HBO’nun yeni dizisi The Outsider hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Son zamanlarda HBO’nun en çok konuşulan işlerinden biri oldu The Outsider… Ülkemizde ise Digitürk (beIN CONNECT) üzerinden izlenebiliyor. Nasıl bir dizi? İkinci sezon olacak mı? Kimler izlemeli? Puanı ne? Kısa kısa diziyi sizin için derledik!

1- Bir Stephen King uyarlaması!

En başa bunu yazalım ki diziyi izlemeyenlerin aklında bir fikir oluşsun. Eğer Stephen King seviyorsanız The Outsider izleme listenizde yer almalı…

2- Bunu seven neyi izler?

Stephen King demiştik. Kısacası onun diğer uyarlamalarını sevdiyseniz bunu da seversiniz. Farklı bir öneri istiyorsanız; Law and Order, The Wire, True Detective sevdiyseniz yine ilgi alanınıza girebilir.

3- Kadroda kimler yer alıyor?

Kadro bol yıldızlı… Yul Vazquez, Ben Mendelsohn, Jeremy Bobb, Cynthia Erivo ve Jason Bateman kadroda yer alan belli başlı isimlerden.

4- Bu hikaye aslında ne anlatıyor?

“Konuşulmayan, konuşulamayan bir cinayeti nasıl çözersiniz? Nasıl anlatırsınız? Olanlara insanları nasıl inandırabilirsiniz?” Bol soru işaretli, cinayeti bol, olay örgüsü ağır ve karışık bir hikaye sizi bekliyor.

5- İkinci sezon olacak mı?

The Outsider mini dizi olarak planlandı. Çok büyük bir sürpriz olmazsa ilk sezonu ile finalini yapacak.

6- IMDb ve Metacritic puanı ne alemde?

IMDb puanı 8.8, Metacritic puanı ise 70… Rotten Tomatores eleştirileri de olumlu diyebiliriz. (Metacritic kullanıcı oyları ise 7.6’yı gösteriyor.)

7- Indiewire’dan ilginç bir eleştiri var!

Sitenin eleştirmenlerinden biri olan Ben Travers “Stephen King’in en kötü kitabı, HBO’nun son dönem en iyi dizilerinden biri olmayı başardı.” diyor. The Night Of, The Wire, The Deuce gibi dizilerde parmağı olan Richard Price bunu sağlamış olsa gerek.

8- Cynthia Erivo’nun performansı çok konuşuluyor!

Birçok eleştirmen ve izleyiciye göre dizinin en iyi tarafı Cynthia Erivo’nun canlandırdığı Holly Gibney…

9- 2018’den beri dizi için çalışılıyordu!

HBO dizinin “siparişini” 2018’de vermişti. Kadronun oluşturulması, hikayenin beklenen seviyeye gelmesi derken aradan 2 sene geçti ve dizinin ilk bölümü 12 Ocak 2020’de yayınlandı.

10- Stephen King dizi hakkında ne dedi?

Kitaplarının uyarlamaları hakkında genelde olumlu konuşan King bu sefer de kuralı bozmadı. Ancak ekleyeceği bir şey vardı. “Ben genelde kitaplarımın uyarlamalarını seviyorum. Ancak The Outsider kitaplarımdan uyarlanan en başarılı işlerden biri. Bu sebepten bu uyarlamayu özel bir yere koyabilirim.”

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.