“Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” Tv’de İlk Kez TRT 1’de

1 dakikada okuyabilirsiniz

ürk spor tarihine damga vuran Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan ‘Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu’ Pazartesi akşamı saat 20.00’de ilk kez TRT 1 ekranlarında yayınlanacak.

Halterde aşılması güç, neredeyse imkansız başarılara imza atan, “Dünyanın En İyi Sporcusu” seçilen efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatı büyük bir ilgi ile izlenecek.

Ülkemiz ve dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan filmin yapımcılığını Dijital Sanatlar Yapımevi, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu, senaryosunu Barış Pirhasan yazarken, Filmin müziklerinde Fahir Atakoğlu imzası bulunuyor. ‘Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filminin
Danışmanlığını ise Naim Süleymanoğlu gibi halter sporuna emek vermiş, olimpiyat şampiyonu sporcular yetiştirmiş olan abisi Muharrem Süleymanoğlu yaptı.

Bulgaristan’da başlayan ve Türkiye’ye uzanan NAİM filminde sinema, tiyatro ve televizyon dünyasının değerli isimleri de rol aldı.

Yetenekli ve genç oyuncu Hayat Van Eck’in efsanevi sporcu Naim Süleymanoğlu’nu canlandırdığı filmde Yetkin Dikinciler babası, Selen Öztürk annesi, Gürkan Uygun ise halter sporuna yeteneğini fark eden ve onu adım adım dünya arenasına taşıyan ilk antrenörü Enver Türkileri olarak rol alıyor. Filmde ayrıca; Renan Bilek, Barış Kıralioğlu, Uğur Güneş, Bülent Alkış, İsmail Hacıoğlu, Mehmet Esen, Evren Erler, Mustafa Kırantepe ve Kerem Atabeyoğlu da rol alıyor.

Spor kariyerine 47 Dünya Rekoru, üç farklı olimpiyatta kazandığı 3 Olimpiyat Altın Madalyası, 6 Avrupa Şampiyonluğu ile 7 tane Dünya Şampiyonluğu ve nice başarılar sığdıran Naim Süleymanoğlu, kendi ağırlığının üç katı ağırlık kaldırabilen tek sporcu olarak da tarihe geçti. İlk Dünya Rekoru’na imza attığında 15 yaşındaydı. Türkiye’ye güreş dışında olimpiyatlarda altın madalya kazandıran ilk sporcu da Naim Süleymanoğlu olurken ardında kırılması imkansız rekorlar bıraktı.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.