Ece Yaşar hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Çukur’un Karaca’sı olarak kendisi son zamanların en çok konuşulan genç oyuncularından biri… Seslendirme yapıyor, tiyatro oyunlarında rol alıyor.  Naif, mesafeli ve sıradanlıktan farklı duruşuyla dikkat çekiyor. Kendisi hakkında bilmeniz gereken on şeyi kısaca derledik.

1- Neredendir? Kaç yaşındadır?

Kendisi Ankara doğumlu… İnternet üzerinde  birçok kaynakta 5 Eylül 1994 doğumlu olduğu yazıyor. (20 Şubat 1994 tarihi de yer almakta…) Resmi menajerlik sayfasında ise yine 1994 tarihini görüyoruz.

Düzeltme: Genç oyuncunun doğum tarihi 17.06.94’lü… Yani 17 Haziran’da doğmuş. Düzeltme için oyuncuyu yakından takip eden hayranlarına ve izleyicilerine teşekkür ederiz.

2- Bugüne kadar kendisini hangi yapımlarda izledik?

Kara Sevda’da gördük kendisini… Hemen ardından Direniş Karatay filminde yer aldı. Üç sezondur Çukur’da izliyoruz. Son zamanlarda AzKar ship’i ile çok konuşuluyor.

3- Hangi okuldan mezun?

Ortaokul ve lisede Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’nda bale eğitimi almış. Sonrasında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı Bölümü’nü bitirmiş. İşin mutfağından gelme yani…

4- Baleye olan merakı nasıl başlamış?

Her şeyin başlangıcında annesi var. Olayı kendisi şöyle anlatmış; “Annem yönlendirdi. Dokuz yaşındayken karate kursuna gidiyordum; annem bir sabah elimden tutup Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin çocuk balesi kursu seçmelerine götürdü. ”

5- En beğendiği oyuncu kim?

Cate Blanchett’i çok beğeniyor. Kendisini izlerken çok heyecanlanıyor ve ilham alıyormuş.

6- Karaca hakkında ne düşünüyor?

“Herkesin bir boşluğu var. Karaca’nınki sevgisizlik. Hepimizin yaşam amacının sevgi olduğu bir dünyada büyük bir eksiklik bu. Haliyle hırçınlaşıyor. Aslında çok naif.” demiş.

7- Baleden oyunculuğa geçişi nasıl olmuş?

“Dans etmek, bir ifade biçimi olarak evrensel geçerliliği sorgulanamaz ve her şeyden önce keyif aldığım bir alan. Ama tiyatro sahnesinde ya da herhangi bir mecrada oyunculuk yapıyor olmak fikri beni çok heyecanlandırdı. Etimle, kemiğimle, ruhumla kendimi ortaya koyarak, her seferinde bambaşka hikayeler anlatmayı denemek ve bunun üzerinde bir hayat boyu çalışmanın, kendimi geliştirmeyi hedeflemenin beni çok mutlu edebileceğini öngördüm. Sadece içimdeki sesi dinleyerek böyle bir karar verdim.” demiş.

8- Kendine vakit ayırırken ne yapıyor?

Yoga yapmayı, yürüyüşe çıkmayı ve kitap okumayı çok seviyor. Kahve gününün olmazsa olmazı… Ve evinde vakit geçirmeyi tercih ediyor.

9-” Her şeyin zamanı vardır.” diyenlerden…

Hayatın akışına kendisini bırakmayı seviyor. “Hayallerim var ama bu konuda kendimi zorlamıyorum.” diyor.

10- Favori yemeği? Favori mevsimi?

Favori mevsimi yaz, favori yemeği ise balık…

 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.