Ekrandan Seksenler geçti!

3 dakikada okuyabilirsiniz

228 bölüm, 5 seneyi geçen bir ekran hayatı… Televizyonun uzun soluklu dizilerinden Seksenler, cumartesi akşamı seyircisine veda etti. 


Fotoğraf: Trt 1

Bazılarımıza çocukluğumuzu hatırlattı, bazılarımıza ise büyüklerimizden dinlediğimiz o yılları izleme imkanı sundu Seksenler. Dışarıdan görünenlere bakarsak; evdeki eşyalarıyla, kıyafetleriyle, çok güzel bir atmosfer yarattı dizi. Kuşkusuz ki Seksenler’in sevilmesini ve kendine sadık bir izleyici kitlesi oluşturmasını sağlayan şeylerden biri, insanların bu ambiyansın içinde özlediği bir şeyleri bulabilmesiydi; dizi, o ambiyansı çok doğal bir şekilde kurdu ve devam ettirdi. 


Fotoğraf: Trt 1

Öte yandan Seksenler, bir çok insanın özlemini duyduğu eski mahalle kültürünü de çok güzel anlattı. Bir çok insan dizideki mahalle esnafını, komşuluk ilişkilerini çok sevdi; sevilmeyecek gibi de değildi hani!


Fotoğraf: Trt 1

Aşkları da unutmamak lazım! ‘’Sevip de kavuşamamak’’ya da ‘’Sevip de geç kavuşmak’’ ne yazık ki Seksenler aşıklarının büyük çoğunluğu için geçerli bir durumdu! Ama olsun, insanlar onları öyle sevdi! Kuşkusuz sevmelerinin en önemli nedeni de aşkların masumluğuydu…

 
Fotoğraf: Trt 1

İzleyicinin içinde bir yerlere dokunabilen her proje akılda kalıcı olur, bence Seksenler de bunlardan biri olarak yerini aldı! 


Fotoğraf: Trt 1

Kuşkusuz ki her izleyicinin aklında yer edinen sahne ayrıdır ama biz de sevdiğimiz sahneleri derleyelim istedik. Buyurun!

1- Kavuşamayan aşıklar: Nazlı&Ergun 

Ergun&Nazlı ikilisi, dizinin en sevilen ikililerinden biriydi; Ergun’un gidip gelmeleri sonunda tamamen gitmeyle son buldu ve Ergun’a veda ettik ve Ergun’un gidişi bir çok insan için üzücü olmuştu. 
Bu sahne de dizinin en duygusal anlarından biriydi. Yasemin Conka ve Serhat Kılıç’ın bakışlarıyla sahneyi devleştirmesini de unutmamak lazım tabii!

2- Sevgi dolu bir aşk: Ahmet&Gülden 

Çok güzel bir aşka sahip olan Ahmet ve Gülden’in evliliklerine bebekleri de dahil olmuştu; bu sahnede de Ahmet baba olacağını Gülden’in ağzından duymuştu ve naif sevinçleri görülmeye değerdi!

3- Şahin ve Elvan’ın aşkı nasıl başlamıştı? 

Dizinin en tatlı aşıkları kuşkusuz ki gurbetçi Şahin ve ‘’mavişi’’ Elvandı. Peki onların aşkı, daha doğrusu Şahin’in aşkı nasıl başlamıştı? Tabii ki ilk görüşte!

4- Romantikliğin yaşı yoktur! 

Gençler var da, Fehmi ve Rukiye yok mu? Tabii ki var! Yeri geldiğinde çok romantik olan Fehmi’nin Rukiye’ye olan jesti herkesi gülümsetmiştir. 

5- Susmuş ne zaman konuşmuştu? 

Baba&kız aşkını unutmak olmaz! İlk kelimesini kızını gördüğünde söyleyen Susmuş’un söylediğine kimse anlam veremese de, kızını gördüğünde konuşması sahneyi duygusal yapmaya yeterdi de artardı bile!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı