Can Yaman hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Star TV dizisi Erkenci Kuş ile ekranlara geri dönen ve Can karakterine hayat veren veren Can Yaman, uzun süredir televizyon izleyicilerinin gözdesi olan oyunculardan… Dizilerde izlerken gözlerimizi alamadığımız yakışıklı oyuncu hakkında bilmeniz gerekenleri derleyelim dedik! Buyurun bakalım!

1- 1989 Doğumlu, İstanbul’lu!

Can Yaman 8 Kasım 1989 yılında İstanbul’da doğdu. 28 yaşında, Akrep burcu. İtalyan Lisesi’nden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi Hukuk Bölümünü bitirdi.

2- “Hangimiz Sevmedik?” dizisini neden kabul etti?

Gönül İşleri dizisinden sonra İnadına Aşk’ta yer alan Can Yaman aslında bu teklifi kabul etmeyecekmiş çünkü o sırada İnadına Aşk dizisi devam ediyormuş. Dizi aniden yayından kaldırılınca tekrar düşünmüş. Kadrosu, hikayesi de cezbedince kabul etmeye karar vermiş.

3- Hiperaktif bir yapısı var!

Can Yaman İtalyan Lisesi’ni birincilikle, Hukuk Fakültesi’ni de dereceyle bitirmiş. Üniversitede ise son iki sene derslere doğru düzgün girmemiş bile. Sıkıntılıymış biraz, derslerde duramıyormuş.

4- En beğenmediği yeri neresi?

Ayakları! Can yaman 46 numara ayakkabı giyiyormuş ve ayakkabı bulamamaktan muzdaripmiş. Omuzları da geniş olduğu için omuzlarına uyan bir kıyafet aldığında beli bol geliyormuş. Kıyafet konusunda biraz sıkıntılı anlayacağınız.

5- Kızların aşırı ilgisi onu nasıl etkiliyor?

İlişkilerinde biraz şımarıklaşmasına sebep oluyormuş. Bir de tahammülü azalıyormuş ilgiden. Bu sorunları yaşamaya devam ediyormuş hala.

6- Kıskanmak ona göre hadsizlik!

Can Yaman kıskanmayı hadsizlik olarak tanımlıyor. Kıskançlık ondan değil, dış faktörlerden kaynaklanınca kıskançlığın saçmalık olduğunu düşünüyor. Ama kendisi çok kıskançmış. Akrep burcunun doğasında olduğunu söylüyor. O zaman bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu Can Bey?

7- Avukattı, oyuncu oldu, başka ne olmak isterdi?

Kendisinden çok iyi işletmeci olabileceğini söylüyor Can Yaman. Mutfak sanatları ve barmenlik eğitimi de varmış. Kendisini işletmeci olarak da görürsek şaşırmayalım!

8- Ferzan Özpetek filminde oynamak hayali!

Can Yaman, İtalyancası da olduğu için bu düşünceye çok sıcak bakıyor. Uluslararası bir platforma geçiş yapabileceği bir film olacağını düşünüyor. Hayırlısı diyelim!

9- İdolü var mı?

Her oyuncu gibi onun da idolü, hatta idolleri var. Şener Şen, Uğur Yücel ve Haluk Bilginer!

10- Geleceği dair beklentileri neler?

Can Yaman daha çok anı yaşayan bir insan. O yüzden geleceğe dair belirgin beklentileri yok. Birden avukatlık yapabilirim ya da bir restoran işletebilirim diyor. Bunun kendine olan güveninden kaynaklandığını söylüyor.

Fotoğraflar: Can Yaman'ın Instagram hesabından alınmıştır.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.