IMDb’de popüler 20 yerli dizi!

5 dakikada okuyabilirsiniz

Malum dünyada en çok dizi satışı gerçekleştiren ülkelerden biriyiz. Ve kendi içimizde fazlasıyla eleştirdiğimiz yerli dizilerimizin başarısı işin aslı dünyanın her yerinde göz kamaştırıyor. Listeleri ile pek konuşulan, izleyicilerin bir nevi “öneri” almak için ve güncel dizilerden haberdar olmak için ziyaret ettiği IMDb’ye bu sefer yerli dizilerimiz için göz attık. Ve “popülerlik” durumuna göre ilk yirmi sırada yer alan dizileri listeledik. İlk elli sıralamasına bakmak isterseniz yazının hemen altındaki linkten göz atabilirsiniz.

Not: Orijinal yazı haftalık ya da günlük şekilde güncellendiği için yazı sonunda verdiğimiz kaynakta zaman zaman verilerde farklılık gözlenebilir.

1- Diriliş Ertuğrul

IMDb puanı: 7.6

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 19.590 oy aldı. 2014–2019 yılları arasında yayınlandı ve Çarşamba akşamlarının en çok izlenen dizisi oldu.

2- Atiye

IMDb puanı: 7.7

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 10.975 oy aldı. 2019’un son günlerinde yayınlandı ve buna rağmen Netflix Türkiye’de “Yılın En Çok İzlenenlerinden” biri oldu. İkinci sezonu merakla bekleniyor.

3- Hakan: Muhafız (The Protector)

IMDb puanı: 7

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 27.274 oy aldı. İlk sezonu ile yarattığı etkiyi ikinci sezonuyla pek yaratamadı. Çok eleştirildi ancak buna rağmen yeni sezonu merakla bekleniyor. Üçüncü ve dördüncü sezon onayını ise en başından almıştı.

4- Çukur

IMDb puanı: 7.4

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 6.818 oy aldı. Üç sezondur Pazartesi akşamlarının en çok izlenen dizilerinden biri… Çukur’un simgesi ise çoktan fenomen oldu.

5- Kara Para Aşk

IMDb puanı: 7.2

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 4.076 oy aldı. 2014–2015 yılları arasında yayınlandı. Yurtdışında ise hala izlenmeye ve konuşulmaya devam ediyor.

6- Babil

IMDb puanı: 7.4

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 385 oy aldı. 2020’nin ilk dizilerinden biri… Kadrosu adeta Şampiyonlar Ligi gibi, izlenmeleri ise son derece yüksek.

7- Kuruluş: Osman

IMDb puanı: 7.4

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 716 oy aldı. Diriliş: Ertuğrul’un devamı olan dizi yine Çarşamba akşamlarının en çok izlenen dizisi.

8- Muhteşem Yüzyıl

IMDb puanı: 6.6

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 13.917 oy aldı. 2011 ve 2014 arasında yayınlanan dizi o dönemin en çok izlenen ve konuşulan dizisiydi. Dünyadaki etkisi ise halen devam ediyor.

9- Erkenci Kuş

IMDb puanı: 7.3

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 3.335 oy aldı. Son zamanların en çok sevilen romantik-komedilerinden biri oldu. “CanEm” uzun süre sosyal medyanın gündemindeydi.

10- Ezel

IMDb puanı: 8.6

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 22.979 oy aldı. 2009 ve 2011 yılları arasında yayınlandı. Kadrosu ve hikayesiyle unutulmayanlardan oldu.

11- Cesur ve Güzel

IMDb puanı: 7

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 3.613 oy aldı. 2016 ve 2017 yılları arasında yayınlandı. Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün uyumu çok konuşuldu.

12- Zemheri

IMDb puanı: 6.9

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 141 oy aldı. 2020’nin yeni dizilerinden biri… Sosyal medyada çok konuşuluyor. Alperen Duymaz ve Ayça Ayşin Turan uyumu ise çok sevildi.

13- Sefirin Kızı

IMDb puanı: 6.5

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 392 oy aldı. 2019’un son günlerinde başlayan dizi, 2020’nin en başarılı yeni dizilerinden biri olma yoluna adım adım ilerliyor.

14- Hercai

IMDb puanı: 7.1

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 1.146 oy aldı. İki sezondur ekranın en çok sevilen işlerinden biri olmayı başardı. ReyMir ise son yılların en çok konuşulan dizi çiftlerinden biri…

15- Doğduğun Ev Kaderindir

IMDb puanı: 6.6

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 181 oy aldı. Demet Özdemir ve İbrahim Çelikkol uyumu sevildi. Dizi başarılı reytinglerle yoluna devam ediyor.

16- Kara Sevda

IMDb puanı: 7.1

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 6.202 oy aldı. 2015- 2017 yılları arasında yayınlandı. Dizi uluslararası arenada da başarılı oldu. Kara Sevda,  Uluslararası Emmy Ödülü alan ilk Türk dizisi oldu.

17- Siyah Beyaz Aşk

IMDb puanı: 8.1

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 4.014 oy aldı. 2017- 2018 yılları arasında yayınlandı. Birce Akalay ve İbrahim Çelikkol’un uyumu çok beğenildi. Dizi uzun süre en çok konuşulan dizilerden biri olmayı başardı.

18- Fi

IMDb puanı: 7.9

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 7.486 oy aldı. 2017- 2018 yılları arasında yayınlandı. Ülkemizin öncü digital projelerinden biri oldu. Kadrosunun yarattığı etki hala konuşuluyor.

19- Yaşamayanlar

IMDb puanı: 5.6

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 2.272 oy aldı. 2018 yılında yayınlandı. Deneysel bir projeydi, beklenen etkiyi pek yarattığı söylenemez. Yine de kadrosu hatrına izleyeni bol oldu.

20- Avlu

IMDb puanı: 7.2

Kısa not: Şimdiye kadar IMDb üzerinden 862 oy aldı. 2018 yılında yayınlandı. Hikayesi ve karakterleri çok sevildi. Devam sezonunun Netflix’te yayınlanacağı söyleniyor.

Kaynak: IMDb 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı