Ahmet Kural oynasa güzel olur dediğimiz 5 rol!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Yeri geldi yüksek kapılara tırmandı, yeri geldi giden arabanın üzerinden atladı. Onun yaptığı şey oyunculuğun bir başka boyutu, onun üstünden gelemeyeceği rol yok. Ahmet Kural bu kadar yetenekli olunca seçmesi zor ama onu görmek istediğimiz karakterleri beş maddede sıraladık. Akla gelebilecek her türlü rolü oynayabileceğinden adımız gibi eminiz, onun kuralları yok. E malum tek kural, Ahmet Kural!

1- Umutsuz vaka!


Fotoğraf: Ahmet Kural Resmi Instagram Hesabı

Komediden tamamen sıyrılıp, trajik bir hikâyede çaresiz bir adam düşünün. İç dünyası karmakarışık olan bir karakter… Hatta psikolojik, üstünden gelinemeyecek bir rahatsızlığı bile olabilir. Film Engin Altan Düzyatan, Mert Fırat filmleri tadında. Hatta bir örnekle Erdal Beşikçioğlu’nun rol aldığı “Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku” gibi. Draması kuvvetli bir hikâyede yalnız bir adamın hikâyesi kısaca… Hatta acı sonla biten bir hikâyede Kural çabaladıkça dibe batan bir adamdır ve hayatındaki tek kişi, tek güvendiği kişi finalde onun ölümüne sebep olabilir. 

2- Suça teşvik eden kirli bir polis!


Fotoğraf: Ahmet Kural Resmi Instagram Hesabı

Karizmatik tarafını ön plana çıkartacak olursak onu bir polisiyede görmek şahane olur! Tabii Arka Sokaklar gibi uzun ve bol entrikalı bir diziden ziyade daha Amerikanvari bir hikayede dedektif olabilir. Çalıştığı birim ise tabii ki cinayet masası! Düşününce hiç fena gelmedi aslında!

3- Kötü Adam!


Fotoğraf: Ahmet Kural Resmi Instagram Hesabı

Hep sempatik ve komik biliyoruz. Oynadığı karakterlerin de lügatında “Kötü Olmak!” yoktu, o sebeple ilgi çekici olabilir. Metin Özdemir karakteri dünyaya barış ve mutluluk getirmek için çalışıyordu, bu karakteri ise insanlardan soyut yaşayan bir adam olabilir. Yerli yapımlarda izlediğimiz en kötü karakterlerden biri şüphesiz Suskunlar dizisindeki Takoz İrfan’dı. Ahmet Kural bu kadar kötü olur mu dersiniz?

4- Sevimli Tehlikeli!


Fotoğraf: Ahmet Kural Resmi Instagram Hesabı

Biraz da komedi diyelim! Her şey bir yana biz onu komedi hikayelerinde izlemeyi seviyoruz ve ekranlarda görmeyi fazlasıyla özledik. Hem sempatik hem kötü bir karakterle, mesela Ulan İstanbul tadında bir dolandırıcının hayatı hikâyesiyle görebiliriz onu… Düşünmesi bile gülümsetti!

5- Cemcir olmadan olmaz!


Fotoğraf: Ahmet Kural Resmi Instagram Hesabı

Şöyle bir gerçek var; onlar bir ikili olarak fazlasıyla başarılılar! Oyunculuk kariyerlerine uzun bir süredir ikili olarak devam ediyorlar ve ikisini bir arada izlemek gerçekten çok keyifli… Onlara göre Çalgı Çengi filmi ile bir ikili oldular, bize göre ilk projeleri olan Bir Bulut Olsam dizisiyle… O zamandan belliymiş aralarından su sızmayacağı ve kendilerini çok sevdirecekleri… Yine aynı oyuncu ekibinden tutun, senaryo ekibine kadar herkesin aynı olduğu yeni bir projede görmek isteriz onları. Nasıl bir karakter diye soracak olursanız; şimdiye dek hep yakın dostu, kuzeni, hatta kardeşi oynayan iki oyuncu bu kez birbirine düşman iki adamı oynayabilir. Yine sıcak bir mahalle komedisi olur. İki adam hiç anlaşamaz ama aralarından da anlayamadıkları bir bağ vardır. Aynı Zeki – Metin filmlerindeki gibi. E zaten çoğu izleyiciye göre onlar yeni neslin Zeki – Metin’i değiller mi?

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.