak olmaz. Çeşit çeşit fotoğraf makinesi olan oyuncunun, şipşak diye tabir ettiğimiz polaroid fotoğraflara da merakı var. Hatta evinde duvarının bir kısmını çektiği fotoğraflara ayırmış. Zaman zaman yakaladığı müthiş manzaralara bakılacak olursa gerçekten bu konuda sağlam bir gözü ve yeteneği var diyebiliriz.

4- Saç boyasına alerjisi var.

Fotoğraf: InStyle

Yazının başında saçlardan bahsetmiştik. Hande Doğandemir’in saçlarını daha önce pek çok farklı boy ve modelde görsek de rengi hiç değişmedi. Bunun sebebi kendisinin saç boyasına alerjisi olmasıymış. Ekran önü kariyeri başlamadan önce alerjisinden habersiz saçını boyatan Doğandemir, bu konuda ciddi rahatsızlık yaşamış. O günden beri de sanıyoruz ki saç rengine dokunmuyor. Zaten biz ona doğal rengini çok yakıştırıyoruz.

5- Geçen yaz ne yaptığını biliyoruz!

Fotoğraf: İstanbul Life

Yaz döneminin büyük bir kısmını dizi çekimleri için sette geçiren Hande Doğandemir, set biter bitmez kendini yurtdışına attı. Gezmeyi ve seyahat etmeyi seven oyuncu, pek çok Avrupa ülkesini ziyaret etmekle beraber vaktinin çoğunu İtalya’da geçirerek tatilinin tadını çıkardı. Paylaştığı manzaralarla takipçilerini de habersiz bırakmadı.

6- Onun için Bozcaada’nın yeri ayrı…

Fotoğraf: Hande Doğandemir Resmi Web Sitesi

Türkiye’de tercih ettiği pek çok tatil beldesi olsa da Hande Doğandemir için Bozcaada’nın yeri ayrı diyebiliriz. Denizi ve güneşi bir yana sanıyoruz ki Bozcaada’nın doğasını ve el değmemişliğini seviyor. İş temposunun yoğun olduğu yazlarda bile fırsat buldukça kuzenleri ve arkadaşlarıyla kısa süreli Bozcaada kaçamakları yapmayı ihmal etmiyor.

7- Kuzenleriyle kardeş gibi!

Fotoğraf: InStyle

Tek çocuk olan Hande Doğandemir, verdiği her röportajda çocukluğu sorulduğunda kendini tek çocuk gibi hissetmediğini çünkü kuzenleriyle sürekli bir arada olduğunu ve kardeş gibi büyüdüğünü söylüyor. Kendisi kuzenleriyle sık sık görüşüyor ve bolca vakit geçiriyor.

8- Yabancı dizi tutkunu!

Fotoğraf: InStyle

Mesleğinin getirdiği gerekliliğinde etkisiyle başarılı oyuncu bol bol yabancı dizi izliyor. Favorilerini zaman zaman sosyal medya hesaplarında paylaşıp takipçilerine önerilerde bulunmayı ve izlediklerini yorumlamayı seviyor. Hakkında en çok paylaşım yaptığı diziler Game of Thrones, Shameless, Stranger Things, Westworld ve Black Mirror…

9- Müziğin hayatında önemli bir yeri var.

Fotoğraf: InStyle

Profesyonel anlamda müzikle ilgilenmese de Hande Doğandemir, iyi bir dinleyici ve repertuvarının da geniş olduğunu tahmin ediyoruz. Sık sık yaptığı şarkı paylaşımlarından müziğin onun hayatında duygularını ifade bir sanat olarak hep varolduğunu anlayabiliyoruz. Farklı türlerde müzik yapan pek çok müzisyen sevse de paylaşımları en çok Adele ve Sia’dan geliyor.

10- İhtiyaç Haritası’na destek veriyor.

Fotoğraf: Instagram

Onu tanıdığımız günden beri pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer aldığını gördük. İhtiyaç Haritası da bize yansıyan projelerden en yakın tarihli olanı… Mert Fırat’ın kurucusu olduğu İhtiyaç Haritası, nakit yardım kabul etmeden ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan bir sivil toplum kuruluşu. Topluluğun Ted Üniversitesi ile İzmir’de yaptığı toplantıya katılan Hande Doğandemir de İhtiyaç Haritası’na destek veriyor. Nedir bu İhtiyaç Haritası? Benim de bir faydam dokunur mu diyorsanız sadece bir tık uzağınızda! Ulaşmak için bu adrese tıklamanız yeterli!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.