Cem Yiğit Üzümoğlu hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

Cem Yiğit Üzümoğlu hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

Cem Yiğit Üzümoğlu hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

19 04 2017 İrem Şık
İrem Şık
İrem Şık 19 04 2017

Kıvırcık saçları, iç titreten ses tonu ve ceket iliklettirecek şahane oyunculuğu ile kalplerimize sevgi tohumu ekmeyi ustalık ile başardı Cem Yiğit Üzümoğlu... Çok uzun süre ekranlarımızın baş köşesinde olmasını dilediğimiz bu genç ve üstün yetenekli oyuncuyu daha yakından tanımaya ne dersiniz ? Kendisi hakkında derlediğimiz yazıyla nasıl biri olduğunu hep birlikte keşfedelim! 

1- Bu genç adam kaç yaşında?


Fotoğraf: Cem Yiğit Üzümoğlu Resmi Instagram Hesabı

01.03.1994 doğumlu (gerçek doğum tarihi budur efendim) olan genç oyuncu henüz 23 yaşında! Daha gencecik ve yaşına rağmen çok yetenekli Maşallah! Dolu dolu geçireceği güzel yaşlar diliyoruz kendisine!

2- Hangi bölümden mezun?


Fotoğraf: Adı Efsane Resmi Instagram Hesabı

Cem Yiğit Üzümoğlu, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'ndan mezun... Böyle bir yeteneğin konservatuvarı çıkışlı olmasına şaşırmamak gerek. Cem Yiğit Üzümoğlu gibi eğitimli oyuncuları ekranlarda izlemek ayrı bir tat veriyor.

3- Oyuncu olmaya nasıl karar verdi?


Fotoğraf: Hakan Ummak Resmi Instagram Hesabı

Oyunculuğa olan ilk adımını konservatuvara giderek attığını dile getiren Üzümoğlu'nun ilgisi hep tiyatroya yönelikmiş. Eğitimi onun için dönüm noktası olmuş diyebiliriz. Tiyatro ile bağını hiç koparmayan genç oyuncu tiyatro ve modern dans üzerine de eğitimler almış. Şimdilerde "Troas" adlı uluslararası tiyatro oyununu sergilemeye devam ediyor. Başarıları hep daim olsun! 

4- İleriye dönük planları neler?


Fotoğraf: Adı Efsane Resmi Instagram Hesabı

İleride bir kütüphane ve tiyatro salonu açmayı çok isteyen genç oyuncu ayrıca bir gezgin... Avrupa'yı karış karış gezen yakışıklı oyuncu öncelikle ülkesini sonrasında ise dünyayı gezmek istiyor. Dileriz ki kurduğu güzel ve naif hayallerini bir gün gerçekleştirir.

5- Sette boş vakitlerini nasıl değerlendiriyor?


Fotoğraf: Almila Ada Resmi Instagram Hesabı (Milliyet)

Kendisine bu soru yöneltildiği zaman kısa ve net cevapla "Hemen kitabımı açarım." cevabını vermiş Üzümoğlu... Hali ve tavrı ile ne kadar dolu, kendini sürekli geliştirmeye hevesli olduğu çok aşikar, öyle değil mi? Cem Yiğit Üzümoğlu'nu bize kazandıranlara sonsuz teşekkürler efenim. ^^

6- Adı Efsane ile ortaya çıkan basketbol sevgisi üzerine ne demiş?

 

Oradan alıp smaç basmak vardı ama pehh malum boy var, boy var... :) değil mi @hakanummak ?

Cem Yiğit Üzümoğlu (@cemyigituzumoglu)'in paylaştığı bir gönderi ()

Adı Efsane'de canlandırdığı Hakan karakteri basketbol takımında yer almakta... Dizinin çekimleri başlamadan önce sadece seyirci olduğunu belirten oyuncu antremanlara başladıktan sonra basketbol ile çok yakından ilgilenmeye başlamış. Adı Efsane sayesinde içindeki basketbol aşkına kavuşmuş diyebiliriz. İzlediğimiz ve gördüğümüz kadarı ile de bu konuda yetenekli biri gibi!

7- Nasıl karakterleri canlandırmak istiyor?


Fotoğraf: Cem Yiğit Üzümoğlu Resmi Instagram Hesabı

Sokrates, Mozart, Nazım Hikmet, Hamlet, Mephisto, Girolarno Savonarola karakterlerini canlandırmak isteyen başarılı oyuncunun listesi baya kabarık. Özellikle Nazım Hikmet olarak izlemek ilgi çekici olabilir.

8- Genel olarak sporla arası nasıl?


Fotoğraf: Baran Bölükbaşı Resmi Instagram Hesabı

Sporla arası gayet iyi olan Cem Üzümoğlu uzun yıllar Fenerbahçe'de yüzücülük yapmış, konservatuvarın yoğunluğu sebebiyle bu rutinini bırakmak zorunda kalmış. Sporla bağını koparmayan Üzümoğlu koşu yaptığını da dile getirmiş.

9- İdol aldığı biri var mı?


Fotoğraf: Hakan Ummak Resmi Instagram Hesabı

Hayata bakış açısı ve duruşu ile örnek aldığı birçok insan varmış ancak idol olarak nitelendirebileceği bir insan olmamış. Kendine olan güvenini ve bakış açısını takdir ettik.

10- Sette dostluklar ne alemde?


Fotoğraf: Cem Yiğit Üzümoğlu Resmi Instagram Hesabı

Adı Efsane'nin genç ve başarılı ekibinin sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlardan da anlayacağımız üzere sağlam bir dostluk ilişkileri kurdukları göz önünde. Çiçek gibi dostluğunuz hiç solmasın hep yan yana, omuz omuza olun!

İlgili Haberler

Son Haberler

Popüler Dizi Testleri Hepsini Gör

Filtreleyelim mi?

Filtreleyelim mi?