Bron / Broen hakkında kısa bir yazı

1 dakikada okuyabilirsiniz

Sadece bir dizi değil, izlerken size öğretecek çok şeyi olan bir hikayedir.

Her şeyin bittiği yerde aslında nasıl başladığını öğrenirsiniz mesela, hiç beklemediğiniz o en kötü olayın bile sizin kurtarıcınız olacağını… sebeplerini kısaca açıklamam gerekirse;

1-Özel Efektler

Gerekli gereksiz özel efektler ve muhteşem görüntüler yok. her şey fazla sade ve fazla gerçek.

2-Doğallık

Hollywood dedektifleri gibi sentetik insanlarla karşı karşıya değilsiniz. tamam onları da seviyoruz, kolluyoruz ama buradaki durum bambaşka.

3-  Heyecan

Bilhassa ilk iki sezonda katilimiz her bölümde bizi o kadar heyecanlandıracak atraksiyonlara giriyor ki aşırı efekt ve büyük lafların kullanılmadığı bu seride biz zaten yeterince başka bir dünyaya bağlanmış oluyoruz. ve katilimizin meselesi aslında çok “evrensel.” bazen bu konuda “yok evrensel değil” diye düşünebiliriz ama en azından çıkış noktasının bu olduğu kesin.

4-İlişkiler Ağı

Sadece tek bir olayı takip etmiyorsunuz. bir olayın etrafında onunla- bağlantılı ya da bağlantısız bir çok olay gelişiyor ve bütün bu düzenek diziyi takip etmeniz ve daha fazla merak etmeniz için sizi dürtüyor.

5- Sinematografi

Görmeye çok alışık olmadığımız bir coğrafya, çeşitli alışkanlıklar ve taze bir dünya. (Avrupa sinemasına aşina olanlar için elbette ki çok yeni değil. ancak ağırlıkla amerikan ve ingiliz dizilerini takip edenler için şahane detaylar var. )

Eğer “sıradanlıktan” sıyrılmak istiyorsanız tam zamanıdır. Dört sezonluk bu muhteşem diziye bir şans verin.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.