Parıldayan İnci’nin Tuhaf Hikayesi Sarajevo Film Festivali’nden “En İyi Yönetmen Ödülü” ile döndü!

1 dakikada okuyabilirsiniz

Yeni neslin başarılı yönetmenlerinden Emir Mavitan’ın yönetmenliğini ve yapımcılığı üstlendiği ‘Parıldayan İncinin Tuhaf Hikayesi’ (The Strange Story of Shining Pearl) Seattle International Fashion Film Festival ve UK Film Festival’lerinden sonra Sarejevo Fashion Film Festival’den de ödülle döndü! Genç oyuncular Almila Ada ve Yağmur Ün ile Türk sinemasının usta isimleri Erhan Yazıcıoğlu ve Perihan Savaş’ın rol aldığı kısa filmin festival yolculuğu devam hız kesmeden devam edecek!

Paralel evrenlere geçiş kapısı oluşturan sihirli ve parlak bir inciye, kaybettikleri büyükannelerinden öğrendikleri bilgilerle ulaşmaya çalışan iki kız kardeşin hikayesini anlatan yönetmen Emir Mavitan imzalı Parıldayan İncinin Tuhaf Hikayesi uluslararası arenada beğeni toplamaya devam ediyor. Film, Seattle International Fashion Film Festival’inden ‘En İyi Yönetmen’, ‘En İyi Sinematografi’, UK Film Festival’den ‘En İyi Yönetmen’ ve Sarajevo Fashion Film Festival’den ‘En İyi Yönetmen’ ödülleri ile döndü! Festival yolculuğu hız kesmeden devam edecek filmin başrollerinde Almila Ada, Yağmur Ün, Erhan Yazıcoğlu ve Perihan Savaş yer alıyor.

Vienna Independent Film Festival, Croatia Fashion Film Festival, LA Fashion ve London Fashion Film gibi festivallerin de ödül seçkisinde yer alan ve Haziran ayında California From Queen Palm International Film Festival’den ‘En iyi Kısa Film- Sinematografi’ ‘En İyi Kısa Film-Moda’ ve ‘En İyi Kısa Film-Müzik’ dallarında ödül alan film, gerçeküstü bir bakış açısını yalın ve masalsı bir dille seyirciye sunuyor. Genç yönetmen Emir Mavitan imzası taşıyan film, Caged Bird Design’in meşhur incisinden ilhamını alıyor ve zaman, mekan, varoluş, gerçeklik gibi konulara farklı yaklaşımlar sunarken dram-fantastik temasıyla dikkat çekiyor.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.