Ödüllü Film ‘Bilmemek’, Sinemalardan Sonra İlk Kez Blutv’de!

3 dakikada okuyabilirsiniz

DISCOVERY+’IN YEPYENİ PROGRAMLARI İLE YENİ DİZİLER VE

BİRBİRİNDEN FARKLI FİLMLER, ARALIK AYINDA İZLEYİCİLERLE

BULUŞUYOR

BluTV, yılın son ayını “ilk”lerle karşılıyor. Katıldığı festivallerden ödüllerle dönen ‘Bilmemek’ filmi vizyondan sonra ilk kez BluTV’de izleyicilerle buluşurken, Oscar adayı oyuncu Stanley Tucci’nin başrollerinde yer aldığı, soluksuz bir hukuki çekişmeyi anlatan ‘La Fortuna’ adlı dizi de yine ilk kez ve sadece sevilen platformda izlenebiliyor. BluTV, Aralık ayında 6 dalda Oscar adayı ‘Carol’ dahil pek çok film ve diziyi arşivine eklerken, büyük beğeni toplayan dizisi ‘Yeşilçam’ın 2. sezonunun son 5 bölümünü de yayına alıyor. Platform, discovery+ ayrıcalığını da farklı içeriklerle yaşatmaya devam ediyor.

 

Türkiye’nin lider yerli online video platformu BluTV, 2021 yılına sığdırdığı sayısız içeriğe yenilerini ekleyerek seneyi uğurluyor. Leyla Yılmaz’ın Adana Film Festivali ve Ankara Film Festivali’nde ‘En İyi Film’ dahil önemli ödüllerle dönen filmi ‘Bilmemek’, sinemalardan sonra ilk kez BluTV’de izleyicilerle buluşuyor. Senan Kara, Yurdaer Okur ve Emir Özden’in başrollerini paylaştığı film, hayatlarından memnun olmayan bir ailenin yaşamına odaklanırken, “ötekileştirme” kavramına da gündelik hayat üzerinden çarpıcı bir bakış getiriyor.

 

Film arşivine her geçen gün yeni ödüllü filmleri ekleyen BluTV, Aralık ayında Cate Blanchett ile Rooney Mara’yı buluşturan, ödüllü yönetmen Todd Haynes’in yönettiği 6 dalda Oscar adayı ‘Carol’ı seçkisine ekliyor. Ünlü yazar Patricia Highsmith’in romanından beyazperdeye uyarlanan ve pek çok önemli ödül kazanan film, 1950’li yılların New York’unda genç bir fotoğrafçı ile kendinden yaşça büyük bir kadın arasındaki ilişkiye odaklanıyor.

 

BluTV, zengin yabancı dizi yelpazesine de üç yeni diziyi dahil ediyor. Bunlardan ilk öne çıkan, filmografisine sayısız ödüllü yapım sığdıran İspanyol yönetmen Alejandro Amenábar’ın ilk dizisi ‘La Fortuna’ oluyor. Usta oyuncu Stanley Tucci’nin kadrosunda yer aldığı dizi, Alex Ventura adlı deneyimsiz bir İspanyol diplomatın, gümüş dolu bir batığı bulan Amerikan bir hazine avcısıyla girdiği hukuki çekişmeyi anlatıyor. Aralık ayında diziseverleri bekleyen bir diğer dizi ‘Medici’ ise, 15’inci yüzyılda, Floransa’nın kaderini değiştiren, tarihin en ünlü ailelerinden biri olan Medici ailesinin hikayesine odaklanıyor. Farklı ülkelerin önemli yapımlarına yer veren BluTV’nin arşivine ‘La Zona’da ekleniyor. Dizi, Kuzey İspanya’da yaşanan bir nükleer felaketten üç yıl sonra yeniden inşa edilen bir şehirde gizemli cinayetlerin başlamasıyla yaşananları anlatıyor.

 

Çağatay Ulusoy’un başrolde yer aldığı, usta yönetmen Çağan Irmak’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, BluTV’nin ilk dönem dizisi ‘Yeşilçam’da Aralık ayında ikinci sezonunun son 5 bölümüyle izleyicilere nostalji rüzgarını kaldığı yerden yaşatmaya devam ediyor.

 

DISCOVERY+ İLE FUTBOLUN KALBİ BLUTV’DE ATIYOR! 

 

discovery+ ayrıcalığıyla BluTV’de ekranlara gelecek ‘Matchday: Inside FC Barcelona’ adlı 8 bölümden oluşan belgesel dizide, efsanevi takım FC Barcelona’nın 2018-2019 sezonunda karşı karşıya kaldığı sıra dışı anları gözler önüne seriyor. Barca’yı bir takımdan, kulüpten öte kılan faktörlerin paylaşıldığı seri, en az büyük şampiyonalar kadar heyecan yaratacak.

discovery+’ın bir diğer yeni serisi ‘Kendra Sells Hollywood’da izleyiciler Playboy malikanesinin eski sakinlerinden Kendra Wilkinson’ın bir gayrimenkul danışmanı olma yolunda ilerlediği yola tanık olurken, ‘Space Titans: Musk, Bezos, Branson’ ile tüm dünyanın uzun süre konuştuğu, uzaya yolculuğunun artık sadece NASA astronotlarına mahsus olmaktan çıktığı gerçeğine parmak basıyor.

 

ARALIK AYINDA BLUTV’DE:

 

FİLMLER

Bilmemek

Carol

The Golden Glove

A Bigger Splash

3 Generations

Çok Uzak Fazla Yakın

Ejder Kapanı

Benim Dünyam

 

DİZİLER

 

La Fortuna

Medici

La Zona

 

BELGESEL SERİLER

 

Matchday: Inside FC Barcelona

Kendra Sells Hollywood

Space Titans: Musk, Bezos, Branson

 

BLUTV: BluTV, ilk olarak 2016’da Türkiye’de ve ardından 2018’de Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da hizmete giren ve tüm dünyada Türkçe ve Arapça konuşan tüm izleyicilere sunulan önde gelen abonelikli online video izleme platformudur (SVOD). Discovery ile stratejik ortaklığının ardından BluTV, platformda discovery+ içeriklerini ve Discovery, Discovery Science, Eurosport 1 ve Eurosport 2 gibi kanalları yayınlamaya başladı. BluTV 5. yılını kutlarken, dünya çapında milyonlarca kişiye ulaşan BluTV orijinal içerikleri, Türk dizileri ve filmleri, Hollywood ve uluslararası dizi ve filmleri içeren geniş bir içerik yelpazesi sunar. BluTV, dünya çapında milyonlarca insana ulaşan 45 orijinal içerik üretmiştir ve üyelerine 10.000 saatten fazla premium içerik ve canlı TV izleme seçeneği sunmaktadır. BluTV global olarak en geniş Türk içerik portföyünü tek çatı altında toplamaktadır.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.