Netflix’in yeni dizisi The Stranger hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

2 dakikada okuyabilirsiniz

Son zamanlarda Netflix’in en çok konuşulan işlerinden biri oldu The Stranger… Nasıl bir dizi? İkinci sezon olacak mı? Kimler izlemeli? Puanı ne? Kısa kısa diziyi sizin için derledik!

1- Yazardan tescilli uyarlama!

Harlan Coben’in aynı isimli romanından uyarlama… Yazar aynı zamanda Netflix uyarlamasının da prodüktörlerinden biri…

2- Bunu seven neyi sever?

Bu Netflix’te izlediğimiz ilk Harlan Coben uyarlaması değil! The Stranger’i sevdiyseniz iki mini dizi Safe ve The Five’ı da izleyebilirsiniz.

3- Kadro hakkında…

Dizinin oyuncu kadrosuna karar verilmesi çok zor olmuş. Harlan Coben 300’den fazla deneme kasedi izlemiş. Coben diziyi en iyi şekilde taşıyabilecek ve karakterleri yansıtabilecek karakterleri bulmak istemiş.

4- Büyük bir farklılık var!

Kitap Amerika’da, dizi İngiltere’de geçtiği için bir takım hukuki terimler, spor terimleri ve karakterlerin alışkanlıklarında değişiklikler yapılmış.

5- “Gerçek bir olaydan ilham alındı.”

Aslında kitabın dolayısıyla dizinin hikayesi gerçek bir olaydan ilham alınmış. Harlan Coben “sahte hamilelik” fikriyle yola çıkan ve bir web sitesinden yardım alan bir kadının yaşadıklarından yola çıkmış.

6- Artı karakterler!

Dizide yer alan genç (ergen) karakterler kitapta yok. Bu karakterler tamamen dizi için uyarlanmış karakterler…

7- Aslında ne anlatıyor?

Hasta çocuklar hikayenin bel kemiğini oluşturuyor. Hatta karakterlerin hayatlarına damga vuran olaylar ve karakter gelişimleri de bu olaylar ekseninde gelişiyor.

8- İkinci sezon olacak mı?

Diziyi izleyen ve kitabı okuyan hayranlar dizinin ikinci sezonunun olmasını istiyor. Ancak Harlan Coben kesinlikle bir ikinci sezona ihtiyaç olmadığını söylüyor.

9- Final hakkında spoiler’sız bir bilgi…

Kitabın ve dizinin sonu birebir aynı değil… Yani konunun ucu aynı yere çıksa da anlatım ve tarz olarak farklı finaller var.

10- İzlemeli mi?

Sekiz bölümlük dizinin IMDb puanı yaklaşık on gün sonunda 7.6 olarak görünüyor. Son zamanlarda Ragnarok, Locke and Key ve Giri/Haji ile beraber Netflix’in en çok konuşulan işlerinden biri olmayı başardı.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.