İzlemeyi sevdik: Hekimoğlu!

1 dakikada okuyabilirsiniz

“Tutardı, tutmazdı.” “Böyle uyarlama olur muydu? Olmazdı.” “Genç oyuncular pek olmamış, olacak mı?” “Timuçin Esen’den House çıkar mı?” soruları eşliğinde geldik beşinci bölüme… Kanal D’nin bu sezon en başarılı işlerinden biri olan Hekimoğlu her hafta biraz daha seyirci kitlesini sağlamlaştırıyor. Birçok sahnesi sosyal medyada konuşuluyor. Üzerinden konuşmamız gereken noktalara kısaca değindik.

1- Sosyal mesajlar yerinde!

Sosyal medyada tartışılan konular, üstünde belki de “gereğinden fazla” kafa yorduklarımız… Tıpkı House’da olduğu gibi uyarlama Hekimoğlu’nda da bu konuda tavır belli. Ana karakterimiz eğilmiyor, bükülmüyor ve doğru bildiğini söylüyor.

2- En kritik anlarda gülümsetebiliyor!

Belki de geçmişten gelen bir anımız, belki o an içinde bulunduğumuz durum, belki de korkularımız bizi kenara sıkıştırmışken öyle bir an geliyor ki gülmeye başlıyoruz. Teknik tabirle “nefes alıyoruz.”

3- Arkadaşlık dozu tam tadında!

Yerli dizilerde güzel arkadaşlıkları görmeye biraz hasret kalmıştık. Orhan ve Ateş arasındaki dostluğu izlemek çok keyifli… Okan Yalabık ve Timuçin Esen’in oyunculukları ise olayı bir seviye daha üste taşıyor.

4- Ekip işi mevzusu önemli!

Sadece başrolün harikalar yarattığı değil, diğer karakterlerin de olaya kattıkları değerleri izlemek daha özel… Zaten seyirci artık tek bir karakterin değil, birçok karakterin yolculuğunu izlemek istiyor. House bu konuda uyarlaması olan Hekimoğlu’na doğru noktada yol gösteriyor.

5- İpek ve Hekimoğlu atışmaları!

İşin en izlemesi keyifli taraflarından biri… Televizyon parası ne zaman birikecek dersiniz? Ebru Özkan’ın karakteri şekillendirme tarzı ise bundan sonraki uyarlamalarda “case study” olacak kadar iyi.

6- Gençler de fena iş çıkarmıyor!

Kaan Yıldırım, Damla Colbay ve Aytaç Şaşmaz’lı ekip ilk üç bölüm belki de çok eleştirildi. Belki de izleyenlerin gözü ilk etapta bu üçlüye alışamadı. Ancak yavaş yavaş bu genç üçlünün maceraları da dizinin ritmini ve izlenirliğini yükseltir hala geldi. Hem de “shipshipship” mevzusuna düşmeye çok da gerek kalmadan… Güzel hareketler bunlar!

7- Konuk oyuncularla bölümler hareketleniyor!

Dizinin neredeyse her bölümüne (konsepti gereği) bir konuk oyuncu geliyor. Filiz Ahmet’in performansı ise uzun süre akıllarda kalacak gibi… Görür müyüz bir Şener Şen? Görür müyüz bir Türkan Şoray? Merakla bekliyoruz.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.