2020’ye IMDb reytingi yüksek giren 20 yabancı dizi!

5 dakikada okuyabilirsiniz

Dünyanın en büyük sinema-televizyon database’lerinden biri olan IMDB’nin dizi listeleri çok konuşulur. Kimilerine göre IMDb puanı yeterli bir gösterge olmasa da sektör ve meraklı izleyici bu puanları ve sıralamaları takip ediyor. Peki 2020’ye yüksek IMDb reytingi, oyları ve konuşulması ile giren yabancı diziler hangileri? Beraber bakalım!

Not: 2019’un son aylarında yayına giren diziler öncelikli olarak baz alınmıştır.

1- The Mandalorian / Disney+

IMDb puanı: 8.8

Mini Yorum: Disney+ ortama adeta “bomba” gibi düşen dizisi… Eski ve yeni nesil Star Wars fanlarını hatta hiç izlemeyenleri bile kendine çekmeyi başardı. İkinci sezonu 2021’de gelecek olan dizinin yeni sezonu fazlasıyla bekleniyor.

2- The Family Man / Amazon Prime

IMDb puanı: 8.5

Mini Yorum: İkinci sezonu 2020 yılı (yani bu yıl) içerisinde yayında olacak olan dizi Ozark, Ray Donovan ya da Better Call Saul gibi dizileri seviyorsanız aradığınız yeni kan olabilir. Dizinin bir Amazon Prime dizisi olduğunu da hatırlatalım.

3- Unbelievable /Netflix

IMDb puanı: 8.4

Mini Yorum: Tamamen gerçek bir hikayeden uyarlanan dizi, bir mini dizi olarak Netflix’in geçtiğimiz yıl en başarılı projelerinden biri oldu diyebiliriz. “Adaletin gözünde kadın” algısının eksisi ve artısı ile yansıtıldığı dizi etkisi uzun süre süren işlerden…

4- The Dark Crystal: Age of Resistance  /Netflix

IMDb puanı: 8.5

Mini Yorum: Netflix’in 2019 yılı içerisinde en beğenilen animasyon işlerinden biri olan dizi, bir fantastik dünyanın sunması gereken her şeyi sunuyor diyebiliriz. Türü seviyorsanız ve hala izlemediyseniz ne duruyorsunuz?

5- The Boys / Amazon Prime

IMDb puanı: 8.7

Mini Yorum: Amazon Prime’ın 2019’un yaz aylarına ve yılına damga vuran dizisi diyebiliriz. “Süper kahramanlar gerçekten süperler mi?” sorusuna mizahi, aksiyonlu ve okkalı bir yanıt niteliğinde olan The Boys, ikinci sezonuyla bu yıl geri dönecek.

6- When They See Us / Netflix

IMDb puanı: 8.9

Mini Yorum: Gerçek bir hikayeden uyarlanan, 2019 ödül törenleri içerisinde Netflix’in en çok ödül toplayan işlerinden biri… “Irkçılık, önyargı ve nefret” konusuna getirdiği yaklaşımla bu dört bölümlük mini diziyi mutlaka izlemelisiniz.

7- Chernobyl / HBO – Digitürk

IMDb puanı: 9.4

Mini Yorum:  Dünyanın yaşadığı en büyük nükleer felaketlerden birini anlatan yapım, sadece beş bölümle 2019’a damgasını vurdu. Oyunculukları, kurgusu ve detayları ile çok konuşulan Chernobyl, 2020’de de etkisini devam ettirecek gibi görünüyor.

8- Love, Death & Robots / Netflix

IMDb puanı: 8.5

Mini Yorum: İkinci sezonu 2020’de bizimle olacak olan dizi, ilk sezonuyla özellikle rafine dizi severlerin radarına girmeyi başardı. On sekiz bölümlük ilk sezon, on beş dakikalık başyapıtlarla dolu.

9- The Haunting of Hill House / Netflix

IMDb puanı: 8.6

Mini Yorum: İkinci sezon, farklı bir hikayeyle bu yıl yani 2020’de bizimle olacak. İlk sezonun etkisi ise kolay kolay geçmeyecek gibi görünüyor. Malum, iyi korku hikayelerine epeydir hasrettik.

10- Pose / FX * Netflix

IMDb puanı: 8.4

Mini Yorum: Ryan Murphy ve Brad Falchuk’un farkını fark ettiren, belki de bize pek tanımadığımız insanların hikayesini anlatan serisi… Oyunculuklar, müzikler, mekanlar, her şey şahane!

11- Şahsiyet / puhutv

IMDb puanı: 9.1

Mini Yorum: Ülkemizin medar-ı iftihar olan Şahsiyet; eskimeyecek olan oyunculukları, kurgusu, senaryosu ve Haluk Bilginer faktörü ile uzun yıllar dilden dile konuşulacak ve izlenecek gibi duruyor.

12- Queer Eye / Netflix

IMDb puanı: 8.5

Mini Yorum: “Reality nedir? Nasıl olmalıdır?” sorusuna her yanıyla cevap veren, içten bir iş… “Fab Five” iyi iş çıkarıyor, izlemek isteyenler ise tekrar tekrar izliyor.

13- Mindhunter / Netflix

IMDb puanı: 8.6

Mini Yorum: Uzun bir süre yeni sezonu hakkında haber alamayacağımız Mindhunter, iki sezonuyla haklı başarısını kanıtladı. Özellikle suç dramasına düşkün olanların pek sevdiği diziyi, hala izlemediyseniz ne duruyorsunuz?

14- Dark / Netflix

IMDb puanı: 8.7

Mini Yorum: Ülkemizde Netflix’in en çok sevilen işlerinden biri olan Dark üçüncü sezonuyla 2020 içerisinde geri dönecek ve final yapacak. O zamana kadar eski sezonlar izlenir mi? İzlenir.

15- La Casa de Papel / Netflix

IMDb puanı: 8.4

Mini Yorum: Yine ülkemizde pek sevilen bir Netflix içeriği… Sevenin çok sevdiği, sevmeyenin “Eh…” dediği La Casa De Papel, 3 Nisan’da dördüncü sezonuyla geri dönüyor.

16- The Handmaid’s Tale / Hulu * BluTV

IMDb puanı: 8.4

Mini Yorum: İnsanın aklına ok gibi giren bir hikaye, alkışlanacak oyunculuklar ve son yılların en başarılı distopya hikayesi… 2010’lı yılların en başarılı işlerinden biri çoktan oldu bile…

17- Anne With An E / Netflix

IMDb puanı: 8.4

Mini Yorum: İzleyenlerinin “Final yapmasın!” diye imza kampanyaları yaptığı Anne With An E, çok özel bir kitleye sahip… Naif hikayesi ve sade oyunculukları ile son yılların en izlenilesi işlerinden biri diyebiliriz.

18- The Marvelous Mrs. Maisel / Amazon Prime

IMDb puanı: 8.7

Mini Yorum: “1960’lı yıllarda bir ev hanımı komedyen olmaya çalışırsa ne olur?” sorusuna akıl dolu, zevkli, eğlenceli ve nefis bir bakış… Dönem dizisi ve komedi seviyorsanız durmayın.

19- Big Little Lies / HBO * Digitürk

IMDb puanı: 8.5

Mini Yorum: Ülkemizde yayınlanan “Ufak Tefek Cinayetler” dizisine ilham veren bu tam tadında kadın draması, kesinlikle izlenmeyi hak ediyor. On dört bölümden oluşan ikinci sezonu eleştirmenlerden de fazlasıyla olumlu puan aldı. Oyuncu kadrosunu ise söylemeye gerek yok. Adeta Şampiyonlar Ligi!

20- The Crown / Netflix

IMDb puanı: 8.6

Mini Yorum: Netflix’in son yıllarda dünyada en çok sevilen işlerinden biri olan The Crown, ilk üç sezonuyla izleyicisini mest etti. Dördüncü sezon 2020’de bizimle olacak. Ve dizinin en az sekiz sezon sürmesi bekleniyor.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.