Umut Evirgen’in Yeni Filmi ‘Kimya’ Dünya Prömiyerini 37. Varşova Film Festivali’nde Gerçekleştirecek

1 dakikada okuyabilirsiniz

“Bir başkasının İstanbul’unda gezmek…”

 

Umut Evirgen’in yazıp yönettiği ikinci uzun metrajlı filmi ‘Kimya’, 8-17 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek, 37. Varşova Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapmak için gün sayıyor.

 

Umut Evirgen’in ikinci uzun metrajlı filmi ‘Kimya’, dünyanın önde gelen festivallerinden 37. Varşova Film Festivali’nde ilk kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Umut Evirgen’in hem yönetmen koltuğunda oturduğu hem de senaristliğini üstlendiği film 37. Varşova Film Festivali’nin ‘Competition 1-2’bölümünde yarışacak.

 

Fiziksel olarak iç içe geçmiş mekanlarda bulunan iki yalnız insanın kesişen gecesinin hikayesinin anlatıldığı ‘Kimya’da 50’li yaşlardaki beyaz yakalı bir adam ve 20’li yaşlardaki bir kızın beraber geçirdikleri saatler boyunca sınırlarını aşmadan ve rahatsız olmadan birbirlerine yalnızlıklarını unutturmalarını sıcak ama melankolik bir dille gözler önüne seriyor.

 

Başrollerinde Melisa Şenolsun, Levent Üzümcü, Belçim Bilgin, Bora Akkaş’ın yer aldığı filmde onlara İrem Sak, Necip Memili, Alican Yücesoy, Müge Bayramoğlu, Celil Nalçakan, Esra Ruşan ve Gürberk Polat eşlik ediyor. Filmin müzikleri ise Korhan Futacı imzası taşıyor.

 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.