Aşk, aile, beşinci sezon ve The Originals!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Dördüncü sezon için yalnızca midseason onayı alan ve muhtemelen final sezonu olacağı söylenen The Originals beşinci sezon onayını da aldı! Öncelikle, çok kısa bir süre önce katıldığı panelde Candice Accola King ‘’The Originals beşinci sezon onayını alırsa Julie’nin beni arayacağını düşünüyorum!’’ demişti. Biz de Julie Plec ve ekip yeni sezon onayını büyük ölçüde Klaroline çiftinin hayranlarının ısrarına borçlular desek abartmış olmayız.  

‘’Belki bir gün, bir yıl ya da yüzyıl sonra kapımı çalarsın ve dünyanın tüm güzelliklerini sana göstermeme izin verirsin.’’ Klaus’un bu efsane repliğini hatırlamayan yoktur. Geçtiğimiz sezon crossover bölümünde Caroline üç yıllık zaman atlamasından sonra ikizleriyle beraber New Orleans’da Klaus’un her zaman gittiği barın kapısından içeri giriyor. Beşinci sezonda ise Caroline bu sefer o kapıları ardına kadar aralayacak ve New Orleans ile Klaus’un hayatının merkezine oturacak! The Vampire Diaries’in final bölümünde Caroline, Klaus’tan gelen teşekkür mektubunu okurken, fonda ise bunun yeni bir hikayenin başlangıcı olduğunu duymuştuk. The Originals’in beşinci sezon onayını almasıyla sadece Klaus ve Caroline için değil yeni bir hikaye daha doğrusu yeni bir dönem The Originals için de açılacak.

Sıkı bir The Originals takipçisi olarak Caroline Forbes ile birlikte dizinin tek eksiğinin de tamamlanacağını söyleyebilirim: Aşk! The Originals’ın başarılı bir fantastik – aile draması olduğuna şüphe yok. Ancak en başından beri dizide bir esas çift boşluğu hissediliyordu. Kol ve Davina ikinci sezonda bu boşluğu kapatmaya çok yaklaşsalar da dizinin merkezinin Klaus Mikaelson olduğunu düşünürsek onun etrafındaki kadınlardan ne Hayley ne de Cami dizinin ‘’esas kadını’’ rolünün hakkını verebildiler. Özellikle Claire Holt diziden ayrılıp bir görünüp bir kaybolmaya başladığından beri daha çok hissedilen bu boşluğunun sonunda doldurulacağına memnunum. 

Hayley dizide Elijah ve Hope’dan dolayı hikayesiyle var olmayı başarabilse de; ne Hayley ne de Cami ‘’Klaus’un’’ hayatında bir türlü tam olarak var olamadılar.  Bu nedenle Klaus’u bir Mikaelson olarak izlemeye doysak da bir tarafı yani aşık ve zarif yanı hep eksik kaldı. Klaus’un crossoverda ‘’Hala ona karşı hislerin mi var?’’ sorusuna cevap veremeyip bakışlarıyla ve iç çekişiyle her şeyi anlattığı sahnede anladım ki Joseph Morgan’ın aşık rolünü özlemişim. O sahnede Joseph öyle bir nefes alamıyor ki seyircinin de onunla beraber nefesi kesiliyor.

Julie Plec de Klaus açısından bunu kabullenmiş olacak ki üçüncü sezonda Cami karakterini canlandıran Leah Pipes ile yollarını ayırdılar. Yani beklentimiz beşinci sezon olsa da esasında üçüncü sezonun sonundan beri hem bu ayrılıkla hem de crossoverlarla Klaus’un aşk hayatı  ve Caroline için zemin hazırlanıyordu. Dördüncü sezonda ise; Caroline’ın Gemini İkizi soyundan gelen cadı ikizleri sayesinde,  mavi ışık şeklinde görünen hayalet ve Hope’un karanlık güçleri ile baş edebilecek ayrıca New Orleans’ın cadı dolu evrenine yakışabilecek tek kişi olduğunu düşünüyorum.  Artık hikaye Caroline’ın dahil olması için iyice ısındı! The Originals’in yeni sezonu bize her anlamda tamamlanmış bir hikaye ve cast vaad ederken beşinci ezon onayını alamaması şaşırtıcı olurdu. Şimdiden meraklıyız, bekliyoruz! 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı