‘Mukavemet’, İstanbul Film Festivali’nde Prömiyerini Yapacak

2 dakikada okuyabilirsiniz

Rol aldıkları projelerdeki performanslarıyla dikkatleri üzerlerine toplayan genç kuşağın başarılı oyuncuları Selahattin Paşalı ve Ece Çeşmioğlu Ölmez’i buluşturan ‘Mukavemet’, 41. İstanbul Film Festivali’ndeki prömiyerini 17 Nisan Pazar günü Atlas Sineması’nda gerçekleştirecek. Ulusal Yarışma seçkisinde yer alan, Soner Caner’in yazıp yönettiği, Türkiye’de çekilen ilk tek plan olma özelliğine sahip film, sinemaseverlere güçlü bir psikolojik dram sunacak. 

 

Rol aldığı projelerle uluslararası üne kavuşan Selahattin Paşalı ile yer aldığı sinema filmleri ve tiyatro oyunu ile farklı ödüllere layık görülen genç kuşağın başarılı oyuncularından Ece Çeşmioğlu Ölmez’in başrollerini paylaştığı ‘Mukavemet’, izleyiciyle buluşmak için gün sayıyor. 8-19 Nisan tarihleri arasında 41’incisi gerçekleşecek İstanbul Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapacak olan ve Paşalı’nın ilk kez beyazperdede seyirci karşısına çıkacağı film, Ulusal Yarışma seçkisinde yer alıyor.

 

İlk uzun metraj sinema filmi ‘Rauf’ ile hem dünya çapında hem de Türkiye’deki festivallerden 30’a yakın ödülle dönen Soner Caner’in senaryosunu kaleme aldığı ve yönetmenliğini üstlendiği psikolojik drama türündeki film, Türkiye’de kesintisiz tek plan olarak çekilen ilk film olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.Tek gecede ve aksiyonu hiç kesmeden yapılan çekimler için çok uzun süreli bir ön hazırlık yapıldı. Selahattin Paşalı ve Ece Çeşmioğlu Ölmez’in oyunculuk performanslarıyla uzun süre konuşulacakları ‘Mukavemet’, sinemaseverleri, ilişkilerinin henüz başında bir çift ile peşlerini bırakmayan eski sevgili arasında geçen gerilim dolu bir geceye davet ediyor.

 

17 Nisan Pazar günü Atlas Sineması’nda prömiyerini yapacak olan film, alanında sayısız ödüle sahip görüntü yönetmeni Vedat Özdemir’in hareketi özgür bırakan ve anı yakalayan çekim tekniği ile özgün, vurucu bir seyir keyfi yaşatacak.

 

Konu:

Ecem ve Rahmi, İstanbul’da bir apartmanın bodrum katında yaşayan, ilişkilerinin henüz başında iki genç sevgilidir. Ecem’in yakın zamanda ayrıldığı ve peşini bırakmayan eski sevgilisi, Ecem’i görmek için kapılarına dayanır.  Gerilim ile hiç bitmeyen bir gece başlar.

 

Künye: 

Yazan ve Yöneten: Soner Caner

Görüntü Yönetmeni: Vedat Özdemir

Oyuncular: Selahattin Paşalı – Ece Çeşmioğlu Ölmez

Yapımcılar: Soner Caner – Vedat Özdemir

İdari Yapımcılar: Faruk Özerten – Nisan Ceren Özerten

Yapım: V Işık – Zamkinos

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.