Selcen Ergun’un Filmi ‘Kar Ve Ayı’ Toronto’da Dünya Prömiyerini Gerçekleştirdi!

1 dakikada okuyabilirsiniz

Selcen Ergun’un ilk uzun metrajlı filmi ‘Kar ve Ayı’nın, dünya prömiyeri 47. Toronto Uluslararası Film Festivali’nin önemli keşif filmlerine yer verilen Discovery Bölümü’nde yapıldı. Festivale Türkiye’den seçilen tek yapım olan ‘Kar ve Ayı’nın Toronto yolculuğunda Selcen Ergun’a filmin başrol oyuncusu Merve Dizdar ve görüntü yönetmeni Florent Herry eşlik etti. Sinemaseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan filmin prömiyerinin biletleri günler öncesinde tükendi. Discovery Bölümü’nün baş programcısı Dorota Lech’in sunduğu filmin gösteriminin sonunda yönetmen Selcen Ergun, “Post prodüksiyonunu pandemi sırasında yaptığımız filmimizin sonunda büyük perdede sinemaseverlerle buluşması benim için çok heyecan verici.” cümleleriyle duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Filmin başrol oyuncularından Merve Dizdar ise heyecanını şu sözlerle paylaştı: “Şahane bir prömiyerdi, Toronto seyircisiyle beraber filmimizi izlemek büyük bir mutluluktu.”

 

Türkiye prömiyerini Toronto’nun hemen ardından 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Yarışma bölümünde gerçekleştirecek filmin başrollerindeMerve Dizdar ve Saygın Soysal yer alırken onlara Asiye Dinçsoy, Erkan Bektaş, Derya Pınar Ak, Onur Gürçay ve Muttalip Müjdeci eşlik ediyor. Selcen Ergun’un yönettiği ve senaryosunu Yeşim Aslan’la beraber yazdığı, psikolojik gerilim unsurları taşıyan ‘Kar ve Ayı’da kışın bitmek bilmediği uzak bir kasabaya atanan genç bir hemşirenin oradaki erk ilişkileri, sır ortaklıkları ve şüpheyle yüzleşme hikayesi anlatılıyor.

 

Türkiye – Almanya – Sırbistan ortak yapımı ‘Kar ve Ayı’nın çekimleri 2020 yılında Artvin’in Şavşat bölgesinde kış döneminin zorlu koşullarında yapıldı. Görüntü yönetmenliğini Florent Herry’nin üstlendiği filmin kurgusu Çiçek Kahraman tarafından gerçekleştirilirken, filmin müziklerinde ise Erdem Helvacıoğluimzası bulunuyor. ‘Kar ve Ayı’, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Eurimages, Medienboard Berlin-Brandenburg, Hamburg Schleswig-Holstein ve Sırbistan Film Merkezi tarafından desteklenirken, Nefes Films ve Albino Zebra Film yapımcılığında, Riva Film, Set Sail Films, TRT, Intercam Upgrade, Ezgi Mola, Boş İşler Yapım ve Set Pozitif Filmcilik ortaklığında tamamlandı.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.