The Walking Dead’in 7. sezonunda ölen karakterler!

5 dakikada okuyabilirsiniz

Bir The Walking Dead sezonunu daha ardımızda bıraktık. Ve her The Walking Dead sezonunda olduğu gibi yedinci sezonda da ölümler peşimizi bırakmadı. Dizinin adı zaten “Yürüyen Ölüler” bir kere, aksi olması beklenemezdi. Peki, bu sezon The Walking Dead’te kimler, ne zaman ve neden öldü? İşte The Walking Dead’in yedinci sezonunda ölen karakterler…

1) Abraham (1. Bölüm)

O, The Walking Dead’in ağır abisiydi. Sezonun ilk bölümünde ilk olarak Abraham’ın ölümüyle yıkıldık. Ölürken bile istifini bozmayan koca yürekli Abraham’ı asla unutmayacağız.

2) Glenn (1. Bölüm)

İlk bölümdeki şokumuz sadece Abraham’la sınırlı kalmadı maalesef. Zaman zaman çizgi romandan bağımsız hareket eden senaristler, bu sefer taviz vermedi ve Negan’ın ikinci kurbanı Glenn oldu. Glenn’i bu şekilde toprağa vermekte varmış…

3) Gordon (3. Bölüm)

Gordon’la birlikteliğimiz çok kısa sürdü. Fakat Dwight hakkında daha çok fikir sahibi olmamız açısından onun ölümü oldukça önemliydi. Gordon; Dwight’tan bu işkenceye bir son vermesini istemiş, Dwight da onun bu istediğini yerine getirmişti. Bu sahnenin ardından Dwight’ın içinde bir nebze de olsa duygu kırıntısı olduğunu anlama şansı yakalamıştık.

4) George (7. Bölüm)

Carl, Negan’ın mekânına gizlice girmeye çalıştığı sırada öldürdüğü ilk kişiydi George… George’un Carl’ı fark etmesiyle ölmesi bir olmuştu.

5) Chris (7. Bölüm)

Carl’ın ikinci kurbanı ise Chris’ti. Carl, Negan ile konuştuğu sırada Chris ani hareket yaparak Carl’a saldırmaya çalışmış, Carl da Chris’i vurarak öldürmüştü.

6) Isabelle (8. Bölüm)

Ara sezon finalinde Michonne, Negan’ın mekânını öğrenmek amacıyla Isabelle’i rehin almış, Isabelle de Michonne’dan onu öldürmesini istemişti.

7) Spencer (8. Bölüm)

Birçoğumuzun “en sevmedikleri” listesinin tepe noktalarında olan bir karakterdi Spencer. Negan Alexandria’ya geldiği sırada Spencer, Rick’in yokluğunda fırsattan istifade etmeye çalışmış, Negan’dan kendisini lider yapmasını istemişti. Negan da adalet anlayışından taviz vermeyerek Spencer’ın karnını deşerek öldürmüştü. 

8) Olivia (8. Bölüm)

Ara sezon finalinin hiç şüphesiz en kritik anıydı Rosita’nın Negan’ı öldürme girişimi. Ancak bu girişim Lucille sayesinde sonuçsuz kalmış, Negan da Arat’tan herhangi birisini öldürmesini istemişti. Ve Arat’ın da seçtiği kişi Olivia olmuştu.

9) Joey (8. Bölüm)

Daryl’ın, Negan’ın elinden kaçmaya çalıştığı sırada karşılaştığı kişiydi Joey. Günlerdir Negan’ın işkencelerine maruz kalmak zorunda kalmış olan Daryl’ın o an karşısına çıkmak hayattaki en büyük talihsizliklerden biridir herhalde. İşte Joey da bu talihsizliği yaşadı. Daryl, günlerdir yaşadıklarının hıncını Joey’u öldürerek çıkardı. 

10) Doktor Emmett Carson (11. Bölüm)

Doktor Carson, bir iftiranın kurbanı oldu desek yeridir. Dwight, Sherry’i kurtarmak amacıyla Daryl’ın kaçışından sorumlu kişi olarak Doktor Carson’ı göstermişti. Negan’ın, Carson’ın cezasını o bilindik kızgın ütü yöntemiyle keseceğini düşünürken Negan, Carson’ın tek bir yanağını yakmayıp komple kendisini yakmaya karar verdi.

11) Benjamin (13. Bölüm)

Onun ölümünde Richard’ın payının büyük olduğunu söylesek yanlış olmaz. Richard; Negan’a karşı harekete geçilmesi için bir plan yapmış, ancak plan beklenildiği gibi gitmemişti. Kurtarıcılar; Richard yerine Benjamin’i bacağından vurmuş, bunun sonucunda da Benjamin kan kaybından ölmüştü.

12) Richard (13. Bölüm)

Richard, ölümünün Kurtarıcılar’ın elinden olmasını beklerken, asla tahmin edemeyeceği kişinin elinden oldu: Morgan’ın… Oğlu yerine koyduğu Benjamin’in ölümü sonrası yıkılan Morgan, bu ölümden sorumlu tuttuğu Richard’ı herkesin gözü önünde boğarak öldürdü. Krallık, Richard’ın değerini bilemedi ama onun bizdeki değeri her zaman ayrı olacak.

13) David (15. Bölüm)

Sasha, Negan tarafından esir tutulduğu sırada David, Sasha’ya tecavüz etmeye kalkışmıştı. İşlenen hiçbir suçu cezasız bırakmayan Negan ise David’i boğazından bıçaklayarak öldürmüştü. Tıpkı çizgi romanda olduğu gibi…

14) Farren (16. Bölüm)

Jadis’in çöpçü grubunun bir üyesi olan Farren, Michonne’un yanında sniper görevini üstlenmişti. Fakat hepimizin bildiği Jadis, Rick’e ihanet ederek Negan’ın tarafında olduğunu göstermişti. Michonne ve Farren bir kavgaya tutuşmuş, Michonne da Farren’ı aşağı atarak öldürmüştü.

15) Sasha (16. Bölüm)

Negan’ın Rick ile anlaşması hususunda elindeki en önemli koz olarak bulundurduğu Sasha, canlı girdiği tabuttan yürüyen ölü olarak çıkmıştı. Eugene’in verdiği zehirle kendini öldüren Sasha, Negan’ın üzerine saldırarak savaşın boyutunu bambaşka bir yöne çevirdi.

16) Roy (16. Bölüm)

Negan’ı öldürme girişiminde başarılı olamayan aylak Sasha, kendisine ikinci yemek olarak başkasını seçti. Sasha’nın saldırdığı kişi ise bir başka Kurtarıcı üyesi Roy’du.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.