Aslı Enver hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Hayat Bilgisi ile ekranlara adım atan ve Kavak Yelleri ile birlikte adını daha geniş kitlelere duyurma şansı yakalayan Aslı Enver, sempatik tavırları ve doğallığı ile kısa zamanda evimizin kızı gibi oldu dersek yalan olmaz. Peki evimizin kızı olarak gördüğümüz Aslı Enver hakkında bilmemiz gerekenler neler? Buyurun hep birlikte bakalım!

1- Nerede doğdu, eğitimi ve diğer şeyler…

Fotoğraf: Marie Claire

Aslı Enver, 10 Mayıs 1984 yılında Londra’da dünyaya geldi. 32 yaşında ve bir Boğa burcu… 12 yaşına kadar Londra’da yaşadıktan sonra annesinin çocuk büyütürken yabancılık çekmesi üzerine Türkiye’ye geliyorlar. Bu da Aslı Enver için zorlu bir dönemin başlangıcı oluyor. Bu bocaladığı dönemlerde yapabileceği en iyi işin oyunculuk olduğuna karar veriyor Müjdat Gezen Güzel Sanatlar Merkezi’nde oyunculuğa ilk adımını atıyor. Sonrasında Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun oluyor ve Müşfik Kenter’le çalışmayı çok istediği için onun eğitim verdiği Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü ile öğrenimini tamamlıyor. Eğitim hayatına en büyük katkısının ise anneannesine ait olduğunu söylüyor.

2- Disleksi hastası…

Fotoğraf: Vogue

Aslı Enver, dünyaca ünlü birçok bilim adamı ve sanatçı gibi disleksi hastası… Yani bulunduğu konuma gelmek onun için ekstra zor ve ortada gösterdiği ekstra bir çaba var. Okuma güçlüğü çekmesinin, ezber yeteneğini güçlendirdiğini söyleyen başarılı oyuncu Aslı Enver’in içgüdüsel oyunculuğu da buradan geliyor olsa gerek… Kitap okuyan insanlara ise çok özendiğini söylüyor.

3- İlk projesi ne?

Fotoğraf: Marie Claire

Ekranda ilk göründüğü proje, TRT ekranlarında yer alan bir sit-com… Sonrasında gelen Hayat Bilgisi ile ekran, güzel oyuncunun yüzüne iyiden iyiye ısındı ve Kavak Yelleri’ndeki başarılı performansı ile birlikte adını büyük kitlelere duyurmayı başardı.

4- Meşhur olduğunu anladığı o ilk an…

Fotoğraf: Muhsin Akgün

Hayat Bilgisi’nde rol aldığı dönem, anneannesinin eline tutuşturduğu karpuzla yolda yürürken iki öğrencinin “Aaa Hazal!” dediği an hayatında bir şeylerin değişmeye başladığını anlamış ve o an, çok utanç verici ve eğlenceli gelmiş!

5- Dizginlemekte en zorlandığı özelliği ne?

Fotoğraf: ALL

Dizginlemekte en çok zorlandığı ve kendisiyle mücadele etmesini gerektiren özelliğinin “yemek” olduğunu söylüyor. Özellikle tatlılardan uzak durmak Aslı Enver için fazlasıyla zor!

6- Hangi projelerde yer aldı ve en sevdiği karakteri hangisi?

Fotoğraf: Vogue

Aslı Enver; kısa ve uzun süreli birçok projede, birçok farklı karakterle izleyicinin karşısına çıktı. Hayat Bilgisi, Kavak Yelleri, Suskunlar, Kayıp, Bana Artık Hicran De, Mutlu Ol Yeter, Kış Güneşi, İstanbullu Gelin… Beyazperdede ise Tamam Mıyız, Kardeşim Benim ve vizyona girmeye hazırlanan Öteki Taraf… Bunca karakter ve projenin içinde Aslı Enver’in oynamaktan en çok keyif aldığı ve unutamadığı karakteri Kayıp dizisinde hayat verdiği Özlem Albayrak…

7- Zayıf yanları neler?

Fotoğraf: Muhsin Akgün

Kendisiyle ilgili sır saklamayı beceremediğini söyleyen güzel oyuncu, karşısındaki insana saflık derecesinde inandığını da ekliyor. Şimdilerde eskiye nazaran biraz daha ağzı sıkı bir insan olmaya çalışıyormuş.

8- Setteki iş arkadaşları onun için değerli…

Fotoğraf: Muhsin Akgün

Kavak Yelleri döneminde çalıştığı set arkadaşları yemeğini yemeden sahne çekmeyi reddeden güzel oyuncu, emeğin önemine inanıyor. Set saatlerine özen gösteren ama olur da geç kalırsa ekip arkadaşlarından tatlıyla özür dileyen herkesin çalışmak isteyeceği bir ekip arkadaşı! 

9- Hayattan beklediği tek şey mutlu olmak!

Fotoğraf: Elele

Hayatın kendisine getirdiği sürprizleri karşılamaktan oldukça memnun olduğunu belirten güzel oyuncu, çok büyük dileklerde bulunmuyor. Doğumgünlerinde ya da yeni yılda dilediği tek bir şey var: Mutlu olmak… Huzurlu olmanın her şeyden önemli olduğuna inanıyor.

10- Mesleğine dair en zorlandığı ve en sevdiği şey ne?

Fotoğraf: Muhsin Akgün

Soğuk… Oyunculuk hayatında onu en çok zorlayan şey dış çekimler oluyormuş. Üşüdüğünde biraz huysuzlanabildiğini de itiraf ediyor. En sevdiği şey ise yönetmeninden duyduğu beğeni! Yayından kaldırılan işler sonucunda üzüntü duymuş ama artık elinden gelenin en iyisini yapıp takdiri seyirciye bırakıyormuş.

BONUS: Tam bir hayvansever!

Fotoğraf: InStyle

Aslı Enver’in tam bir hayvansever olduğunu belirtmeden geçmek olmaz. Yedikule Hayvan Barınağı’nda gönüllü olarak çalışıyor ve evlat edindiği hayvanlar var! Ayrıca Düşeş ve Matiz adında iki tane de dünya tatlısı kedisi var.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.